Nestartuje - někde je zkrat

Odpovědět
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od verxes »

Ahoj,
mám zajímavý problém se svým větrákem - minulý týden jsem chtěl ráno jet do práce, otočil jsem klíčkem, rozsvítil se mi displej, zkusil jsem nastartovat a nic a k tomu mi displej komplet chcípnul a už nenaskočil - vyndal jsem baterii, dal na nabíječku, byla celkem nabitá, takže tou to nebylo (za chvilku to bylo plně nabité), tak jsem to vrazil zpět a displej se už rozsvítil, ale při pokusu nastartovat zase to samý - chcíplo to a displej už ne a ne naběhnout, tak jsem postup opakoval a zároveň měřil napětí na baterce v momentě stisku startovacího tlačítka - v inkriminovaném momentě startu tam skočila nula, takže někde zkrat.. hledal jsem tady na fóru, prošel jsem kabeláž, vyčistil a prostříkal startovací domeček - nepomohlo, jinak kabely opticky vše OK, pak jsem našel tady na fóru příspěvek, kdy tohle dělala boční pojistka - zelená 30ka, tak jsem jí vyměnil a ejhle moto naskočila úplně v pohodě, tak jsem si říkal supr, několikrát jsem to vyzkoušel, nandal zpět plasty a dnes ráno, že pojedu na menší výlet - nastartoval jsem v cajku asi třikrát za sebou - popojel jsem asi 3 km k benzíně, načepoval a při startu stejnej problém - na místě jsem kouknul na pojistku - vypadala ok, i jsem jí zkusil vyměnit (zkusil jsme i silnější 75ku - 30ku jsem zrovna po ruce neměl - ještě jsem si jí nedokoupil), ale bez úspěchu, tak jsem motorku odtlačil do bráchovo garáže poblíž a přemýšlím, čím by to mohlo být..

Netušíte někdo na co bych se měl zaměřit? Kouknu ještě pořádně na kablíky od startovačky, rozeberu a prostříkám rovnou i spojkový domeček, ale nevím co dál.

Předem dík za veškerou radu
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od Sinner »

Zkusil bych u spínací skříňky. Připadá mi to na problém v mechanické části. Zkus spojit kabely na tvrdo. Mě to občas dělal špatný klíč. Skříňky odchází.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od verxes »

Spínačku určitě zkusím rozebrat a kouknu na ní, ale zajímavé je, že to abych se dostal do stavu, že se mi po otočení klíčku rozsvítil displej, tak jsem musel vždy vyndat baterku, a zase jí tam vrátit - vždy jsem jí ještě plácnul na nabíječku, po opětovném vrácení do moto mi už displej naskočil - s motot jsem nehýbal byla na hlavním stojanu, tak buď kablíky od nabíječky, s kterými jsem manipuloval, nebo tak podobně - vždy to zdechlo až po stisknutí startovacího tlačítka - a někde v tom cvaklo - uchem jsem to odpozoroval někde na oblast kolem baterie, pojistek, nebo jak je tam takovej ten černej bazmek - nějaký relátko či co.. musím to najít v návodu, co to vlastně je... pak to bylo vždy úplně tuhý, dokud jsem zase baterii nevyndal..
No tu spínačku zkusím na místě rozebrat a kouknout na ní a když neopravím, tak to dotáhnu na káře domů a udělám opět rozborku, sborku a uvídíme .
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od verxes »

Tak mám další poznatky:
přišel jsem k odstavené motorce, zkusil otočit klíčkem.. nic, tak jsem pouze odpojil a připojil baterii, displej se rozsvítil a zase to startuje.. odvezl jsem to domů a zatím to několikrát po sobě v pohodě fungovalo.. poznatek je tedy takový, že část prvotního problému opravdu byla ta boční 30ka pojistka - a teď musím vysledovat, jestli až to zase chcípne, tak jestli to opravím zase jen odpojením a připojením baterie - pak by to bylo asi nějaké vadné relé, nebo něco takovýho, co?
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od Sinner »

Vadná pojistková skříňka. Stou jsem si užíval. Trvalo to rok než jsem na to přišel. ;-o
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
verxes
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. úno 2016 22:12:21

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od verxes »

Myslíš problém s klasickou pojistkovou skříňkou nahoře pod sedlem? Já bych to teď tedy tipnul spíš na problém startovacího relátka, u kterého jsem měnil tu pojistku (našel jsem na schémátku, že se tak ta blbina jmenuje).. Dokonce i v ANJ návodu popisují problém, že když v tom cvakne a nenaběhne motor, tak to vypadá na vadu tohoto relé. Tak možná, že to umírá.
Akorát jsem nepochopil, proč je tuhej pak i displej a všechno, dokud neodpojím baterii, jestli opravdu to relé tohle "dokáže" udělat..

no uvidíme, budu to chvíli testovat a pak dám vědět, kde byl problém.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje - někde je zkrat

Příspěvek od Sinner »

U mne to bylo na tenerce. Vypálené tak že to vůbec z venku nebylo poznat.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět