chod motoru baterka KO

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

hoši mám dotaz. Chtel sem si Freewa teď nastartovat ale mám baterku úplňě KO...ta má tak 6-8 voltů. Tak sem to nakopl přez káble. Ale zajímá mě může mít mrtvá baterka souvislost se špatným chodem motoru? pod 2 tisíce to chcípá, přechody špatné, při držení cca 3000tisíc to střílí chvílema do laufu. Vše zkoušeno na stojanu v garáži. Napadlo mě jestli to blbě nepálí zkrz elektriku mrtvou baterku ikdyž vím že to vlastně krmí altík. Naposled to běželo někdy v zimě takže mě teprv čeká údržba ale na svíčkách najeto 2000km atd ale toto chování motoru mě směruje k rozebrání karbecu..
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

plánuju objednat baterii, vyčidtit vzduch filtr, očistit svíce, vypustit plovákovky od usazenin atd. ale mám blbý pocit že chod motoru bude furt tak blbý že nevyjedu. benzínu tam sice bylo na rezervu ale byl čerstvý. Takže když to shrnu od prosince kdy moto jela normálně jen odešla baterka...nic jiného se nedělo. nalil sem trochu nového benzínu, zaplavil karbec a nakopl...a prostě sytič malinko povytáhlý jinak chcípne, za plynem jde pomalu dusí se a při držení otáček jakoby vynechá a nebo střelí...polemizuju než mi dojde baterka atd..dik za rady názory 😊
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Sinner »

Typuji, že je to vysrážená v oda v benzínu, nalil bych tam 2deci denaturovaného lihu dal plnou a vyjel jí. Potom bych teprve hledal dál, když by se to nezlepšilo. Jo a vyčistil karburátor, případně a to úplně ze všeho nejdřív, pokud tam máš, zahodil palivový filtr. Ty dokáží dělat neuvěřitelnou paseku. To že si občas práskne do výfuku je normální.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

vysrážet se nemělo co od prosince tam v nádrži bylo prd. Jà tam jen nalil litr nebo dva čerstvého. Spíš sem si dělal naději že by mohla dělat bordel ta mrtvá baterka ale to asi ne. Vyndávání karbce bych se rád vyhl ale to mne nemine asi 😁 palivový filtr nemám. Zkusím očistit svíce vyprat filtr a zaplavit to znovu cistym benzinem a uvidí se. Že to občas střelí vím, ale určitě to nemá a nestřílelo při přidávání plynu a při držení určitých otáček
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Dave842 »

Já bych asi taky neplašil a zkusïl to řádně projet s novým benzínem. Ale třeba 10l aspoň..
2l jsi mohl akorát právě pobrat nějaké kapičky či usazený prach.. :D Že by se samo něco dodrbalo asi ne..možná zalepilo, uschlo apod. Ale zkusil bych napřed fakt protáhnout bez složitých demontáží ;)
D@VE
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od šimi »

Občas po dlouhé odstávce se motoru moc nechce.Jak píšou kluci:nalej tam víc benzínu a projeď ji.Až zahřeješ olej a motor na provozní teplotu tak se to většinou srovná a funguje normálně.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

nakonec jsem se pustil do ventilové vůle, zítra vypustím plovákovky a propláchnu je a hodím místo nádrže trychtýř a zkusím to nakopnout přez káble. Vyčistím ještě vzducháč. Svíčky sem očistil, nastavil jehly na karbecu na 3,5 a uvidíme. Nečekám zázraky ale chci si to po těch ventilech raděj nahodit než dám zpět nádrž a plasty.
Otázka č. 2 mohu už baterku hodit do řitky a nahodit to kabelama napřímo z baterky auta? jakože start kabely napojene na kabely co vedou k baterce? selsky rozum rika proc ne ale radši se zeptám tak se nesmějte 8-)


20180517_000121.jpg
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Sinner »

Startoval bych to stejně přes baterku i když je špatná. Až když by to nešlo, tak bych to zkusil přímo.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

Takže startoval sem to přez kabely se starou baterkou pak i bez ni. Vysledek ? nic...budiky svítí ale motor se jen zdechle převaluje. Baterka v autě je Ok felina chytá na brnk. Abych vyloučil kabely koupil jsem druhé a opět nic...jen se pomalu převaluje sotva to přetáhne motor přez úvrať.......
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Dave842 »

Bez baterky nestartovat! Baterka neslouží jen jako uzdroj, ale také vyrovnává špičky v el. okruhu. Samožřejmě když jsi ji ani nenastartoval tak dobrý.. Ale jinak ji tam připoj.

Pokud to skoro neotočí, tak projeď cestu drátů a spojů, start. relé. A když všecko cajk tak startér ven a mrknout na něj. Anebo že by bylo něco přidřené? Zkusil bych přes kvalt kolem otočit motor jak jde.

Ještě mě napadlo jakoé máš startovací kabely? Ony jsou někdy horší jak prodlužka.. :D Nebo nevodí vůbec! Taky se mi stalo.. :D (u těch slabých, myslím do 150A) ---- jo to už jsi zkoušel, přehlédl jsem ;)
D@VE
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Radek »

Možná je to asi blbost... Nemohla se ti zaplavit benzínem přez kohout motor???? Mrkni na olejoznak. Párkrát se to stalo a komprese pak nedovolý otočit motorem.....
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

nene zaplavene to neni. A přidřené taky ne dělal jsem ventilové vůle a motor se točí v pohodě když sem si pootáčel klikovkou...asi přestanu laborovat, v týdnu dojde baterka a pak se uvidí...je možné že je někde studeňák ale docela mě to zaráží když mašina jen stojí v garáži...
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

někde bude odpor jako prase. Při zapnutí spínačky budíky atd svítí ale jakmilechci startovat vše zhasne, pak se hned rozsviti a motor se jednou převalí a konec...první start kabely 120A a druhé 200A... obojí stejné...uvidíme co nová baterka
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od honza780 »

Zkus vytáhnout startér a vyčistit (vyfoukat)od prachu z uhlíků.Něco bodobnýho mě to dělalo taky.Po vytažení startéru s ním nešlo otočit rukou.Po vyčištění ok.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

děkuji za tip :-) pokud to s novou baterkou bude furt to same pujdu po startéru. v půlce týdne snad už budu vědět kde je problém
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

Tak pánové hodil sem tam novou baterku...startuje hezky...tak nevím proč to předtím přez ty káble nešlo. Druhá věc je že teda musím zas sundat ventildekle, výfukové ventily sem asi neseřídil moc dobře dost klepou...A s tím chodem motoru je to fakt naprd, zkusil sem eště svíce a to bezezměny. Pokud přidám rychle je to OK, jakmile jdu s plynem ale pomalu tak mezi 2-3 tis to vynechává...od 3 tis už dobré ale držel sem třeba 4 tis a vynechávalo to škubalo to s celou motorkou...takže nevím tohle to nikdy nedělalo benzín čerstvý plováky odkalené, dvoje svíce odzkoušené, asi by to chtělo mrknout na podtlaky anebo vyčistit ale od toho dávám ruce pryč já ty karbecy z tama tahat radši nebudu, stačí že ani ty ventily sem neudělal dobře :roll: :?
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od kanko00 »

:shock:
Preco sa hrabete v tych moto sposobom pokus-omyl ???
Ach jaj....😳😳😳
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od Sinner »

kanko00 píše: stř 23. kvě 2018 21:37:38 :shock:
Preco sa hrabete v tych moto sposobom pokus-omyl ???
Ach jaj....😳😳😳
Bo to jinak neumíme. 🤣🤣🤣
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

no pak sa na neco zeptej :lol:
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

ventily sem kontroloval znovu a mam na vyfuku 0.20 a sani 0.10 takze spis slysim co neni nebo proste predtim tam byly vule mensi ( vyfuk mel s hruzou 0.15)
Uživatelský avatar
hanz393
Big motorkář
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 18. zář 2014 22:56:12
Bydliště: Otrokovice

Re: chod motoru baterka KO

Příspěvek od hanz393 »

kanko00 píše: stř 23. kvě 2018 21:37:38 :shock:
Preco sa hrabete v tych moto sposobom pokus-omyl ???
Ach jaj....😳😳😳
jak jsi to myslel? myslim ze ne kazda zavada se da vyresit bez zkouseni co to muze a nemuze byt...zvlast zavady okolo elektriky nebo smesy paliva 😊
Odpovědět