Motorový olej Valvoline

Odpovědět
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Ahojte. Máte niekto skúsenosti s olejom značky Valvoline Durablend pre motocyklové motory? Spĺňa normu API SG, je vhodný pre mokré spojky a vraj sa dáva aj do V-Stroma(??). Je vhodný pre Freewinda? Predošlý majiteľ tám dával Motul 5100. Mňa výmena práve čaká. Mám pre istotu vymeniť aj olej. filter? Predch. majiteľ ho naposledy menil a olejový filter sa tuším podľa manuálu mení každých 12t km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Sinner »

Kvalita uvedeného oleje nevím filtr stoprocentně vyměň. Filtr se prostě mění vždy při výměně oleje. Ušetřených 80kč nestojí za průser. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Ďakujem za radu. O-kruzky olejoveho filtra davaju ku filtru?lebo ten konkretny rozmer sa tazko zhana. Prip. Je nejaka znacka filtra ku ktoremu to davaju?
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Sinner »

Kroužky by měly být k filtru, a je to normální standardní filtr. Tedy kroužek jen ten jeden malej.
https://www.luckymoto.cz/olejovy-filtr- ... jwQAvD_BwE
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Radek »

,,O" kroužek v balení filtru nedávají Olejový filtr HF 137 . Ale nikdy jsem během 100 000 nový nepotřeboval a to měním olej třikrát do roka je ok.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Sinner »

Kroužek, nebo filtr? Jinak ten malej jsem tam měl myslím pokaždé. 😀
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od šimi »

Já tam ten malý neměl při koupi nikdy.To že tam podle manuálu patří jsem zjistil až poněkolikáté výmněně..Můj mechanik říkal že tam stejně není potřeba.Nicméně objednal jsem je někde na internetu a koupil jich asi dvacet.Vím že poštovné bylo dražší než objednávka. :mrgreen:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Dave842 »

Kupuju HF 137 a nikdy žádné těsnění. Jednou jsem oba kroužky vyměnil, ale spíš pro svůj dobrý pocit. Nikdy nic neteklo.. ;)

Olej vždy Motul ester 5100.. Ale myslím že Freewind zchroustá téměř všecko :D
D@VE
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Hliníkové piliny na olejovom filtri

Příspěvek od Rastislav11 »

Tak som sa konečne odhodlal a pustil som sa do výmeny oleja. Narazil som na jednu vec a to piliny na olejovom filtri, pravdepodobne hliníkové. Nebola to že kde tu pilinka, ale zdalo sa mi, že ich tam bolo dosť, možno až príliš moc. Foto sem nedávam, pretože to nie je vôbec vidno na nej. Čo myslíte, môže byť chytené uloženie vačky?Neboli to veľké piliny, skôr také jemné. Cez sitko na hrubé nečistoty prejdú. Prvýkrát som menil olej na mojom tátošovi, takže neviem, ako dlho tam bol starý olej, resp. koľko mal najazdené. Podľa predpokladu a nájazdu KM za posledné tri roky motorka najazdila zhruba 2 000 - 3 000 km, predošlí majiteľ si nepamätal kedy menil olej, ale vedel, že menil, lebo mi dával aj zbytok nového oleja čo mu zostalo vo flaške.

Druhá otázka : Nechal som tam starý o-krúžok na olejovom filtri - ten malý. Je lepšie ho vymeniť,resp. má sa meniť s filtrom? Ešte som nenalial nový olej,takže je to otázka pár minút, skôr sa mi nechce chodiť po obchodoch a zháňať ho.

Ďakujem.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od kanko00 »

:shock: nikdy som na XFku 650 nemal na sitku, olejovom filtr ci v oleji piliny ani spony....

Daj novy olej prevez sa par desiatok km a pozri sa na to.
Pri normalnej starostlivosti a jazde nie je problem pre ten motor silno cez 100.000 km....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Ak sa mi to podarí lepšie odfotiť, tak to sem hodím. Moto má na tachometri 79 000 km, ide ako hodinky, len ma dosť vyplašili tie piliny. Mimochodom, nemôže to byť spôsobené aj tým, že na vypúšťaku nemám magnet? Či sú tie piliny hliníkové alebo oceľové, krk za to nedám.. Tie pilinky sú ozaj malé. zbadal som ich iba pre to, že som skúmal ako vyzerá filter po jednom cykli oleja, lebo podľa manuálu sa mení každých 12t km. Ináč motorka ide ako čert.
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Mimochodom,len pre predstavu..su to take piliny ako z brusenia pilnikom. Ziadne natocene spony. Zavit na vypustaku opravovany nebol. Napada mi asi jedine ta vacka.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od kanko00 »

[quote=Rastislav11 post_id=20297 time=1528229684 user_id=1590]
Ak sa mi to podarí lepšie odfotiť, tak to sem hodím. Moto má na tachometri 79 000 km, ide ako hodinky, len ma dosť vyplašili tie piliny. Mimochodom, nemôže to byť spôsobené aj tým, že na vypúšťaku nemám magnet? Či sú tie piliny hliníkové alebo oceľové, krk za to nedám.. Tie pilinky sú ozaj malé. zbadal som ich iba pre to, že som skúmal ako vyzerá filter po jednom cykli oleja, lebo podľa manuálu sa mení každých 12t km. Ináč motorka ide ako čert.
[/quote]

Freewind XF650, URCITE nema vhodny interval vymeny 12000km na filter oleja!!! Nech Ta to ani nenapadne takto robit :shock: :evil:
Piliny mozu byz zvrchu (vacka+vahadla), zospodu (klukovka, ojnica...)
Skontroluj aj napinak rozvodovej retiazky - na fore je o tomto ukone kopu informacii.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od LiborZ »

kanko00 píše: stř 06. čer 2018 9:28:42
Freewind XF650, URCITE nema vhodny interval vymeny 12000km na filter oleja!!! Nech Ta to ani nenapadne takto robit :shock: :evil:
Rasťo, v manuálu snad nekecají.
filtr.JPG
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

No však ztadiaľto som to čerpal,že každých 12t km. Mám presne túto stranu z manualu vytlačenú a píšem si stav km pri každom riadku,kedy som činnosť vykonával. Ozaj k tým pilinám. Ako je prepojená prevodovka s olej. okruhom? Mazaná je motorovým olejom,čiže tie piliny môžu pochádzať aj z prevodovky?
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od LiborZ »

Rastislav11 píše: stř 06. čer 2018 16:27:55 No však ztadiaľto som to čerpal,že každých 12t km. Mám presne túto stranu z manualu vytlačenú a píšem si stav km pri každom riadku,kedy som činnosť vykonával. Ozaj k tým pilinám. Ako je prepojená prevodovka s olej. okruhom? Mazaná je motorovým olejom,čiže tie piliny môžu pochádzať aj z prevodovky?
Mazání je společné, takže teoreticky můžou.
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Snáď sa to dobre zobrazi. Tych pilín tam je dost a čo je horsie,bola tam aj jedna natočená špona.je to hlinik,na magnet to nereagovalo.asi budem musieť zhodiť dekel hlavy..
Přílohy
6EDA5824-21B2-41EA-8D15-20F7292A08BF.jpeg
0FF5D741-CBB4-479B-935C-DFDFA954DACA.jpeg
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od kanko00 »

Libor, manual si este ako tak pametam :-)
Napisal som a myslel skor to, ze je nevhodne menit olej a nevymenit vzdy aj filter.

Mne je naozaj luto, ze tieto poctivo a kvalitne postavene a vyrobene, skoro "neznicitelne" motorky, zomieraju na setrenie 4€.....
Napriklad Radkov Wetracik ma vela-vela km a jazdi ako novy....
XSarkanX urobil 100 tisic km, ci kolko v naozaj hard off road, a moto a motor je OK.

K veci: ten stav pilin v motore a spona, nie je dobry znak.
Prva moznost: neries a jazdi... uvidis co bude.
Druha moznost: daj to pozriet nech moto este dlho jazdi.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Po tejto skúsenosti budem meniť každú výmenu oleja aj filter. Skúsim najazdiť aspoň 1000km a pozriem filter. Ak sa budú piliny vyskytovať,zhodím hlavu.
Rastislav11
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28. lis 2017 22:05:29

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od Rastislav11 »

Tak dnes som motorku naštartoval, motor ide krásne. Keďže sa mi v starom oleji vyskytli piliny, popočúval som dôkladne motor a z hlavy ide taký divný zvuk, možno to je normálne. Robí to počas chodu motora plynule bez vynechávania že šššššššššššššššš.. Nerobí to že fšfšfšfšfšfšfšfšfšf :D :D Je to normálny zvuk? Ide to akokeby z vačky. proste tam zvrchu, nie z prevodovky. Môže to byť aj rozvodová reťaz ako sa kĺže po vodiacej lište?
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Motorový olej Valvoline

Příspěvek od šimi »

Já myslím že je to OK.Můj motor to taky dělal. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Odpovědět