Jaký topcase pro wětráka?

Odpovědět
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od verxes »

Ahoj,
chci se zeptat, jaký topcase máte (pokud máte) na svém freewindovi?
Koupil jsem ho rovnou s bočníma kuframa Givi E21, ale na běžné ježdění (v létě do práce) jsem zjistil, že je praktičtější mít topcase (abych tam zamknul přilbu a netahal jí pořád v ruce s sebou jak kočka koťata), navíc boční kufry moto rozšiřují a mám problém v garáži se vejít vedle auta, takže musím kufry pokaždé sundávat jak trotl, což by právě topcase vyřešil - nehledě na to, že se blíží čas dovolené a určitě někam vyrazím, takže stejně horní kufr musím koupit..
Je jasné, že čím větší, tím lepší, ale jak na wětrákovi bude vypadá velký kufr - třeba 50L objem - není to už "moc"? Tak jsem vybíral zatím něco kolem 46-47l = zatím jsem procházel nabídku všech možných kufrů a určitě se chci vyvarovat nějakých čínských srágor za litr (pokud má někdo tip na kvalitnější čínskej kufr, tak se s ním), ale vzal bych buď Kappu, nebo Givi (prý to snad vyrábí ve stejné fabrice, či co??), velikost na 2 integrálky, nebo přilba + hadry a protože se cenově chci vejít kolem 2500-3000Kč, tak připadá v úvahu asi jen něco jako Kappa K46N a Givi E460N..

Tak jaké kufříky máte na svých strojích a jak jste s nima spokojení?

Dík
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Sinner »

ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Milanek »

pokud chces mam u zbylou 35ku kappu http://rybkabohunka.rajce.idnes.cz/14Kr ... 070564.jpg za 500 je tvůj , stejne se mi to vali leta doma , o tom ze nejlepší je hlinik ti povypravim az bude min práce, nebo na to třeba přijdeš časem sám :-)
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od verxes »

To jsou právě ty světlý výjimky = možná, že tomu odpovídá i krapet "ivěřitelnější" cena (Já myslele hlavně takové ty kufry "50L za 950Kč" viz. Aukro apod. = většinou všichni tvrdí, že jim stačilo menší položení motorky a je po něm, rozkřápnul se na tisíc kousků, týpek si pobalil obsah kufru do igelitky a pokračoval v cestě :P

Jaká je tam plotna? Co nosnost? Opravdu se tam nacpou 2 integrálky? A dá se to jednoduše sundat z té plotny? (některé číny totiž byly natvrdo přišroubované přes vnitřek kufru) A co vodotěsnost, taky v poho?

Milanek píše:pokud chces mam u zbylou 35ku kappu http://rybkabohunka.rajce.idnes.cz/14Kr ... 070564.jpg za 500 je tvůj , stejne se mi to vali leta doma , o tom ze nejlepší je hlinik ti povypravim az bude min práce, nebo na to třeba přijdeš časem sám :-)

Na jakou je to plotnu, to je Kappa K35N? = takže bych na to ale potřeboval ještě dokoupit nějakou monolock plotnu, že? Vejde se tam jen přilba, nebo i něco málo navíc?
Na to moje běžný ježdění do práce by byl možná asi good.. ale z praktického hlediska půjdu asi rovnou do nějakého 46-47l kufříku, ještě nwm.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Sinner »

Vejdou, jedna se dává na bok, druhá na stojáka. Plotna tam je, já mám plastovou stejná jako givi myslím. Nestalo se mi že by mi do něj nateklo, nikdy. Naopak stalo se mi že se mi v něm otevřela flaška oleje a byl problém ho dostat ven. :lol: :lol: :lol:
nikdy neulítl, nebyl problém se zámkem, jen s klíčkem kdy se rozbila sračkovatá umělá hmota na držátku klíčů. Málem jsem je ztratil.
Hliníkové jsem nikdy neměl, i když jsem o nich hodně přemýšlel. Nakonec jsem si nechal plasťáky. A měnit už nebudu. Ne proto že bych byl ke kovovým nedůvěřivý, ale prostě proto že ty mi plasťáky stačí. Alu Milánek má krom jiného vynikající pověst a pokud se o kufrech mluví vždy je skloňován ve všech pádech. Určitě s hliníkem neuděláš chybu! Krom jiného máš možnost vše konzultovat přímo s výrobcem. Což u těch plastových je nemožné. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Milanek »

verxes píše:
To jsou právě ty světlý výjimky = možná, že tomu odpovídá i krapet "ivěřitelnější" cena (Já myslele hlavně takové ty kufry "50L za 950Kč" viz. Aukro apod. = většinou všichni tvrdí, že jim stačilo menší položení motorky a je po něm, rozkřápnul se na tisíc kousků, týpek si pobalil obsah kufru do igelitky a pokračoval v cestě :P

Jaká je tam plotna? Co nosnost? Opravdu se tam nacpou 2 integrálky? A dá se to jednoduše sundat z té plotny? (některé číny totiž byly natvrdo přišroubované přes vnitřek kufru) A co vodotěsnost, taky v poho?

Milanek píše:pokud chces mam u zbylou 35ku kappu http://rybkabohunka.rajce.idnes.cz/14Kr ... 070564.jpg za 500 je tvůj , stejne se mi to vali leta doma , o tom ze nejlepší je hlinik ti povypravim az bude min práce, nebo na to třeba přijdeš časem sám :-)

Na jakou je to plotnu, to je Kappa K35N? = takže bych na to ale potřeboval ještě dokoupit nějakou monolock plotnu, že? Vejde se tam jen přilba, nebo i něco málo navíc?


Na to moje běžný ježdění do práce by byl možná asi good.. ale z praktického hlediska půjdu asi rovnou do nějakého 46-47l kufříku, ještě nwm.
je to i s plotnou samozrejme
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Milanek »

verxes píše:
To jsou právě ty světlý výjimky = možná, že tomu odpovídá i krapet "ivěřitelnější" cena (Já myslele hlavně takové ty kufry "50L za 950Kč" viz. Aukro apod. = většinou všichni tvrdí, že jim stačilo menší položení motorky a je po něm, rozkřápnul se na tisíc kousků, týpek si pobalil obsah kufru do igelitky a pokračoval v cestě :P

Jaká je tam plotna? Co nosnost? Opravdu se tam nacpou 2 integrálky? A dá se to jednoduše sundat z té plotny? (některé číny totiž byly natvrdo přišroubované přes vnitřek kufru) A co vodotěsnost, taky v poho?

Milanek píše:pokud chces mam u zbylou 35ku kappu http://rybkabohunka.rajce.idnes.cz/14Kr ... 070564.jpg za 500 je tvůj , stejne se mi to vali leta doma , o tom ze nejlepší je hlinik ti povypravim az bude min práce, nebo na to třeba přijdeš časem sám :-)

Na jakou je to plotnu, to je Kappa K35N? = takže bych na to ale potřeboval ještě dokoupit nějakou monolock plotnu, že? Vejde se tam jen přilba, nebo i něco málo navíc?


Na to moje běžný ježdění do práce by byl možná asi good.. ale z praktického hlediska půjdu asi rovnou do nějakého 46-47l kufříku, ještě nwm.
je to i s plotnou samozrejme
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od verxes »

Tak v tom případě do něj jdu - zatím bude stačit - píšu SZ a domluvíme se.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Milanek »

verxes píše:Tak v tom případě do něj jdu - zatím bude stačit - píšu SZ a domluvíme se.
musíš mi napsat meila - alu-milanek@email.cz vzkazy sice vidim ze prijdou ale nejsou precist - mimochodem jestli tu je nejaky admin -to s temi zprávami se deje uz docela dlouho neslo by s tim něco delat ?
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od verxes »

ok
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Sinner »

Ahoj Milane, máš plnou schránku. Musíš něco vymazat.
Admin. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Milanek »

Sinner píše:Ahoj Milane, máš plnou schránku. Musíš něco vymazat.
Admin. :)
nemuzu najit nikde ikonku kterou by se to mazalo :roll: - změna mazani jsem nasel ale po vymazani 10 kousku ty "ve fronte" stejne neprisly
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Sinner »

pravděpodobně jich je ve fronte daleko víc. zkus vymazat vše, odhlaš se a znova se přihlaš.
vstup do administrace svého.
soukromé zprávy
Nastavení uložených zpráv a pravidel
"zatrhnout" Smazat staré příspěvky
"kliknnout na" změnit

odhlásit se znova přihlásti.
mělo b to být čisté, potom si zaškrtnout volbu nové zprávy jsou blokovány ....
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od kanko00 »

Nekupuj velky horny kufor. Ich nosnost je pri kazdom pisana a je dost mala.
50, 52 litrov je na Freewa velky a dizajnovo nic moc. Kappa 35 (mal som ju) vyzera ako ukradnuta zo 125 skutra.
Mal som na Versyse 650 horny kufor Givi 46 a bol idealny a kvalitny. Len na nom nedrzali nalepky = velmi malo "eeedvencr".......
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od verxes »

Tak mám tam tu Kappu od Milanka - a podle mě to je velikostně akorát na Freewinda.. prakticky o něm nevím ani při vyšší rychlosti. To na bráchovo F 650 ST je 46l kufr za zádama znát (cítit, že tam je) už při rychlostech kolem 110-120km/h..
A vzhledově to vypadá taky dobře, žádnej ukradenej ze skůtra :P

https://goo.gl/photos/r5V5NyVfL9jaHFV16
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od kanko00 »

46l Givi som nikdy necitil - asi mam siroky chrbat :lol: :shock:
Inak dal by som z tej Kappy dolu tu sofistikovanu korunu z uchytok zo suplikov kuchynskej linky...... Peace.....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký topcase pro wětráka?

Příspěvek od Bohunka »

verxes píše:Tak mám tam tu Kappu od Milanka - a podle mě to je velikostně akorát na Freewinda.. prakticky o něm nevím ani při vyšší rychlosti. To na bráchovo F 650 ST je 46l kufr za zádama znát (cítit, že tam je) už při rychlostech kolem 110-120km/h..
A vzhledově to vypadá taky dobře, žádnej ukradenej ze skůtra :P

https://goo.gl/photos/r5V5NyVfL9jaHFV16
Jéé, ahoj, to je můj top :-) ;-) ať Ti slouží, něco jsem se s ním nacestovala...tak pokračuj ;-)
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Odpovědět