Přední tlumiče

Odpovědět
wednesday
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2019 14:04:35

Přední tlumiče

Příspěvek od wednesday »

Ahoj! Přitáhnul jsem větráka před pár týdny z Polska, pro svou přítelkyni. Dávám ho dokupy. Tímto vás všechny zdravím, a hned mám zapeklitý dotaz.

Týká se předních tlumičů. Na setavě Freewind je to takto:
partsdepot freewind.png

Červeně jsou označeny části, kterí mi nesedí s tím, co jsem vevnitř našel:
IMG_4212.png

Což tak trochu odpovídá (vnitřní trubka, Oil Lock, Bush Slide) třeba SVčku 650:
partsdepot SV650.png

Takže mi z toho vychází, že vnitřní trubky byly vyměněny za jiné. Ale z čeho? Tuší třeba někdo, jaké trubky se používají jako náhrada?
Nebo se pletu, špatně chápu rozkres pro Freewind (nebo to v Suzuce popletli) a vše mám jak má být?
A pokud jsou vnitřky vyměněné, platí pořád manuálem uváděná viskozita oleje W15?

Tlumiče už mám složené, zítra je snad namontuju na motorku a uvidím, jak se to bude chovat.
Přesto budu strašně rád, jestli se mi někdo ozvete. Určitě spousta z vás už tlumiče ixkrát dělala, fakt bych rád věděl, jestli jsou ty moje přebastlené. Předem dík!
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Přední tlumiče

Příspěvek od kanko00 »

K zlozeniu komponentov vo vnutri Ti moc neporadim, ale daval som "hustejsi olej" aby sa trochu mnej ponaral (alebo teda pomalsie) pri jazde na ceste a brzdeni.
Ale asi urcite nema priatelka tolko kg, ako ja.... :lol:

P.S.: Mame skupinu aj na FB. Po prijati do nej, tam napis tuto otazku.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
wednesday
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2019 14:04:35

Re: Přední tlumiče

Příspěvek od wednesday »

Když já ten facebook nemám rád… možná se zeptá přímo přítelka!

Dal jsem tam Motul FORK OIL EXPERT 15W medium/heavy, podle manuálu, hladina 143 mm, taky podle manuálu. Zatím jsem jen vyzkoušel na placu u garáže a jsem s chováním spokojený. Tak uvidím, až ji projedu trochu vydatněji.

Ten vnitřek tlumičů mě zajímá spíše za zvědavosti a taky kdyby v budoucnu bylo třeba něco měnit. Gufera pasují stejná, jako originál.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Přední tlumiče

Příspěvek od Dave842 »

Osobně jsem toto moc neřešil nikdy. Vždy jsem pouze zkontroloval veškeré prvky, kluzné pouzdra apod. a opět poskládal jak bylo. :) Pokud to chodilo bez problému tak bych to asi víc nešpáral. Ale chápu že tomu chceš rozumět proč, jak... ;)
D@VE
wednesday
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2019 14:04:35

Re: Přední tlumiče

Příspěvek od wednesday »

Tak já bych to taky neřešil, ale nerad bych zjistil, až budu potřebovat třeba ta pouzdra, že tam freewinďácká nepasují… teď jsem jen vyčistil, vyměnil olej a gufera, a tlumiče najednou tlumí! :D
Odpovědět