Alf

Odpovědět
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Alf

Příspěvek od Alf »

Po vystřídání motorek jako GSX 600F, FZR 600, TRANSALP a TL-1000S a 13tileté pauze jsem se odhodlal ke koupi nějakého levného přibližovadla nenáročného na provoz a vhodného na cestu pro rohlíky do města popř. do 30km vzdálené práce :-).
Protože jsem chtěl něco pohodlného a vhodného i na horší silnice, vybral jsem si v Německu Freewinda s tím, že do něj ještě nějaké peníze budu muset vrazit, protože delší dobu stál odstaven neprovozován..
Takže po vypuštění směsi vody a benzínu z nádrže, vyčištění všeho možnýho, výměně oleje, filtru, svíček, baterky, řetězové sady, brzdovky, zadní pneu, přetěsnění přední vidlice a přelakování červených plastů jsem asi na 37tis Kč s tím, že ještě nechám znovu potahnout sedlo (prasklý šev) a poslední položkou bude STK + přihlášení.
Je to rok 1997, najeto 29tis km. Vím, že se prodávají freewindy za 30tis a více, tady u toho mého ale alespoň vím, na čem jsem a důležitý komponenty jsem vyměnil za nový.
Přílohy
20140611_164610_Android.jpg
20140611_164540_Android.jpg
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Alf

Příspěvek od LiborZ »

Vzal jsi to z gruntu :) Tak ať Ti dobře slouží.
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Předpokládám, že ho nějakou dobu mít budu, tak ať to nějak vypadá :-)
Když se nad tím zamyslím, že je to motorka stará 17 let, ani mě to moc netrápí, teď už spíš upřednostňuji funkčnost a účelnost než top technologie apod ... Najeto má celkem ještě málo, tak určitě ještě něco vydrží. Ještě přemejšlím nad výměnou pružin vpředu za progresivní ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Alf

Příspěvek od hroch »

Vypadá pekně ale o 29 000km si nech zdát ;)
x x x jinak to neumim
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Alf

Příspěvek od jahodak »

leda že by ho těch posledních 17 let jen tlačily :lol: .A to by taky nebyl dobrej kauf kdyby měl tak málo a odtlačernejch.
Nicméně vážně ti přeji moooooc kilometrů nad těch již najetých 50 tisíc,.Ale neboj v Tiraně jsme potkali poliocejního freewa a ten měl 100tis najeto v těch podmínkách a byl to teprve mladík bez vážných zásahů.Asi určitě bych nevěřil těm 29 a určitě je z Itálie dotaženej.
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Je po prvním německým majiteli. I v německým techničáku je počet předchozích uživatelů = 0.
Vzhledem k opotřebování kotoučů, gumových dílů atd. bych té hodnotě i věřil ;-). Nekupoval jsem to od Turků :D
Ale vyvracet to nikomu nebudu :D
Myslíte, že je to nemožné? odkaz

Schválně se ještě podívám na řetěz, co jsem z toho sundal, zda byl už nýtovanej nebo origo nekonečnej....

Jinak v Německu je maník, kterej má natočeno už 187.000 km :-) http://www.xf650.de/forum3/viewtopic.php?f=1&t=4089
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Řetěz je tam byl nekonečnej DID, bez spojky nebo nýtu. Nýtovací spojka DID mívá uprostřed nýtu takovou prohlubeň, tady jsem ji nenašel.
Předpokládám tedy, že to mohl být ještě origo. Musel jsem ho ale vyměnit, protože se z něho sypaly kroužky. Nepředpokládám, že by už někdo přede mnou ten řetěz měnil a sundaval kvůli tomu kyvku, aby tam dal nekonečnej řetěz.
Ten řetěz byl cca na předepsaný hranici délky opotřebení pro výměnu.
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Alf

Příspěvek od jahodak »

Alfe v poho :) .To ti tady úplně nevyvracím(jen to zlehčuju) jen píšu že bych tomu moc nevěřil. Ale důležitý je že ti sedl a jsi spokojenej protože pro freewa kiláky nejsou problém :D . Jinak je pěknej a hlavně že jsi spokojenej ty. Přeji hodně spokojené jízdy. Každopádně freew byla správná volba a až na vyjímky a hnidopichy(a ty spočítáš na prstech jedné necelé ruky :lol: ) byly a jsou všichni spokojeni.prostě teprve teď máš to nejlepší co jsi mohl mít
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Moc jsem si ho zatím neužil, čekám na papíry z evidenčky, abych to mohl jít přihlásit. Směšný je hledání údaje pro český TP jako zatížení na nápravu apod., jsme holt evropštější než celá EU, v Německu takové údaje evidovat nemusí. Ale už to mám nějak posichrovaný ... :-)
Projel jsem to jen tak na pár metrech na ulici, je to o hubu bez SPZ a TP se s tím na ulici pohybovat.
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Dnes jsem dostal nově potažené sedlo, doporučuji tohoto profíka všem - http://www.extrem-polster.com
Úřady a vystavení čistopisu TP jsem naštěstí zvládl bez výpisu z Dekry, takže zítra jen registrace a vyzvednutí SPZ a konečně legálně vyjedu z garáže :-)
20140617_174145_Android.jpg
20140617_174133_Android.jpg
20140617_174155_Android.jpg
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Alf

Příspěvek od LiborZ »

Opravdu to vypadá na profíka. Palec hore.
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Jen ten nápis SUZUKI teď koukám mohl bejt raději možná vodorovně .....
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Alf

Příspěvek od Sinner »

Opravdu pěkné. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Alf

Příspěvek od hroch »

pekný ....a napis ?tak budeš jezdit po zadním no :lol:
x x x jinak to neumim
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Alf

Příspěvek od Alf »

Dnes jsem poprvý vyjel na silnici, teprve si zvykám a nerad bych to hned vyválel, tak jízda po zadním zatím určitě nehrozí :-). Jinak do 4tis otáček je to pěknej traktor vibrátor :-), můj první 4T jednoválec, nezvyk.
Odpovědět