Vadný tachometr

Odpovědět
kopajz

Vadný tachometr

Příspěvek od kopajz »

Ahoj vespolek.
Mám problém - přestal mi ukazovat u Freewinda tachometr - displej svítí, ale zůstává na 0 a kilometry nepřibývají. Asi to vypadá na vadu speed-senzoru. :( Nevíte někdo, jestli to může bejt nějaká trivialita, kontakt apod. nebo jestli je nutný měnit celej speed-senzor (cca 4 tisíce Kč)? Někde tady na fóru jsem zahlídnul, že tam uvnitř odchází nějakej bazmek, který se dá koupit samostatně pro jinej typ Suzuki. Má někdo podobnou zkušenost a může poradit?
Díky kopajz
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od Zeusik »

bude to špatnej Rotor snímače ja měl stejnej problem obednal jsem za tři dny jsem ho měl tady daval odkaz Vitoš (Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.) cena sedi ja taky platil lechce přes 800 kč.
kopajz

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od kopajz »

Zeusik píše:bude to špatnej Rotor snímače ja měl stejnej problem obednal jsem za tři dny jsem ho měl tady daval odkaz Vitoš (Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.) cena sedi ja taky platil lechce přes 800 kč.

Díky za rychlou odpověď. Asi se to nasralo, když jsem to vytáhnul projet na Silvestra :? .
Dá se ten sensor nějak snadno rozebrat a zkontrolovat - je-li to tím rotorem?
A vzpomeneš si, kdes to objednal/koupil?

Díky, předem,
kopajz
Uživatelský avatar
Ovin
Big motorkář
Příspěvky: 138
Registrován: stř 01. říj 2008 14:46:38
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od Ovin »

Tady je vlákno co to řeší mně to kámoš opravil pomocí zalomenejch vrtáků cena do 10 kč http://www.freewind.cz/forum/viewtopic.php?f=27&t=5
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od Zeusik »

určitě si s tim poradiš velkej opravař nejsem ale taky jsem si to udělal sam je to jednoduche. :P ja jsem koupil origo sice oprava vypada taky že drži ale nějak jsem to neřešil neni to zas takova darda:-)
kuklic
Motorkář
Příspěvky: 91
Registrován: pát 31. říj 2008 15:42:54
Bydliště: České Budějovice

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od kuklic »

Já měl podobný problém. Jenom jsem vyndal ten rotor od kola, dal ho zpátky jo a přerovnal jsem ten kabel od senzoru. A šlape mi to.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od Vitouš »

Jedině si dej pozor až budeš nasazovat př.kolo tak ať ti ten snímač dobře zapadne a nepootočí se ti.To by jsi ho mohl brzo opravovat znovu.(Už jsem o takovém případě slyšel) :(
kopajz

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od kopajz »

Zeusik píše:bude to špatnej Rotor snímače ja měl stejnej problem obednal jsem za tři dny jsem ho měl tady daval odkaz Vitoš (Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.) cena sedi ja taky platil lechce přes 800 kč.

Tak jsem ten speed sensor včera rozebral, a nepotěšilo me to. Ten rotor měl ty packy ožvejkaný, ale bohužel nějak ty kousky vylomily i kus toho kroužku, proti kterýmu to běhá.
Tímto jsem asi v prdeli jak Baťa s dřevákama a budu to muset nechat vyměnit celý. To je pech.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadný tachometr

Příspěvek od Zeusik »

Zdravičko tak jsem se včera opět už podruhe zařadil mezi vas :cry: umřel mi tacháč :(
Odpovědět