Progresivní pruziny

Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Ahoj, nechci zanášet nové vlákno o prodeji, tak se zeptám tady. Jak to tedy nakonec dopadlo , progresivky jsou stejně dlouhé jako originály ? Kolik jsi na nich najel, nějaké špatné vlastnosti ?
S chválou tak nějak počítám. :)
I cesta může být cíl....
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Kulich píše:Ahoj, nechci zanášet nové vlákno o prodeji, tak se zeptám tady. Jak to tedy nakonec dopadlo , progresivky jsou stejně dlouhé jako originály ? Kolik jsi na nich najel, nějaké špatné vlastnosti ?
S chválou tak nějak počítám. :)
Jasný tím jsem měl asi začít :-) - určitě je to zlepšení jak na silnici tak v terénu - pořád nás omezuje hodně malý zdvih - 170 je tak na pěknou sotolinku ale i v rámci tohohle zdvihu se změnilo dost - jako největší + je tam (logicky:-) ) progresivita tzn. malé hrby na silnici to VÝRAZNĚ líp gumuje bez kopanců - v zatáčkách je rozdíl hodně velký, prakticky už to nekope do řídítek a predek pracuje jak má, v terénu jde předek pozdejc - a hlavne ne tak zostra - na dorazy, takový laický zhodnocení - s normálníma pružinama má předek cca 60% vlastnosti transalpa, s progresama se to zvedlo řekněme někam k 75-80% - rozdíl to je zkrátka citelný i když to není spása je to velký posun , dobrý je taky posun k pocitové nosnosti (mam 90kilo a jezdím často s naloženou motorkou) - dřív sem šel nadoraz i v mírném terénu - teď už jen když vymetu nějakou nečekanou prasečinu

- jinak po stránce technický:
musí se použít řidčí olej - 7,5w a mezikus se musí zkrátit na 95-100mm - starší vidle občas po výměně oleje za řidší začnou týct (stalo se mi u jedný) tak radši počítejte i s preventivní výměnou gufer

kalkulace: nový pružiny "z venku" stojí 2700,- pokud seženu aspoň 10 lidí očekávám že to stáhnu na půlku (možná i víc) - ke každýmu páru si hodlám přihodit +- 200 za starosti a za nákup prvního páru čily moje cílová cena by byla max. 1500,- (pokud to vyjde víc tak na to kašlu) budu se snažit aby to bylo co nejmíň - transalpisti mají o hodně lepší cenu (kolem litru) ale tam se to už mockrát opakovalo a je jich jak much :-) - ale počet lidí to zásadně ovlivní proto nejdřív "průzkum trhu"

beru to tak že bych se na to mohl vyprdnout koupit ještě jedny Bohunce a oba máme dosmrti hotovo a zbytek frewindaku at si šoupe nohama -tak jak to doteď uďelali všichni :-) ale já jdu vždycky tou složitější cestou , myslím si že i když je to stará a malá motorka ještě není bez budoucnosti, predek je nepochybne jedna z nejslabších míst na tomhle cendurku a téma pruzinama posunete nejslabsi místo k zadnímu tlumici :-)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od kanko00 »

[i]....a oba máme dosmrti hotovo....[/i]

Kolko robis na Freewindovi rocne kilometrov? A kde? Lebo potom nemusis zit dlho..... :lol: :lol: :lol:
Cena za pruziny, ale vyzera byt dobra. A je fajn ak si viac ludi, okrem teba teda, zacina uvedomovat, ze udrzba je viac ako vymena oleja a filtra v motore.
Tak mladenci, sup sup servisovat podvozok, kym dava takuto ponuku.....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Dík za odpověď, doufám že se nás sejde aspoň deset.
Takže další fáze bude progres na zadek ? ;)
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od LiborZ »

Já bych do toho šel :)
Sám výměnu dělat nebudu, ale snad se domluvím se servisem, kde mně dělali minulý servis.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Dave842 »

Pro jízdu ve dvou to bude mít velké přínosy? :idea:
D@VE
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Twin »

Taky bych do toho šel
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Dave842 píše:Pro jízdu ve dvou to bude mít velké přínosy? :idea:
to nevim ja se ve 2 jezdit ani nepokousim :-) kazdopadne uz od pohledu je to jina liga - pruzina je o 30% delsi a cela jaksi sofistikovanejsi :-)
Přílohy
20160616_212456.jpg
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od kanko00 »

Na moju moto by som to nedaval. Ale ja mam WP podvozok a plne nadstavitelny...a moto ma par km a 2,5 roka.
Nove pruziny, nevymackane a s progresom musia "slabemu a nie nastavitelnemu" podvozku Freewinda len moct A velmi.
Pozri sa kolko mas km na palubovke a poloz si otazku, kedy si menil olej vpredu a repasoval zadok.... A to nevravim o unavenych pruzinach! Zo starej moto a zuvackoveho podvozku ti to urobi novu moto.
Otazka je len jedna: Kolko si chces nechat Frewinda a ci sa ti chce investovat...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

kanko00 píše:Na moju moto by som to nedaval. Ale ja mam WP podvozok a plne nadstavitelny...a moto ma par km a 2,5 roka.
Nove pruziny, nevymackane a s progresom musia "slabemu a nie nastavitelnemu" podvozku Freewinda len moct A velmi.
Pozri sa kolko mas km na palubovke a poloz si otazku, kedy si menil olej vpredu a repasoval zadok.... A to nevravim o unavenych pruzinach! Zo starej moto a zuvackoveho podvozku ti to urobi novu moto.
Otazka je len jedna: Kolko si chces nechat Frewinda a ci sa ti chce investovat...
mam pocit ze my o voze a ty o koze :-D-mozna bys mel tu pruzinu z wp vytahnout - silne pochybuju ze ma v cele delce stejne vinuti :-)
- ale to neni cil tohohle vlakna, cil je u maleho dneska prumerne 15leteho cendurka v hodnote cca 40 tis udelat za malo penez hodne muziky - i tech 2700 co stoji normalni progresy je u motorky tyhle cenovy hladiny pomerne znacna investice a stahnuti o 50% prinejmensim potesi a mas pravdu ty motorky mají dneska prumerne 50-80tis a novou pruzinu uz potrebuji jako sul - ale proc tam vracet tu obycejnou zvlast kdyz nova stoji prinejmensm stejne - porad je to ale "tuneni felicie" pomuze to jen primerene moznostem a pokud se to ale podari udrzet pod 1500 tak to bude i uzitecna investice - nic vic nic min

s wp podvozkem u 2,5let stare motoky si na investici v cene celeho freewinda a samozrejme taky v jinem levelu podvozku - ale to neni evidentne cil

a neboj - neco malo o morkach vim, prinejmensim dost na to abych motorku primereny ceny a kvalit upravoval jen primerene jeji kvalite a cene - pokladnicku uz v garazi mam :-)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

double :-)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od kanko00 »

:shock: ale vsak som pisal:
- dobra cena za pruziny od teba, lepsie ako kupovat origo...
- treba to urobit
- vela ludi to nerobi, ale o starsej mot s x tisic km to je treba......
- ja mat este freewinda, tak ich objednavam od teba a moj mechanik mi ich meni
- na cestnom endure to ma vyznam tie progresy. Na cestnu moto by som to nedal.

Koookso, uz ta slovencina je fakt cudzi jazyk. :lol: :lol: :lol:
Ked som dal vyservisovat podvozok na Versys 650 co mal 32000km, tak som isiel domov a nechapal tu zmenu. A neboj sa ty len o moj WP podvozok a never povedackam o cenach. ;)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Tak mi dnes dorazily pružiny, nakonec jsem vzal Wirth-Federn a trošku překvápko. Pružina je dlouhá akorát, nic se řezat nebude.
Přílohy
Pružiny.jpg
I cesta může být cíl....
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Twin »

Kde jsi je objednával a na kolik přijdou?
Letos už musím udělat vidle a tak o progresech taky uvažuju
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Twin píše:Kde jsi je objednával a na kolik přijdou?
Letos už musím udělat vidle a tak o progresech taky uvažuju
http://www.motops.cz/wirth-federn-progr ... -freewind/

Čekal jsem na ně přes měsíc i když psali skladem, po mojí objednávce to změnili na dva týdny a už jsou zase skladem, třeba jich s těma mojima obědnali víc. ;)
I cesta může být cíl....
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Kulich píše:
Twin píše:Kde jsi je objednával a na kolik přijdou?
Letos už musím udělat vidle a tak o progresech taky uvažuju
http://www.motops.cz/wirth-federn-progr ... -freewind/

Čekal jsem na ně přes měsíc i když psali skladem, po mojí objednávce to změnili na dva týdny a už jsou zase skladem, třeba jich s těma mojima obědnali víc. ;)
to mně pos.... tak co tam teda mam ja ?:-) ještě že to aspoň celkem funguje
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Milánek: řekl bych že tvoje jsou asi taky v pohodě, jen jinej výrobce. Nevím.
;) A otázka čistě teoretická, hustějším vinutím dolů nebo nahoru ?? Co jsem koukal do vláken kde se to řeší, tak to nějak nemá výsledek. :lol:
I cesta může být cíl....
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Kulich píše:Milánek: řekl bych že tvoje jsou asi taky v pohodě, jen jinej výrobce. Nevím.
;) A otázka čistě teoretická, hustějším vinutím dolů nebo nahoru ?? Co jsem koukal do vláken kde se to řeší, tak to nějak nemá výsledek. :lol:
hustsi dolu ! je mekci a tak se vic hejbe - je blbost aby se tahala v kluzaku nejdriv cela pruzina a az nahore to pruzilo nejdriv
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Milanek píše:
Kulich píše:Milánek: řekl bych že tvoje jsou asi taky v pohodě, jen jinej výrobce. Nevím.
;) A otázka čistě teoretická, hustějším vinutím dolů nebo nahoru ?? Co jsem koukal do vláken kde se to řeší, tak to nějak nemá výsledek. :lol:
hustsi dolu ! je mekci a tak se vic hejbe - je blbost aby se tahala v kluzaku nejdriv cela pruzina a az nahore to pruzilo nejdriv
Tak jako zní to logicky. Přišlo mi taky nějak lepší hustším dolů, vláken na toto téma na netu pár je ,nicméně návod na instalaci na stránkách výrobce říká asi něco jiného.
Teda jestli jsem to dobře přelouskal,což netvrdím. Je to druhá stránka bod tři.
http://www.wirth-federn.de/gridfs/file/ ... 1bb78d3ebe
I cesta může být cíl....
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Kulich píše:
Milanek píše:
Kulich píše:Milánek: řekl bych že tvoje jsou asi taky v pohodě, jen jinej výrobce. Nevím.
;) A otázka čistě teoretická, hustějším vinutím dolů nebo nahoru ?? Co jsem koukal do vláken kde se to řeší, tak to nějak nemá výsledek. :lol:
hustsi dolu ! je mekci a tak se vic hejbe - je blbost aby se tahala v kluzaku nejdriv cela pruzina a az nahore to pruzilo nejdriv
Tak jako zní to logicky. Přišlo mi taky nějak lepší hustším dolů, vláken na toto téma na netu pár je ,nicméně návod na instalaci na stránkách výrobce říká asi něco jiného.
Teda jestli jsem to dobře přelouskal,což netvrdím. Je to druhá stránka bod tři.
http://www.wirth-federn.de/gridfs/file/ ... 1bb78d3ebe
no a teď ti řeknu že jsem před týdnem videl na vebu návod na montaz progresivek na DR650 kde to bylo hustym dolu a ještě s vykricnikem - a ted babo rad :-D
Kulich
Motorkář
Příspěvky: 66
Registrován: stř 16. pro 2015 13:30:44
Bydliště: Dobříš

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Kulich »

Milanek píše:
Kulich píše:
Milanek píše:
Kulich píše:Milánek: řekl bych že tvoje jsou asi taky v pohodě, jen jinej výrobce. Nevím.
;) A otázka čistě teoretická, hustějším vinutím dolů nebo nahoru ?? Co jsem koukal do vláken kde se to řeší, tak to nějak nemá výsledek. :lol:
hustsi dolu ! je mekci a tak se vic hejbe - je blbost aby se tahala v kluzaku nejdriv cela pruzina a az nahore to pruzilo nejdriv
Tak jako zní to logicky. Přišlo mi taky nějak lepší hustším dolů, vláken na toto téma na netu pár je ,nicméně návod na instalaci na stránkách výrobce říká asi něco jiného.
Teda jestli jsem to dobře přelouskal,což netvrdím. Je to druhá stránka bod tři.
http://www.wirth-federn.de/gridfs/file/ ... 1bb78d3ebe
no a teď ti řeknu že jsem před týdnem videl na vebu návod na montaz progresivek na DR650 kde to bylo hustym dolu a ještě s vykricnikem - a ted babo rad :-D
No právě :lol:
I cesta může být cíl....
Odpovědět