přesnost ukazatele stavu paliva

Odpovědět
tlonsky
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12. dub 2014 22:27:33
Bydliště: České Budějovice

přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od tlonsky »

Ahoj, můžete mi prosím sdělit vaše zkušenosti s ukazatelem paliva? Resp. je v nádrži opravdu podně když to ukazuje jednu čárku a jak daleko se dá ještě dojet. Nechtěl bych někde zkejsnout. A vůbec to rozlišení se mi nezdá. První tři čárky zaberou skoro celej ukazatel. Díky za názory.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Dave842 »

Mě to většinou vychází co velký dílek, to zhruba 100km. Na ty malý myslím tak 50km ještě ujedeš. Zatím se mi nestalo, že by ukazatel nějak moc lhal :)
D@VE
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od šimi »

Mě vychází všechny čtyři dílky po 80ti kilometrech(3 velké a jeden malý).Rezervu jsem nikdy dojet nezkoušel. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

já jsem si vyzkoušela, že na 300km musím přepnout na rezervu, najela jsem 30km se staženou prdelkou a načepovala jsem 17,3l :D , takže si hlídám spíš najeté km...ale ráda se přiučím :-), kdyby mi Větroň začal hltat míň :P
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

Po dovolené v Itálii, kdy jsme vynechali dálnice a jeli jen prndačky po vedlejškách dám nové informace :roll: Při cestě jsem měla podezření, že mám přepnuto na rezervu, protože motorka "nic neříkala", ani když mi tacháč ukazoval 354km najetých od posledního tankování (ukazatel se pořád tvářil, že tam nějaký benzín je) a dala jsem tam 15,3l - což je 4,3l/100km a já byla moooc spokojená :P - na rezervu jsem přepnuto FAKT neměla :D a teď si trochu hlídám, jak valím po dálnici - před dovolenou 5,1 :evil:

Takže: podle toho, jak za to tahám - velký dílek od 80-100km :geek:
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Simon98765
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02. lis 2013 11:58:15

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Simon98765 »

mne tie ciarky na budiku vychadzaju po 80-100 km na velke a male po 20-30 km, ak ti zmizne posledna tak je to pri normalnej jazde este cca 30 km (dal som aj viac) a ked to zhasne proste odstavim masinu spustim ju na lavy bok a necham pretiect este ten kusok benzinu co ostal v pravom dne nadrze :) samozrejme s polohou PRI a po chvili tocenia pokracujem na benzinku :)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Sinner »

Jen tak na okraj, pokud někdo nemá, nebo chce palivoměr na jinou mašinu, tady je velice elegantní a nenápadné řešení, bez zásahu do nádrže. Chlapci ze supertenere již zkouší. Cena 2200 kč.
http://lsktechnology.cz/index.php?st=2& ... obr=1&s=22

Obrázek
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

Oživím tohle vlákno :-):

- po dovolené v Alpách mám novou zkušenost s "dojezdem". Na nádrž jsem najela 402km, neměla jsem vůbec žádnou čárku na ukazateli a natankovala jsem 18l. 8-)
- spotřeba se pohybovala od 4,1(prndačky) - 4,4l(dálnice)/100km.
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Dave842 »

Tak to jsi byla asi hodně ráda, že jsi dojela na čerpačku.. :D
D@VE
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

Mela, ale Milánek byl na tom ještě hůř :-) tankovali jsme vždy stejně a on měl vždy větší spotřebu;-)
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Fifík »

Bohunka píše:Mela, ale Milánek byl na tom ještě hůř :-) tankovali jsme vždy stejně a on měl vždy větší spotřebu;-)
Kdo ti tu motorku seřizoval, že ti to tak málo žere? Já jedu tak mezi 6 (dálnice) a 5l (normální jízda), pod pět se určitě nikdy nedostanu. Jestli se dá jezdit dálnice za 4,5, tak to chci. :)
Moje moto má asi 60tkm a karbce jsou nastavené ještě z továrny (asi).
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

Motorku mi servisuje Milánek, mám najeto 90.000km, na podrobnosti se ptej jeho. Na letošní sezonu mi na motore téměř vše repasoval ;-) jsem moc spokojená. Ale jak říkám, velmi podobnou spotřebu má i on.
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Twin »

Já jezdim normálně v ČR mezi 5 - 5,5 l.
V Rakousku mi to ale při stejném stylu jízdy o půl litru klesne. Asi neni benzín jako benzín.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Sinner »

S Wětrákem jsem běžně jezdil za 4,5 a s ST jezdím za 5,5 někde je chyba. Ale je pravda že jsem škrt, a nejezdím nějak rychle. Po dálnicích do 130, na okreskách 80 někdy 90. Ale zase s kuframa a naloženej.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Twin »

Ono je to spíš o té plynulosti jízdy. Já měl nejmenší spotřebu vůbec když jsme jeli ve dvou a s bagáží na týden.
Uživatelský avatar
Bohunka
Příspěvky: 38
Registrován: pát 30. kvě 2014 11:34:22
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Bohunka »

Twin píše:Ono je to spíš o té plynulosti jízdy. Já měl nejmenší spotřebu vůbec když jsme jeli ve dvou a s bagáží na týden.
Taky nejezdím rychle - na dálnici kolem 120 (točím tak 5200ot) a po okreskách, jak to jde :-) ... třeba cestu Olomouc - Polička (100km) dám za hodinu, protože jedu velmi plynule - dálnice 120, po okreskách 110, když to jede :-) (ale pozor, pořád mě auta předjíždějí a stále dbám na bezpečnost!!)
Spotřebu mám stejnou i v Česku, jezdím sama a kufry nesundávám.
Prý je cesta i tam, kde ji nevidím....tož uvidíme :-)

http://www.motorkari.cz/profil/?uid=67661
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Fifík »

Ahááá, no tak to jo. Já jezdím dálnici málo, měřil jsem si to tam když jsem jel Plzeň - HK a vycházelo to hodně (kolem těch šesti), ale jedu tempo kolem 130, jsem vepř a dost vysokej, takže mám slušnej odpor.
Po okreskách jezdím normálně jak moto pustí, ale dost často předjíždím, takže nějaký silnější akcelerace tam jsou. No, tak to jsem s tou spotřebou asi přesně tam, kde mám bejt.
Je to holt šok, když člověk přejde z mopsa, co žere 2 na sto na něco takovýho. Zajímavý je, že mops mě zatím taky dovez všude i když pomalu. Letos asi naposledy dálku (chci jí už nechat odpočívat) ale dala Julisky i celodení sprint Portorož - Plzeň (800km přes tři alpský hřebeny, 16 hodin včetně přestávek s průměrem 60km/h). :lol:
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Milanek »

Fifík píše:Ahááá, no tak to jo. Já jezdím dálnici málo, měřil jsem si to tam když jsem jel Plzeň - HK a vycházelo to hodně (kolem těch šesti), ale jedu tempo kolem 130, jsem vepř a dost vysokej, takže mám slušnej odpor.
Po okreskách jezdím normálně jak moto pustí, ale dost často předjíždím, takže nějaký silnější akcelerace tam jsou. No, tak to jsem s tou spotřebou asi přesně tam, kde mám bejt.
Je to holt šok, když člověk přejde z mopsa, co žere 2 na sto na něco takovýho. Zajímavý je, že mops mě zatím taky dovez všude i když pomalu. Letos asi naposledy dálku (chci jí už nechat odpočívat) ale dala Julisky i celodení sprint Portorož - Plzeň (800km přes tři alpský hřebeny, 16 hodin včetně přestávek s průměrem 60km/h). :lol:
figl je v tom i trosku "přetankovat" ono to přes vrch ještě litr snese jen se musí pockat nez se ustali hladina - nekdy se par kapek i preleje ale naproti tomu jedes 403km v relativnim klidu a pak tam natocis 19,3l :-DD nevim koik to je od absolutního minima ale myslim ze uz jen jednotky decilitru :-)
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Rastislav11 »

Chcel by som pridať takú zaujímavosť čo som ohľadom ukazateľa palivomera postrehol. Keď som menil tesnenie na palivovom ventile, tak som vypúšťal benzín a keď už žiadna ručička nesvietila, vytieklo ešte zhruba 0,5L paliva. Čiže teraz viem, že ak mi zhasne posledná palička, na najbližšiu čerpačku dorazím. Benzínky dnes nie sú od seba vzdialené snáď ani 5km, ak nepočítam diaľnicu.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od LiborZ »

Hledat benzínku bez paličky, to už je pořádný adrenalín :lol:
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: přesnost ukazatele stavu paliva

Příspěvek od Dave842 »

No já teda nevím, ale když jsem byl v Chorvatsku tak jsem měl zadek docela sevřenej, když jsem dlouho dojížděl na poslední "paličku" na benzínku a dotankoval 17,7L. Tudíž na mém, teď už bývalém, ukazateli to bylo asi fakt na nulu.. :D
D@VE
Odpovědět