netěsnost předního brzd. třmenu

Odpovědět
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

Ahoj...mam menší problém s prolínáním brzdové kapaliny na předním třmenu(trochu to kape) stalo se to někomu??Neteče to od tý hadičky ale přímo od brzdovýho válečku,ale nevim z jakýho z těch dvou.S mojí zkušeností s brdzama to bude "O" kroužek ve válci. A ještě bych chtěl vědět jestli je tam fakt brzdovka??Protože vim že v některejch motorkách se do brzdovýho systému používá minerální olej.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Rimmerak »

Dle manuálu brzdovka min. DOT 4. :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

Tak to je ok,myslel sem si to,ale jeden maník v servise mi řikal že některý mašiny používají ten olej čuměl sem jak péro ale znám ho už nějakou dobu a vim že má zkušenosti.Takže se v tejdnu do toho pustim a rozeberu ten brzdič.Problém je ten že něco přes 2 hodiny schánim všude možně to těsnění kterym to asi bude a nic(tokico).Taky sem našel použitý celý třmen z SV650 (vypadá stejně ;) ) za 1650.Tak to bude asi poslední záchrana.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Sinner »

Jo s tím olejem je to fakt, já to mám v autě. Ale je to hydraulicky olej. Mam Citrooena a tam je to spojene s tlumicema a perovanim a nastvenim tvrdosti vozu podle stylu jizdy. O prosakovani trmenu u Wetraka slysim poprve. :-(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hroch »

hace píše:Tak to je ok,myslel sem si to,ale jeden maník v servise mi řikal že některý mašiny používají ten olej čuměl sem jak péro ale znám ho už nějakou dobu a vim že má zkušenosti.Takže se v tejdnu do toho pustim a rozeberu ten brzdič.Problém je ten že něco přes 2 hodiny schánim všude možně to těsnění kterym to asi bude a nic(tokico).Taky sem našel použitý celý třmen z SV650 (vypadá stejně ;) ) za 1650.Tak to bude asi poslední záchrana.
seber se a jdi do prodejny kde maj simerinky o krouzky atd a tam by ho mohly mit vem ho sebou a uvidis.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

Tak sem ted přijel z garáže a ten třmen nejde povolit bez voříšku 14mm,plochym nemam šanci.Všechno je tak krášně přístupný,ale jenom na pohled!Ale mačkal sem brzdu jak ďas a nic neteklo...tak uvidim.
for rimmerak : stačí se podívat na nádobku na řídítkách kde je 2x napsáno DOT4 ;-) :D
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Sinner »

hace píše:...mačkal sem brzdu jak ďas a nic neteklo...tak uvidim...
Ale jestli taky brzdilo? ;) Bacha!
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

jo to jo,zkoušel sem...a v nádobce je něco nad rysku...no prostě uvidim,koupim DOT4(nebo vyfasuju v práci ;) ) doleju a budu to sledovat
traxxas

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od traxxas »

Hele myslím , že by tomu nemělo nic bejt krom možnýho rejsnutí kroužku a ten nebude za majland. Vymontuj celej brzdič, vyhoď ven pístek s kroužkama a dle něj objednej -já bych objednal origo...no kolik to může stát??? V žádném případě nepoužívej už použité. Jiná trága by byla, pokud by to bylo vyrezlý-taky už jsem zažil kdysi u Š 100... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Rimmerak »

Já si myslím, že to vyřeší ten nový kroužek. Před měsícem mi neustále přibržďovala moje stařičká fiesta ´93, tak sem za použití síly větší než velké vyrval pístek a byl jen zasviněný kroužek a válec, tak sem to vyčistil, oškrát trošku rzi a je to jako nový.
V suzuki budou mít určitě sadu na přepakování, můj typ je +- 500kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

No tak ted sem volal do suzamoto a stojí celej opravnej kit(2xkroužek,2x prachovka) 530 a řikal že to je ještě před slevou a do konce března maj ještě 10% slevy tak se dostanu i pod 500...to sem si oddych,sem zvyklej všechno najít na netu a ted mi štěstí nepřálo.Ale suzamoto to jistí 8-)
traxxas

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od traxxas »

Myslím, že to je rozumný, vyměnit to, páč jestli to zlobí, tak bych nespoléhal na to, že dobrý dobrý a pak najednou co to-BUCH- nedobržděno a rozbitá huba a motorka.... :o
PS: ale stejně za to ty ku*vy šikmooké chtěj majlant-myslel jsem, že to bude míň... :roll:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Vitouš »

traxxas píše:Myslím, že to je rozumný, vyměnit to, páč jestli to zlobí, tak bych nespoléhal na to, že dobrý dobrý a pak najednou co to-BUCH- nedobržděno a rozbitá huba a motorka.... :o
PS: ale stejně za to ty ku*vy šikmooké chtěj majlant-myslel jsem, že to bude míň... :roll:
Já si myslýmže ty ku*vy nejsou ani tak ty šikmooký ale ty s normálníma očima na zastoupení Suzuki v čechách.
traxxas

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od traxxas »

Ba ne, ředitele SUZUKI pro ČR dělá japšikmoočko a ceny ofiko zastoupení musí být schvalovány-tak už je to dneska se vším a Suzamoto jsou myslím ofiko.... ;)
Napálit cenu jakou chci si můžu dovolit, pokud nejsem ofiko koncesionář... :x
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od Vitouš »

To máš pravdu Suzamoto jsou koncesionáři Suzuki ale zastoupení diktuje své ceny i partnerům.Mám známé v JP Moto prodávají a dělají servis Suzuki a mají taky určené min.ceny.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

Tak sem se byl projet a po 20km sem to prohlížel a kapka tam byla,už mám celej třmen doma a zejtra si ho vemu do práce a rozeberu to,uvidim kterej kroužek to dělá...akorád sem koukal že tam nemam ani jednu prachovku,jestli ta prachovka vypadá stejně jako prachovka na auto třmenech.Freewind nemá jen tak obyčejný brzdy,firma tokico vyrábí tuning díly(brzdy,tlumiče,pérování....)do subaru a něco i do BMW,co sem se dočet když sem scháněl rozumy...
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od hace »

Tak třmen je jak novej,odvzdušněnej(pěkná pakárna...a že už sem pár vozidel at už dvoustopých i jednostopých odvzdušnil) namontovanej.Bohužel při jízdě neozkoušeno,počasí nepřeje. Cena opravný sady pístků je 534 + služba PPL = 664,-
a ty prachovky nejsou obyčejný,sou uvnitř stejně jako "o" kroužky
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: netěsnost předního brzd. třmenu

Příspěvek od DEEP »

Teda ze by mi nekdy chcali brzdy.Tak to se mi vazne jeste nikdy nestalo.To ze zatvrdly pistky to je normalni.Z kamosem jsme rozhibavali 6pistky na GSXR1100W.Na kompresoru jsme je vytlacili postupne vsechny ven.SILIDCHROM.Pasta na lesteni barevnych kovu.Tim jsme je odrbali ze byli jako novy.Lehce namazli silikonovou vazelinou.Tela brzd byli vyprany v brzdove kapaline.Tou pastou vycisteny vnitrky od usazenin.Doslo i na vymenu tesnicich gumicek.Byli uz stare a nasilnym vytlacenim pistku jich slo par do haje.Pak se to vse poradne vyfoukalo kompresorem.Nasadili se gumicky lehce se mazli tou vazelinou.Pak se tam soupli ty pistky.(sli tam uplne samy)
A vysledek?Jizda po prednim kole a regulovani tlaku pouze dvema prsty.PARADA.
Co je stary,to je dobry ...
Odpovědět