Světlomet - mléčné zabarvení

Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Už se to tu probíralo ve starém foru, ale až teď jsem stejný postup jako tu byl psán (už si bohužel nepamatuju kým) použil i já. Světlomět hůře svítil a hlavně neměl jiskru. Byl matný a za sklem na parabole byl vidět bílí prášek.
(Veškeré know- how pochází od původního autora tohoto návodu)

1. Vymontoval jsem světlomet z motorky, stačí odšroubovat plexi štítek, vyndat ho (chce to trošku víc síly) a potom povolit dva šroubky držící přes příhradu ty dva plasty na bocích. Po vyndání těchto dvou šroubů se sundají boční plasty jako jeden celek a zůstanou v kuse. Potom se světlomet držící na 4 šroubech vyndá.

2. Teď přichází fáze nejotravnější - nahřívat spoj světlometu tak dlouho, dokud bílá hmota která drží tyto dvě půlky nezměkne natolik, že jsou od sebe tyto dvě části použitím hrubší síly vypáčit šroubovákem, ideálně tak třema najednou :-)

2. Když světlo "rozlousknete" musí se povolit dva štelovací šrouby, které zajistí vyndání paraboly z obalu světlometu (zapamatujte si přibližnou polohu šroubů aby vám to pak nesvítilo někam do pryč).

3. Když parabolu vyndáte, všechny díly pečlivě umejte vodou, ošušte a parabolu ideálně nějakým sprejem na čistění např. brýlí nebo monitorů umyjte a utřete.

4. Na dvou pacičkách, v kterých drží štelovací šrouby je jasně viditelné opotřebení plastu paraboly. Vibracemi se plast obrušuje a práší na parabolu, která zmatovací tímto prachem. Kolíčky se závitem jsem tedy přilepil tavnou silikonovou pistolí k parabole tak, aby se ani nehli ani nikde nehrozilo vibrování způsobené obrušování.

5. Až to budete mít zalepený, stačí parabolu zase nasadit do světlometu, přišroubovat tak, aby byla ve správné poloze a nesvítili ste do země nebo do nebe.

6. Obě strany světlometu kde je lepidlo je nutné zase fénem nahřát aby šli dát do sebe a zatuhli. Chce to nahřít opravdu dost, než nahřejete jedno, druhé vám vychladne :-D Chce to dva fény nebo jiný postup. Například dát si dva díly k sobě a nahřívat celý spoj a postupně zatlačovat do sebe.

7. Já ještě trošku posychroval spojení dvou půlek světla silikonovou tavičkou, jistota je jistota.

8. Namontovat světlo zpátky do mašiny a těšit se krásně vypadajícímu křištálovému světlu a parádnímu osvětlení silnice při večerních cestách od přítelkyně :-)

PS: Fotky z rozebírání budou po domluvě s adminem v kategorii fotografie.
Rozdělený světlomet
Rozdělený světlomet
IMG_0909.JPG (426.37 KiB) Zobrazeno 24502 x
Viditelná vrstva prachu
Viditelná vrstva prachu
IMG_0910.JPG (415.92 KiB) Zobrazeno 24497 x
To je síla co...
To je síla co...
IMG_0911.JPG (408.28 KiB) Zobrazeno 24458 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od traxxas »

taky jsem na starém foru něco psal o parabole, ale tohle ne. Vyjadřoval jsem se tam k oslepnutí zrcadla, proč se to stává ( netěsné sklo-polykarboš a vlhko) a jak to co nejlaciněji opravit-existují spreje .... :lol:
Ale tohle je fakt záslužný počin a prima návod ....jen takových více....dávám vztyčený palec 3x...není ve smajlíkách..... :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Další foto :
Vydřelo se opravdu hodně
Vydřelo se opravdu hodně
IMG_0913.JPG (441.88 KiB) Zobrazeno 24451 x
A to je příčina problému
A to je příčina problému
IMG_0914.JPG (296.27 KiB) Zobrazeno 24426 x
... a jeho řešení
... a jeho řešení
IMG_0925.JPG (320.98 KiB) Zobrazeno 24428 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

[quote="Rimmerak"]Další foto :
A takhle zalepit seshora
A takhle zalepit seshora
IMG_0923.JPG (306.56 KiB) Zobrazeno 24360 x
Umytý spodek
Umytý spodek
IMG_0916.JPG (426.43 KiB) Zobrazeno 24331 x
Umyté sklo
Umyté sklo
IMG_0917.JPG (370.85 KiB) Zobrazeno 24301 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

[quote="Rimmerak"][quote="Rimmerak"]Další foto :
Umytá parabola
Umytá parabola
IMG_0919.JPG (462.23 KiB) Zobrazeno 24313 x
Křišťál hadr
Křišťál hadr
IMG_0920.JPG (482.08 KiB) Zobrazeno 24298 x
Takhle to bude krásný...
Takhle to bude krásný...
IMG_0928.JPG (405.83 KiB) Zobrazeno 24278 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od J-Fox »

http://leteckaposta.cz/986029520
Tady je ten původní návod.

Máš hezčí fotky, asi jsi je nedělal mobilem. :D
Měl jsem to ošoupaný o něco víc, už to bylo skoro úplně prodřený.
Jinak na to rozpůlení paraboly je nejlepší horkovzdušná pistole.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

J-Fox píše:http://leteckaposta.cz/986029520
Tady je ten původní návod.

Máš hezčí fotky, asi jsi je nedělal mobilem. :D
Měl jsem to ošoupaný o něco víc, už to bylo skoro úplně prodřený.
Jinak na to rozpůlení paraboly je nejlepší horkovzdušná pistole.
Paráda, tak tímto ti děkuji, že jsi se ozval. Ty jsi ten původní autor :-) Jinak, taky mě ta horkovzduška napadla, ale nevěděl jsem jestli to neodnese i plast světla, tak sem se radši trápil fenem :-D
Parabola se v tom světlometu uplně hýbala :( Drnčelo to. Odřený to bylo tak 1 mm do hloubky toho úchytu, ještě kousek a asi by to ruplo. Jj mobilem sem nefotil :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Sinner »

První byl Hroch. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od J-Fox »

Sinner píše:První byl Hroch. :)
Potvrzuji, první byl Hroch. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

J-Fox píše:
Sinner píše:První byl Hroch. :)
Potvrzuji, první byl Hroch. :D
Tak děkuji Hrochovi :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hroch »

Rimmerak píše:
J-Fox píše:
Sinner píše:První byl Hroch. :)
Potvrzuji, první byl Hroch. :D
Tak děkuji Hrochovi :-)
o dekuji :oops: :oops: :oops: :oops:
x x x jinak to neumim
Frostys

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Frostys »

Nazdar monteři.Dneska jsem se do toho pustil rovnou po hlave, podle původního návodu a slo to jako po masle.Sice mi trochu praskl na jednom plastu lak ale neni to tak hrozne.Pak jsem se strašně dlouho sral s tím fenem až jsem s tím musel seknout a jít za kámošem pro horkovzdušnou pistol.S tou pistoli to slo jedna basen ale je pravda ze se s tím musi opatrne protoze uz se mi začaly tavit i plasty krytu.A pokud si nikdo nechcete tu parabolu poškrábat tak je nejlepší dát jí pod tekoucí vodu a rukou pořádně vyčistit a pak nechat uschnout (zapomenout na nejakej hadr).Ještě jsem to nedokončil ale snad zítra to dodělám. 8-) ;)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od šimi »

Hele,budu asi vypadat jako křupan,ale vzhledem k tomu že jsem amatér a celé léto jsem jezdil jen tak,bych se chtěl zeptat,jaké žárovky - myslím všechny žárovky - se používají ve Freewindu.Nemám totiž ani jednu a chtěl bych si je nakoupit včetně pojistek.A zároveň bych potřeboval vědět jaké nutné nářadí s sebou vozíte(nejen na výměnu žárovek).Díky za info
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
martin

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od martin »

Koupil jsem si sadu žárovek myslím do Fábie (záleží na hlavní žárovce do světlometu) a univerzální sadu pojistek. Pak mám malé siky, sadu imbusů a šroubovák s různýma bitama. Všechno jsem to nastrkal do starých obalů od mobilů a mám to za sedlem v tom malým kastlíku.
V kufru vozím spray na píchnutý kolo a rukavice.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Sinner »

Já toho vozím, hlavně když jedu dál, celkem dost, pojistky, žárovky (takovou směsku co dům dal + novou H4), antipich, mazání na řetěz, klíčky na napnutí řetězu, imbusové klíče, náhradní klíče od mašiny a garáže, čelovku, vteřinové lepidlo, plátek pilky na železo, měrky, kousek drátu, teflonovou pásku, izolepu silnou stříbrnou, univerzální sadu lanek, eska pásku, elektrikářské pásky, malou golu + z velké goly páku a ořechy na kola, šroubovák s vymíněnými bity - thorax křížák a klasické, sadu otevřených klíčů od velikost 6 do 22, 18" duši silnější provedení. Dá se použít jak na přední tak na zadní. :) mimochodem vzadu jsem s ní odjezdil skoro celou sezónu, a teť se trošku zastydím, vozím taky 12V kompresor na foukání pneu :oops: . Taky mám sebou Náhradní svíčku a trubkový klíč na svíčky, kousek smirkového plátna nebo papíru. Nářaďový nůž, taky se mu říká Leatherman a to je neskutečnej dělník !!!!, mohu jen maximálně doporučit!!! Já ho mám ještě navíc rozebiratelný (Coleman, ale už je nedělá), tak je to pravdu super záležitost. Hlavně nekupujte ty čínské u stánků. Ty jsou taky rozebiratelné, ale už je nikdo nesloží. Chystám se dokoupit ještě fleky na lepení duší.
Je toho skoro plnej kufr, ale můžu zodpovědně říct, že už jsem krom toho kompresoru (vyměním ho za bombičky) vše použil. Nepotřeboval jsem to vždy já, ale mnohokráte někdo jiný. Tak asi tak :D
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Meldar »

Čoveče s tebou bych se vydal na cestu kolem světa s takovou výbavou.Já mám jenom žárovky ale ten sprei proti píchnutí si taky koupím.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

Tak ted sem se konečně dozvěděl proč sem měl "sušený mlíko" ve světle,už to mam hotový ale s tim že sem nerozebíral ten světlomet(takže žádnej fén ani horkovzduška) prostě sem to vymyl jarem s vodou a pak si s tim hrál hadříkem a prstíkem skrz tu díru na H4 a výsledek přesně jak to tam máš vyfocený RIMME....nevýhoda je to že nevim jak hodně to mam prodřený,ale nic mi nedrnčí neskáče a svítí to jak ďas....bylo mi moc divný když sem viděl jinýho freewa na fotce tak měl matný sklo až sem si myslel že to má každej z fabriky :lol: ale stejně sem to umyl,prostě mi to nedalo :lol: nemám pořádně prolezlý tohle forum,až ted to tak nějak dělam,když je trocha času a výsledek je že najdu :Světlomet - mléčné zabarvení :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Tak můžeš udělat testík, za jak dlouho to bude zase zaprášený :-) Ten bílej prášek je opravdu z těch úchytů. Ono to na první pohled nedrnčí, ale odírat se ti to bude dál. Já to nejdřív taky čistil jenom šťourací metoudou, ale bylo to přibližně za měsíc úplně to samý...

PS: Jedna z blbostí co už je z fabriky je měnění přední H4 :-D Ruku sem si vykloubil, odřel a zanadával si a stejně sem musel nakonec rozebrat půlku motorky a světlo vyndat.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hroch »

hace píše:Tak ted sem se konečně dozvěděl proč sem měl "sušený mlíko" ve světle,už to mam hotový ale s tim že sem nerozebíral ten světlomet(takže žádnej fén ani horkovzduška) prostě sem to vymyl jarem s vodou a pak si s tim hrál hadříkem a prstíkem skrz tu díru na H4 a výsledek přesně jak to tam máš vyfocený RIMME....nevýhoda je to že nevim jak hodně to mam prodřený,ale nic mi nedrnčí neskáče a svítí to jak ďas....bylo mi moc divný když sem viděl jinýho freewa na fotce tak měl matný sklo až sem si myslel že to má každej z fabriky :lol: ale stejně sem to umyl,prostě mi to nedalo :lol: nemám pořádně prolezlý tohle forum,až ted to tak nějak dělam,když je trocha času a výsledek je že najdu :Světlomet - mléčné zabarvení :lol: :lol: :lol:
tak si to zopaknes.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

Sám sem zvědavej...a taky by mě zajímalo kdo z vás by na to přišel bez návodu nebo rozebrání,s čeho se ten prach bere....protože já sem na to myslel pořád.A vůbec sem nechápal kde se to vzalo když je to tak dobře utěsněný...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Mě napadlo, že by se tam něco mohlo obrušovat, ale vůbec jsem netušil kde by to mohlo bejt. Pak jsem tu našel ten návod - ještě na starým fóru a pustil jsem se po čase do toho.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

No já ani po tom co sem to vyčistil,sem něvěděl kde se ten jemnej prášek vzal,fakt až včera čumim jak péro na ty tvoje fotky... 8-)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hroch »

na to sem prisel ja :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

No jasný,ale kdybys tu parabolu fakt neotvíral??
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hroch »

kdyz jsem na ten prasek sahnul tak my prisel jak obrousenej laminat tak jsem si rekl ze se tam neco soupe .tak slo ven
x x x jinak to neumim
Odpovědět