Porucha rychloměru

Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Sinner »

komcas píše:
Rimmerak píše:Když jsme u tý přístrojovky. Taky se Vám občas stane, že když vám například na sytič při popojíždění po dvoře motorka chcípne, že se smaže denní počítadlo kilometrů? Mě se to stane tak jednou za 10 takovejch nechtěnejch chcípnutí a docela mě to sere... Pak nevím jak na tom sem s kilometrama na nádrž.
Tak se shodneme, že se to stává. (myslím denní kilometrovník). Mám tušení, že je v tom logika! Mám pocit, že když zapneš klíčem zapalování několikrát bez změny kilometrů, tak se to smaže. Ale jenom hádám!
Taky sem se s tím potkal osobně, a vím jak byl naštvaný kámoš když se mu to stalo taky při cestě do Chorvatska. U mě to dělala špatná baterka, respektive její (prasacké) připojení, pak to dal do kupy Deep a bylo po problému :-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Rimmerak »

Zkusím očistit kontakty a uvidím :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Zeusik »

tak jsem to včera vzal od spodu vše na 7000 otaček a umřel mi tachaček ukazuje pořad nulu :oops: :cry: :cry: a nepočita ani km zejtra budu muset kouknout jestli je tim snimačem rotoru ach jo blbě se s tim jezdi ale 500 km jsem zvladl levou zadni :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Rimmerak »

:-D A jak víš že to bylo 500, když ti nejde ten tachometr :D
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Zeusik »

[quote="Rimmerak"]:-D A jak víš že to bylo 500, když ti nejde ten tachometr :D[/quo

Žamberk ,Ostrava , Praha a domu děla cca 500 :lol: :lol:
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

komcas píše:
Rimmerak píše:Když jsme u tý přístrojovky. Taky se Vám občas stane, že když vám například na sytič při popojíždění po dvoře motorka chcípne, že se smaže denní počítadlo kilometrů? Mě se to stane tak jednou za 10 takovejch nechtěnejch chcípnutí a docela mě to sere... Pak nevím jak na tom sem s kilometrama na nádrž.
Tak se shodneme, že se to stává. (myslím denní kilometrovník). Mám tušení, že je v tom logika! Mám pocit, že když zapneš klíčem zapalování několikrát bez změny kilometrů, tak se to smaže. Ale jenom hádám!
Už je to přes 13 000 km co se mi denní počítadlo vůbec nevynulovalo!!! To znamená, že to bylo baterkou/kontaktem baterky.

PS: Kluci, nefunguje mi tachec. Absolutní nula. Zkusím kabel-připojení a pak náhon. Držte palce
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

komcas píše: PS: Kluci, nefunguje mi tachec. Absolutní nula. Zkusím kabel-připojení a pak náhon. Držte palce
Tak mám ulomený ty packy na tom rotujícím cosi :evil: Zkusím to zpravit...nějak :lol:
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Honzejk »

HEH mi to se to nejaře rozpůlilo pod packama :)) ale je to jen ferit jde to lehce opravit...
no lehce..... :roll:
Free Wind
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od pind »

novy nahon tacho stoji 27,-€ v bratislavskom Suzuki.
Docasne som to opravil takto a celkom to funguje-packy vyzrezane zo starej bankovej karty
Přílohy
nahon.jpg
nahon.jpg (109.36 KiB) Zobrazeno 22166 x
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od yuri13 »

Tak už došlo i na mě.. :( Dnes mi chcípl rychloměr.. Fungoval normálně, měřil přesně bez nějakého poskakování hodnot.. Pak jsem zastavil, zhasl motor, nastartoval kousek ujel ostře se otočil a najednou koukám, že mám na tachometru 0 km/h i když jedu.. Od té doby nic.. Zbytek přístroje normálně pracuje.. Tak jsem zvědavý, co to bude.. :( :evil:

Máte pro mě nějaké tipy? Samozřejmě rozeberu šneka, zkontroluju vedení a konektor.. Jen mě uklidněte, že to může být jedině vrtulkou, nebo dráty a ničím jiným.. Děkuji.. :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od yuri13 »

Tak už je to jasné.. Je to rozšmelcovaná vrtulka.. Bestie je z magnetického materiálu.. Být jen z kovu, tak už se frézuje, takhle tu mrchu musím nějak opravit.. :evil:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Murmandam
Příspěvky: 24
Registrován: úte 26. úno 2013 18:36:11

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Murmandam »

Jo, je to feroplast a spojený je to dle mého s ABS kroužkem s těma packama. Pokud se nepletu tak to praská v důsledku toho, že to někdo blbě namaže - standardně to má vůli a stačí to jen velmi jehce máznout kolem osy ale nějakou hodně řídkou vazelínkou. Jinak lepit to jde ale blbě - pokud upadnou jen ty packy, tak to jde - ABS je lepitelný, ale když se to rozsype celý, tak je to horší - trochu drží popatlat fteřiňákem a pak zalít epoxy ale jak dlouho to netuším.
Takže ulítnou-li jen packy, tak v pohodě lepit (uhu plast) případně lépe patex stabilit express (to se hodí na kde co, ale je sviňsky drahý). Pokud ulítne kolečko s packama od toho feroplast kroužku tak oboje potřít vteřinovým lepidlem (před tím použít aktivátor), pak fteříňákem heftnout a následně slepit pomalým epoxy.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od kanko00 »

Alebo nalepit starsi smartfon s GPS a aplikaciou na meranie ryclosti cez GPS na rajdy.... Mozes si menit podsvietenie displeja, farbu cislic. Dokonca menit analogovu rucicku za digital.... :-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od yuri13 »

kanko00 píše:Alebo nalepit starsi smartfon s GPS a aplikaciou na meranie ryclosti cez GPS na rajdy.... Mozes si menit podsvietenie displeja, farbu cislic. Dokonca menit analogovu rucicku za digital.... :-)
Tak tohle řešení se mi líbí ze všeho nejmíň.. :D Zítra koupím u modeláře plastové šrouby a packy vrtulky udělám nejspíš z nich.. Až vyzkouším pevnost ve střihu.. ;) :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

Já jsem použil nejdřív nějaké dobré lepidlo, ale nakonec jsem tuším (už si nejsem jistý) použil klasické vteřinové lepidlo za 10Kč.
O výdrž se moc nebojím. Drží to dobře a držet to bude. Najeté nějaké tisíce a drží.
Přílohy
detail..
detail..
rozpracovananý stav opravy...
rozpracovananý stav opravy...
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Sinner »

Zde by bylo první smysluplné využití S-kraty. ;)
Šikovnej kluk. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od yuri13 »

komcas píše:Já jsem použil nejdřív nějaké dobré lepidlo, ale nakonec jsem tuším (už si nejsem jistý) použil klasické vteřinové lepidlo za 10Kč.
O výdrž se moc nebojím. Drží to dobře a držet to bude. Najeté nějaké tisíce a drží.
Mno, ona tam na to působí malá síla, ale stejně se mi to moc nezdá.. A co s místem? Já když jsem to měřil, tak mi to vycházelo, že mi tam žádné místo nezbyde.. Maximálně tak 1mm v té axiální vzdálenosti.. Ty jsi to celé nějak snižoval?
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

- Zkopíroval jsem původní tvat těch lopatek... (tak jak to má na fotce Pind).
- Vteřinové lepidlo jsem použil ve větší vrstvě, aby to spíš plavalo (to vyprchá) a pilníkem zapiloval přebytky.
- s nasazením na osu a otáčením na ose nebyl problém.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Rimmerak »

Taky mi z ničeho nic chcípnul tacháč.
Opravil jsem to podobně jako vy (jak jsem teď po čtení diskuze zjistil).
Jen jsem byl s lepením odvážnější - mám dobré lepidlo. Jen jsem ulomený packy obrousil a na tupo nalepil kousky silonu.
http://rimmerak-freewind.rajce.idnes.cz ... tachometru
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od honza780 »

Já minulý týden.Dvě platební karty.
TACHEC.jpg
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Odpovědět