Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od hroch »

Já to roztlačil ...kopec jsem mel a váhu :oops: bohužel taky :lol:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
trewis
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. dub 2014 17:25:24

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od trewis »

roztlačit jde. na trojáka a silného kolegu ochotného tlačit :D . Mám zkušenost, že bez sytiče a s minimem plynu...
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od LiborZ »

Já roztláčel 2x.
Poprvé, když jsem moto koupil, ujel cca 25 km, zastavil na benzince v Kyjově natankovat a už nenastartoval. Baterie už nebyla schopná motor ani protočit. Sám jsem to nezvládl. Pomohl můj syn (a mírný kopeček). Zbývajících 30 km domů jsem to bez světel a se staženými půlkami dotáhl. Regulátor byl KO. Baterie sloužila další 4 roky. Poslední dobou se mně zdálo, že už nemá při startu ten správný záběr, tak jsem ji minulé pondělí preventivních důvodů vyměnil. Nová měla záběr o poznání lepší, ale jenom pět dní.
V pátek jsem normálně přijel z práce a v sobotu ráno už nenastartoval. Povedlo se až po krátkém dobytí a za pomoci nabíječky. Říkal jsem si, že jsem třeba nechtě nechal zapnutou parkovačku, aniž bych si toho všiml i ráno (malá pravděpodobnost). Takže po vrácení z cest jsem baterku připojil na nabíječku a nechal ji na ní do rána. V neděli ráno jsem chtěl jet na ryby, ale nabíječka hlásila, že baterie je zralá na výměnu :shock: Nicméně motorka i přes její chabý výkon nastartovala. Bylo mně jasné, že je to risk, ale když už jsem měl všechno sbaleno, tak jsem vyrazil. Zhruba po 2 a 1/2 hodinách (povolená denní rybí kvóta už byla vyčerpána :D ) jsem chtěl jet domů, ale už jsem nenastartoval :( Žádný "tlačič" nebyl po ruce, takže po vlastních do kopečka, který naštěstí v dohledu byl. Po vydýchání a setření potu z čela :) jsem winda rozpohyboval z kopce a na dvojku po puštění spojky se současným tvrdým dosednutím motor hned na první protočení chytil. To bylo radosti :lol: Takže to bylo podruhé.
Akumulátor jsem dnes u prodejce reklamoval. Napřed nechtěl věřit, že je špatný, ale při testu se objevila hláška "vadný článek". Stejnou neměl na skladě. Přijde mu koncem týdne a já zatím jezdím se starým akumulátorem.
Chtěl jsem mít jistotu, že někde (třeba na srazu :) ) nezůstanu kvůli staré baterii viset a málem se mně to stalo s novou. Výdrž 5 dnů není teda nic moc...
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od Household »

Mne chcípla za jazdy, tak reku starter - vrnk no lenze nenaskočila, tak som šupol trojočku a hups ritkou do sedadla a pustil spojku, však na pionieri to fungovalo.
No ale moja blšia váha to nejak nezaťažila a koleso šlo do šmyku. V gatiach sa takmel objavil hnedý alarm. :oops:

Radšej som zastal a samozrejme naštartoval tak ako sa patrí.
Potom som to ešte raz skúšal sám mikro kopcom dole, ale už viem že sám na roztlačenie nemám :lol:
Holdpo týchto skúsenostiach, len štartovacie káble by som zháňal. ;)
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od jahodak »

Roztlačovali jsme s plukovníkem.A ten kdo velkou motorku neroztlačoval tak bude mít ze začátku problém.Celej v tip je v tom momentu kdy musíš skočit dozadu na sedačku vahou aby se právě nesmekla.Bez velkého kopce nebo dvou volů :lol: co tlačej to není prdel.Nicméně si myslím že sám to nedáš,protože se tam musí hupnout a bylo to náročný ve dvou volech a jednom mitfárovi.
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Palivo - po lehnutí na bok nejde nastartovat

Příspěvek od martinbrejcha »

tak já se hlásím do klubu elefantů, já jsem freewa roztlačil. Na čtyřku z malého kopečka, sám....
Ale bylo to na pátý pokus a stálo mě to hooodně potu.....
A to jsem to měl stížený, že jsem měl zlomenou spojkovou páčku, takže jsem musel tahat za holé
lanko.... pak domů 50 km bez spojky :mrgreen:

To co se stalo Householdovi se mi stalo taky. Freew chcípnul za jízdy, tak trojka, pustim spojku a
takovej brakedance na asfaltu jsem nezažil :lol:

Maty
Odpovědět