Duse pre freewind

Odpovědět
bukas
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. čer 2016 16:02:36

Duse pre freewind

Příspěvek od bukas »

Zdravim. Chystam sa prezuvat gumy. Kupil som na obe kolesa Mitas E07 (TL kedze TT nebolo v ponuke, docital som sa ze nieje problem pouzit s dusou). Kupoval som cez az-pneu.sk. Nakolko sa nevyznam v oznacovani dusi, pouzil som na ich stranke pri kupe pneumatiky tlacitko pozri pneu vhodne pre tuto gumu. Pri predenj aj zadnej Mitaske mi ponuklo 3 duse. Vybral som zosilena motocross 4.0/4.5 R17 a pre prednu gumu 4.0/4.5 R19. Po doruceni bolo na prednej dusi napisane 4.0/4.5/5.0 R19 a na zadnej 4.0 R19. Opticky ked ich porovnam, zadna dusa je o cca 2 cm uzsia. Logicky by mala byt sirsia ako predna. Je to problem a mam to reklamovat alebo sa dusa natiahne?

Dakujem za odpoved.
Přílohy
dusa.png
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Sinner »

To nehraje roli. Duše se natáhne. Ja vozil jako rezervu 18", abych ji moh použít na obě kola. A dokonce na ni i došlo. A taky jsem to s ní i prodal Jahodakovi. Do jedné pneu se trochu zmuchlá na druhou se natáhne. :P opravdu myslím to vážne. Jenom ta sila 4mm je docela blbá na mnipulaci pri montáži.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
bukas
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. čer 2016 16:02:36

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od bukas »

Aj predajca tvrdi ze je to ok. Tak vam verim a dakujem za odpoved.
Lukáš
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 08. pro 2016 19:19:08

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Lukáš »

Zdravím, chci se zeptat na tu rezervní duši. Taky bych rád vozil "kdyby náhodou" :D mohla by být duše s parametry 3.25/3.50 - 18" (100/90-18)?? Díky moc ;)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

Já se na parametry nedívám.Koupím tu nejtenčí 18tku,aby zabrala co nejmíň místa.Je to guma takže se v plášti natáhne podle potřeby.A věř mi,mám to vyzkoušený,už jsem na silnici třikrát přezouval. :shock:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

šimi píše: úte 05. zář 2017 10:03:42 Juž jsem na silnici třikrát přezouval. :shock:
Tak to já jsem píchl kolo letos poprvé. A ještě to nebylo mojí vinou :evil:
Byl jsem na výletě v Anglii a jezdil jsem víc než jsem plánoval a tak jsem sjel zadní gumu a musel koupit novou.
V malém motocyklovém servise byl ochotný starý pán a výměna gumy proběhla hladce - trvalo mu to asi hodinu, ale jinak OK.
Ujel jsem tak dvě míle a kolo prázdné. Na sprej jsem dojel zpět a nechal dát novou duši.
O týden a asi 1000 km později při jízdě po dálnici zase prázdno. Tak tak že jsem to ustál. Byl svátek a všechny servisy zavřený. Na další dojezdový sprej jsem dojel do nejbližšího kempu a přespal. Druhý den a na další dojezdový sprej jsem dojel do malého garážového servisu. Tam mi zjistili, že mám mezi duší a pláštěm kus kovu - nejspíš ulomený kus šroubováku nebo montpáky a ten časem prodřel duši.
Dali mi novou ale trvalo jim to více jak dvě hodiny. Dělali to na dvakrát, poprvé urvali ventilek. Nakonec si řekli o 53 liber.
Náhradní duši sebou nevozím, nikdy předtím jsem ji nepotřeboval. Ale po téhle zkušenosti si ji asi taky koupím.
bukas
Příspěvky: 3
Registrován: pon 06. čer 2016 16:02:36

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od bukas »

konkretne aky sprej si pouzil?
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

bukas píše: pon 18. zář 2017 8:23:54 konkretne aky sprej si pouzil?
Takový ten sprej "na opravu pneu" Někdo to vozí místo rezervy v autě.
Pokaždý jiný výrobce, jednou jsem ho kupoval na benzínce, podruhé v tescu. Všechny fungují stejně.
Obrázek
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

Zrovna mě napadlo...
Když budu mít náhradní duši, musím ji něčím vyměnit a pak nafouknout. Jaké na to vozit nářadí a čim nafouknout?
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Sinner »

ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

Než jsem si pořídil kompresor,používal jsem tlakové bombičky pro cyklisty.Stačí jedna s kterou nafoukneš kolo za 2 sekundy, na tlak 1,4.Skoušel jsem i druhou bombičku ale větší tlak už nezvládla.Ale i tento tlak stačí na to,aby jsi osmdesáti kilometrovou rychlostí bezpečně dojel k benzince a zbytek tlaku dofoukl.A hlavně máš pneu nafouklou ihned (nemusíš se mordovat v motoobleku s pumpičkou) a bombičky zároveň zaberou míň místa v motorce. ;)

A mimochodem sprej je dobrý na bezdušové pneu.Pokud píchneš o hřebík tak je Ti na ho.no.Na sprej jsem ujel maximálně 2 km.a zasral si celej plášť a stejně jsem nakonec přezouval. :(

Co se týče nářadí :
velkou výhodou je mít centrální stojan
dále klíč na kola
2 montpáky na přezutí pneu
náhradní duši
něco k nafouknutí
a dobrou náladu :mrgreen:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

šimi píše: stř 20. zář 2017 22:46:30 A mimochodem sprej je dobrý na bezdušové pneu.Pokud píchneš o hřebík tak je Ti na ho.no.Na sprej jsem ujel maximálně 2 km.a zasral si celej plášť a stejně jsem nakonec přezouval. :(
Na těch sprejích je vyloženě napsáno že je jedno jestli máš duši nebo bezdušové pneu. V nouzi jsem na to ujel asi 40 km. Jen jsem občas trochu dofoukl na benzínce. Hodně asi žáleží na typu poškození. Většina spreje mi zůstala v duši a ta se vyhodila a zbytek se z pláště vpohodě vymyl a vyřel ubrouskem. Takže mě to fungovalo skvěle a mohu to jen doporučit.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

:D Každej prodejce Ti řekne že je to na všechny - i dušové - pneu.Ale abych jel někam daleko o víkendu na výlet a pak kvůli použití spreje na opravu defektu musel každou chvíli dofukovat..... :(
Přezutí kola a výměna duše nezabere víc než hodinu ( přezouval jsem jednou i u Vyškova na dálnici).A kolo mám 100% opravené a jedu v klidu dál,víkend,nevíkend,nemusím řešit odtah,nebo servis
;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

šimi píše: pát 22. zář 2017 20:46:48 :D Každej prodejce Ti řekne že je to na všechny - i dušové - pneu.
Použil jsem to na svého Freewinda s duší. Fongovalo to, takže na tom něco pravdy bude ne?
šimi píše: pát 22. zář 2017 20:46:48Přezutí kola a výměna duše nezabere víc než hodinu
Tobě možná, ale v Anglickém servisu jim to napodruhé trvalo více jak dvě hodiny a dělali to ve dnou a měli na to mašinu. Nedovedu si představit že bych to dělal někde uprostřed polí sám a jen s montpákami. Ikdyž horší jak anglický mechanik bych fakt asi nebyl
šimi píše: pát 22. zář 2017 20:46:48 ( přezouval jsem jednou i u Vyškova na dálnici).A kolo mám 100% opravené a jedu v klidu dál,víkend,nevíkend
Tak jasně že je to lepší, jenže sebou musíš vozit spoustu krámů. Na delší cesty s kufry asi jasná volba, ale když jedu nalehko bez kufrů, tak fakt nevím kam bych to všechno dal.

Každopádně plánuji se to také naučit a náhradní duši si koupit, protože mě to na dovolené stálo zbytečných pár tisíc. A to vše jen ptoto že je někdo v servisu kopyto.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

Tak jasně že je to lepší, jenže sebou musíš vozit spoustu krámů. Na delší cesty s kufry asi jasná volba, ale když jedu nalehko bez kufrů, tak fakt nevím kam bych to všechno dal.

To je pravda,vyřešil jsem to boční schránkou na nářadí v nosiči bočních kufrů.Pomocí táhla ji zamykám zámkem na sedlo.Mám v ní montpáky z pionýra,klíče na kola,sadu imbusů,šroubováků,pár základních bočních klíčů a dokonce i kompresor.Duši,lékárnu,svíčky a žárovky mám pod sedlem. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

Vozíš náhradní svíčky?
Byla by fotka té schránky? Konkrétně systém toho zamykání. Dík.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

...
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

Ano,svíčky vozím...ale nikdy jsem je nepotřeboval :oops:
Přikládám fotky zamykání schránky :
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od šimi »

...
Přílohy
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Duse pre freewind

Příspěvek od Twin »

Tak to máš hodně dobře vymyšlené.
Odpovědět