Fifík

Odpovědět
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Fifík

Příspěvek od Fifík »

Zdravím všechny,
tak jsem si taky koupil Freewinda. Nic moc o tom nevím, motorka se mi prostě líbila, tak jsem si jednu blízko našel, prohlídl a i přes pár nedostatků (sklouzla se po jednom boku, ale je to celkem hezky opravené) jsem jí dovalil domů. Nemám na tom zatím moc najeto, řidičák mi totiž teprve tisknou, ale je to moc příjemné svezení. Dočetl jsem se, že motorka je to dobrá a držák, tak snad nekecali. :D
Koupil jsem si tuhle mašinu proto, že jsem po škole začal pracovat a potřeboval jsem něco, co zkrátí moje transféry o nějakou tu minutu. Pozitivní fakt nové práce, tedy že mám konečně prachy se trochu znehodnotil tím, že mi dramaticky ubyl čas a už to není jen tak se v pátek sebrat a kolem poledne vyrazit na Hondě DAX* do Hradce Králového na sraz - teď už mi plácání po okreskách není tolik dopřáno na tyhle střední vzdálenosti.
Doufám tedy, že Freewind bude v tomto ohledu splňovat moje požadavky a stejně jako veteránka Honda mě nikdy nezklame.

Mám k tomu hned pár otázek.
(1) Nefunguje mi kontrolka neutrálu. Rozebral jsem budíky a zjistil, že tam úplně chybí objímka se žárovkou (dá se to někde koupit, nebo je to atyp?). Nicméně když jsem multimetrem měřil, jestli tam něco teče, tak jsem se ničeho nedoměřil. Kde může být problém? Kam dál z budíků jít? Četl jsem tu i dost katastrofy ohledně čidla neutrálu v motoru...

(2) Jak na téhle motorce funguje sytič? Vytáhnout, nastartovat a čekat (nebo pomalu jet), dokud se mi chod nezdá akorát? Nebo hned zamáčknout? Na některých strojích to pojede furt i s vytaženým (ale má se zamáčknout hned), ale pak to chcípne a nenastartuje - protože ulité (tady se mi to zatím nestalo).

(3) Vyrábí někdo typově držáky kufrů a padáky na tyhle stroje? Nebo jenom zakázková práce s přistavením motorky?

(4) Při prudší akceleraci se z motorky ozývá takový tahavý zvuk. Vzhledem ke svému zaměření bych to přirovnal ke zvuku brzdícího soustruhu. Připomíná mi to taky zvuk reklusní spojky v mých malorážkách. Asi je to normální, ale radši se ptám.

Kdyby měl někdo nějaký užitečný rady do začátku, budu rád. 8-)
859323_3.jpg
*
p7054019.jpg
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Fifík

Příspěvek od Dave842 »

Tak tě vítáme mezi šťastnými majiteli Winda!! :) Pro mě osobně je to první motorka a jsem už 3. rokem naprosto spokojen..možná trošku víc koní by neuškodilo, ale zatím dobrý :)

1) Kde sehnat objímku, to nevím. Někdo tu dával odkaz na partsdepot.cz, kde by to mohli mít. Když jsem to já rozdělával, přišlo mi to podobný na žárovičky z budíků Feldy, ale nezkoušel jsem to :D Jak už jsi asi četl, tak pár lidem udělalo čidlo neutrálu pěknou neplechu.. :(

2) Ano, vytáhneš a máš obohaceno. Reguluješ podle vytažení. Podle mě není úplně ideální jezdit se sytičem - moc bohatá směs, ale v nouzi se to dá ;) Jinak já vždycky vytáhnu na max. a jakmile otáčky vystoupají na 3tis. - 3,25tis. tak vím, že je zahřáto a úplně ho zamáčknu a jedu.

3) Napiš zde na fóru Rimmerákovi. Dělá padáky, možná i držáky na kufry, a mřížku na chladič. Jinak se samozřejmě dá sehnat na netu apod.

4) Mě se teda nic takového neozývá.. :? Gumy, převodovka, řetěz?

Rady do začátku...nelekej se, když se při vyšších rychlostech v manévrech trochu zavlní ;)
D@VE
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Fifík

Příspěvek od Twin »

Mám svůj starý tachec (nepřežil kontakt se stromem) :roll:
Pár objímek i s žárovkama mám.
Kdybys měl cestu přez Prahu, tak ti nějakou dám. Nebo ti ji můžu poslat poštou, ale to nevím v jakém stavu by dorazilo.
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

To by bylo super. Přes Prahu občas cestu mám, tak se ozvu.

Jinak zjistil jsem, že to hučí jenom na trojku a jenom kolem 4,200 Ot. Asi to tedy bude uplně normálně větší vůlí trojkového soukolí - které jak jsem zjistil, je asi nejvíc zatěžované. A po 55tkm už to asi bude znát. Zatím to nechám, není to kritický zvuk ozubení a podívám se na to v zimě.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od hroch »

me na sv650 takhle hučí 5ka asi špatná cementace na zubech...takzvaný pitting
x x x jinak to neumim
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

Tak jsem to konečně trošku víc vyzkoušel. Víkendový staz bonsai motorek, který jsem bohužel z časových důvodů nemohl na mém DAXu absolvovat jsem stáhnul na Freewindu.
V pátek Plzeň - Hradec Králové po dálnici se spotřebou kolem 6l/100km při konstantních 130km/h (kromě průjezdu Prahou). Ale dálnice je fakt nuda. Nevím vůbec kudy jsem jel, oči pořád přišpendlený na silnici před sebou.
V sobotu 120km po Orlických horách v tempu našich miniatur (průměr 60km/h) a spotřeba pod 5l/100km. Dá se na tom i celkem líbivě courat krajinou tou osumdesátkou a vůbec to neurazí. :D
Zpáteční cesta "severní trasou" (přes Mělník) a úplná pohoda.

Padáky od Rimmeráka jsem zatím nevyzkoušel, ale na odložení nohou když bolí prdel jsou super. Hlavní stojan je bezesporu super věc.
P5235711.JPG
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: Fifík

Příspěvek od hanz393 »

Ahoj taky tě tu vítám :-) to kvíléní převodovky na 3ku cca od 4 do 5 tisíc s tím jsem si taky prošel, k mému překvapení po rozhození převodovky byly trojkové kola v pěkném stavu, ale ostatní min 2 kvalty měli pitting, ale prostě na 3ku se to ozvao všechno dohromady.... Ale záleží jak moc ti to hučí...mě už to fakt nebavilo poslouchat, byl to zvuk jako přidírající se elektromotor...
Ohledně neutrálu - když tam dáš neutrál nenaměříš nic ani na drátech od čidla ?
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

Tak už jsem přišel na to, proč mi neutrál nesvítí. Dneska jsem měnil olej, tak jsem shodil dekl, abych případně předešel poškození od často uvolněného šroubu na čidle. Šrouby jsou v pohodě, ale na čidle neutrálu je jeden kabel urvaný a je tam slušná baklue cínu, tak už to asi někdo zkoušel i opravovat. Zase jsem to zadeklil, protože chci jezdit a budu to řešit v zimě, nebo při další vyměně oleje. Neutrál se hledá snadno i bez světlýka.
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

Nevíte někdo, co je tohle za součástku? Myslím tu u CDIčka. Nevydává žádný zvuk a dost podivně zapáchá...
Fotografie-0035.jpg
Jinak vypadá to na pekelně tuhou zimu. Už dlouho se ty svině takhle houfně nestahovaly do baráku. Už mám každý roh podsypaný Laniratem, tak snad jim bude chutnat.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od hroch »

Fifík píše:Nevíte někdo, co je tohle za součástku? Myslím tu u CDIčka. Nevydává žádný zvuk a dost podivně zapáchá...
Fotografie-0035.jpg
Jinak vypadá to na pekelně tuhou zimu. Už dlouho se ty svině takhle houfně nestahovaly do baráku. Už mám každý roh podsypaný Laniratem, tak snad jim bude chutnat.
bach at ti nerozkoušou vzduchový filtr ;)
x x x jinak to neumim
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

Tak jsem festovně otestoval Rimmerákovy padáky - obstály na jedničku. Jel jsem u nás po silnici, kterou akorát dělají. Dali jednu vrstvu asfaltu a teď dávají druhou. Po tmě jsem si jaksi nevšiml, že je položená jen půlka a mezi tím schod. Vyjíždím si před zatáčkou do protisměru, ale schod řekl ne (jako kdyby tam byl obrubník). Shodilo mě to jak jankovitej kůň. Zahodil jsem motorku, která jela přede mnou asi ještě 20m po asfaltu. Jel jsem v tu chvíli něco přes 80km/h. Já se zastavil rychle a překvapivě jenom trošku nakleplej bůček a loket, takže škody na zdraví žádný. Motorka se sklouzla a viděl jsem akorát jiskry jak jdou od padáků a držáků na kufry - ohoblovaný je oboje dost slušně. Jediná další škoda je naprasklý levý zadní podsedlový plast (škoda toho, ale asi to šlo tímhle místěm přes ten asfaltovej schod) a totálka jeden chránič páček. Toho je mi líto, neboť jsem je tam namontoval v týdnu, co mi přišly z číny. Ale co, objednám nový, stály asi dvěstě.
Takže padáky super a už teď se mi zaplatily. Jinak by to slušně odsral plast nádrže, určitě i blinkr a další věci. Takhle jsou škody minimální.
Taky si myslím, že super je centrál, který zase zachránil zadní stupačku, která by to asi tak dobře jako železný stojan nerozdýchala.
Ale hlavně jsem rád (a nejen já), že mi nic není.
PA258240.JPG
PA258238.JPG
PA258239.JPG
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od Rimmerak »

Hehe, všichni padáme na levou stranu :) Asi budu muset začít dělat levej padák z plný kulatiny :-D
Hlavně, že se ti nic nestalo.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Fifík

Příspěvek od Twin »

Tak hlavně že jsi vpohodě.
Mám podobnou zkušenost. Rimmerákovy padáky mi loni zachránily motorku v strahovskym tunelu.
Vydrží opravdu hodně.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od hroch »

že tam bylo 50 km/h vid. ;) Já řikám furt že padáky mají přijít na mašinu jako první.jinak blahopřeju že ti nic není ;)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od Sinner »

Padáky jsou důležité. :) potvrzuji.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

hroch píše:že tam bylo 50 km/h vid. ;) Já řikám furt že padáky mají přijít na mašinu jako první.jinak blahopřeju že ti nic není ;)
Právěže v tom směru odkud jsme jel nebylo nic. Věděl jsem, že tam silnici dělají, ale aby někde dávali dvě vrsty asfaltu (je to normální II. třída) to jsem fakt dlouho neviděl. Navíc po tmě, všechno černý ...
Je to prostě zvyk, jel jsem tam už miliónsedumkrát a jsem zvyklej zatáčku vyjíždět. Ten den jsem tam jel ještě s autem (taky potmě) a stalo se mi to málem zase. :lol:
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od hroch »

Fifík píše:
hroch píše:že tam bylo 50 km/h vid. ;) Já řikám furt že padáky mají přijít na mašinu jako první.jinak blahopřeju že ti nic není ;)
Právěže v tom směru odkud jsme jel nebylo nic. Věděl jsem, že tam silnici dělají, ale aby někde dávali dvě vrsty asfaltu (je to normální II. třída) to jsem fakt dlouho neviděl. Navíc po tmě, všechno černý ...
Je to prostě zvyk, jel jsem tam už miliónsedumkrát a jsem zvyklej zatáčku vyjíždět. Ten den jsem tam jel ještě s autem (taky potmě) a stalo se mi to málem zase. :lol:
dávají se dvě někdy i tři vrstvy každá má jinou křivku zrnitosti atd.ale to je jedno,jestli tam není cedule tak jsou to kokoti,jestli ji neodhodilo nejake auto.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od Vitouš »

hroch píše:
Fifík píše:
hroch píše:že tam bylo 50 km/h vid. ;) Já řikám furt že padáky mají přijít na mašinu jako první.jinak blahopřeju že ti nic není ;)
Právěže v tom směru odkud jsme jel nebylo nic. Věděl jsem, že tam silnici dělají, ale aby někde dávali dvě vrsty asfaltu (je to normální II. třída) to jsem fakt dlouho neviděl. Navíc po tmě, všechno černý ...
Je to prostě zvyk, jel jsem tam už miliónsedumkrát a jsem zvyklej zatáčku vyjíždět. Ten den jsem tam jel ještě s autem (taky potmě) a stalo se mi to málem zase. :lol:
dávají se dvě někdy i tři vrstvy každá má jinou křivku zrnitosti atd.ale to je jedno,jestli tam není cedule tak jsou to kokoti,jestli ji neodhodilo nejake auto.
Škoda že Rimerak nedělá padáky i na verzáče.Mám padáky od fa SV Motech letos mě upadl Versys z nulové rychlosti a zlomila se mě stupačka... je to k nasr...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od Rimmerak »

Kdybych Verzoše vlastnil, určitě bych nějaký vymyslel :) Ale Winda měnit nechci :)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Fifík

Příspěvek od kanko00 »

[b]Vitouš[/b] ked pozries, akoby na podorys Versysa zhora, tazko mu urobis padaky tak, aby chranili stupacky a este aj vyzerali "normalne".

Ja som dal len pre dobry pocit a vzhlad :D :D :D padaky od Givi. Zatial som netestoval.....
http://www.bbmoto.sk/images/4001/0_8588 ... c46luvjnj3
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

První větší cestovní test. Jeli jsme se vykoupat k Jadranu (SLO, Portorož). V neděli přes Šumavu (bouřky, lijáky) do Korutan k teplým jezerům (Stausee Camping, doporučuju, fakt pěkný a levný, večer opět s bouřkou). Druhý den přes nízké Julisky (na SLO straně opět deště) a Slovinské vnitrozemí do Portorože (CAMP Lucija, přímořskej standard, večer bouřka). Třetí den zpět přes Bovec (jen Predil, Mangart vynechán protože v Bovci opět bouřky) a Taury do campu v Mauternodrfu (bomba, fakt luxus) a čtvrtý den sprint přes humus Salzburk a německou B20 domů.
Ve dvou uplně na pohodu. Katastrofický sedlo řidiče vyřešeno Airhawkem a dost dobrý - výhledově to nechám komplet přešít. Lehce vyšší spotřeba oleje (doléval jsem asi 2dcl/1000km) a v Salzburku po 2h poskakování v kolonách a ve 35° motor zvonil jak plechovka rezavých šroubků, po rychlé chladící jízdě opět vše v normálu.
Budu si musel pohrát s centrálním stojanem, protože při plném naložení 2 + bagáž rve v zatáčkách (žádný extra náklony) o silnici.
Jinak jsem z Winda docela nadšenej. I ve dvou velice agilní (hlavně při proskakování kolon za kamiónama na tý B20), dynamika dobrá, spotřeba stabilně kolem 5l/100. Pohodový výlet asi 1500km.
P7260758.JPG
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Fifík

Příspěvek od Twin »

Ta spotřeba oleje je veliká :shock:
freewind by ho neměl baštit. Neteče ti to někde?
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Fifík

Příspěvek od Fifík »

Neteče, ale něco mi prolíní mezi kartery pod válcem. Vždy to vyčistím a po nějakých kilometrech to mám kolem startéru směrem dopředu na na motor pobryndané. Řešit to nebudu, to radši překousnu občasné dolití, než rozěbírat celý motor - je to na dělící rovině. A taky to nebylo uplně 2dcl, to bylo co jsem dolil, ale z prostředka olejoznaku jsem teď spíš ve třech čtvrtinách, takže to nebude tak hrozný. Ale něco to určitě bere, přecijenom v 70tkm u jednoválce už to nebude těsnit ideálně.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifík

Příspěvek od Sinner »

Fifík píše:Neteče, ale něco mi prolíní mezi kartery pod válcem. Vždy to vyčistím a po nějakých kilometrech to mám kolem startéru směrem dopředu na na motor pobryndané. Řešit to nebudu, to radši překousnu občasné dolití, než rozěbírat celý motor - je to na dělící rovině. A taky to nebylo uplně 2dcl, to bylo co jsem dolil, ale z prostředka olejoznaku jsem teď spíš ve třech čtvrtinách, takže to nebude tak hrozný. Ale něco to určitě bere, přecijenom v 70tkm u jednoválce už to nebude těsnit ideálně.
Podložka, koupit měděnou a vyžíhat ji nad plynovým sporákem aby změkla. a je po chcaní. :) je to "windí" klasika. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět