Problémy se startem po delší době

Odpovědět
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Problémy se startem po delší době

Příspěvek od TommyMe »

Ahojte,
obracím se na Vás s radou na problémy se starty po delší době.

Motorku už vytahuju tak 1x za měsíc , protože mám 2 malé prcky a vždy jí nenastartuju a vyklepu baterku.
Svíčky jsou Iridiové, ale už mají asi 4-5 let, ale najeto mají tak max. 7000 km. Vždy je čistím před sezonou.

Pripada mi to, ze tam netece benal. Nejake rady, vycistic karbec ? Jak nastartuju, tak uz vzdycky pak jde bez problemu, ale musi se proste jezdit. Nastaveni pomoci kohoutu na PRI jsem zkousel a nepomaha.

Díky Moc za rady
TommyME
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od Twin »

Používáš PRI správně?: Přepnout na PRI, nechat 3-4 min. natékat do karburátorů, pak přepnout zpět a startovat.
Já po měsíci většinou nastartuju i bez PRI, tak je možná chybka ještě jinde. :|
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od TommyMe »

Tak ty 3-4 minuty jsou pro mne novinka. To já čekal vždy tak do minuty. Vyzkouším a dám vědět.

Děkuji za radu :)
Lukáš
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 08. pro 2016 19:19:08

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od Lukáš »

Zdravím, chci se zeptat zda se podařilo tento problém nějak vyřešit? Taky nemohu po dlouhé době Súzu nakopnout, dnes jsem vymlátil akorát baterii a nic :( PRI jsem měl tak ty 4 minuty, nestopoval jsem přesně. Pomůže výměna svíček?
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od šimi »

Polohu PRI nepoužívám.Protočím startérem asi třikrát a čekám cca.2 minuty,pak znovu točím asi třikrát a čekám další dvě minuty.Takhle to opakuji dokola než naskočí.Většinou na potřetí nebo napočtvrté naskočí.Není to stříkačka s čerpadlem a proto chvíli trvá než se dostane benzín z nádrže přes prázdný karburátor do válce. Dělám to tak už devět let. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Lukáš
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 08. pro 2016 19:19:08

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od Lukáš »

Ok, díky. Nabiju baterku a vyzkouším :)
Lukáš
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 08. pro 2016 19:19:08

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od Lukáš »

Tak jsem dnes zahájil sezónu a píšu report :) ... podařilo se mi nastartovat podle výše uvedeného návodu, bez PRI pákrát zkusit, nechat cca 2 minuty, pak zase zkusit protočit a zase nechat chvilku ... cca na 3 pokus se podařilo a chytila :D Připadá mi, že PRI to akorát kur** vždycky když jsem se ho snažil použít, tak jsem nemohl nastartovat.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od Milanek »

Lukáš píše:Tak jsem dnes zahájil sezónu a píšu report :) ... podařilo se mi nastartovat podle výše uvedeného návodu, bez PRI pákrát zkusit, nechat cca 2 minuty, pak zase zkusit protočit a zase nechat chvilku ... cca na 3 pokus se podařilo a chytila :D Připadá mi, že PRI to akorát kur** vždycky když jsem se ho snažil použít, tak jsem nemohl nastartovat.
ja taky zahájil sezónu !:-) i když to ještě na silnici vyžaduje extremni ostrazitost :-/ start po 3 mes vcelku hladky - PRI a napoctvrty blafala - překvapila mně tichost chodu :-D , benzinu po ctvrt roce znatelně ubyla hořlavost !!! :-// nedržel volnoběh a po větším přidání to bylo tupy - naštěstí sem měl rezervu a po 30km dal plnou - a pohoda ,ponaučení : po zimě vždycky nejdřív čerstvej benzin a az pak se hrabat v motorce :-)
Přílohy
IMG-da5184723884539ee03cd0245cc24d51-V.jpg
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Problémy se startem po delší době

Příspěvek od šimi »

Milanek píše:
Lukáš píše:Tak jsem dnes zahájil sezónu a píšu report :) ... podařilo se mi nastartovat podle výše uvedeného návodu, bez PRI pákrát zkusit, nechat cca 2 minuty, pak zase zkusit protočit a zase nechat chvilku ... cca na 3 pokus se podařilo a chytila :D Připadá mi, že PRI to akorát kur** vždycky když jsem se ho snažil použít, tak jsem nemohl nastartovat.
ja taky zahájil sezónu !:-) i když to ještě na silnici vyžaduje extremni ostrazitost :-/ start po 3 mes vcelku hladky - PRI a napoctvrty blafala - překvapila mně tichost chodu :-D , benzinu po ctvrt roce znatelně ubyla hořlavost !!! :-// nedržel volnoběh a po větším přidání to bylo tupy - naštěstí sem měl rezervu a po 30km dal plnou - a pohoda ,ponaučení : po zimě vždycky nejdřív čerstvej benzin a az pak se hrabat v motorce :-)
:mrgreen: Tak,tak :!: :mrgreen:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Odpovědět