Příprava na zimu

Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Příprava na zimu

Příspěvek od šimi »

Ahoj,mám motorku necelý půlrok a je to má první.Chtěl jsem se zeptat jak toho vašeho mazla zazimováváte,tedy co je potřeba aby co nejšetrněji přečkal zimu.Dál jsem slyšel že je pak problém motorku na jaře nastartovat.Nemáte nějaké typy na co se připravit? Dík za info
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Household »

šimi píše:Ahoj,mám motorku necelý půlrok a je to má první.Chtěl jsem se zeptat jak toho vašeho mazla zazimováváte,tedy co je potřeba aby co nejšetrněji přečkal zimu.Dál jsem slyšel že je pak problém motorku na jaře nastartovat.Nemáte nějaké typy na co se připravit? Dík za info
A kde bude zimovať ? Vo vykurovanej garáži, alebo v studenej ;)
Podoťahovať šroubičke, premazať, okúpať a namazať retiazku, ....
No hlavne ju treba v zime vyleštiť :lol:

Vôbec to nie je problém na jar naštartovať.
Dobiješ baterku ak bude treba. Vytiahneš sitič, palivoví kohout do polohy PRI a naštartovať. Mne zatiaľ chytila vždy tak na max 3 pokus. Po naštartovaní vrátiš palivový kohout do polohy ON a jedééééééééš.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Sinner »

ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Vitouš »

Hausehold to popsal dostatečně.Já mám studené ustájení tak že akorád ještě vymontuji baterku.Jinak pokud ti pálej obe svíčky tak na jaře není problém a max. na potřetí chytne.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od DEEP »

Hm me to chyta stejne jako v lete.Asi taky proto ze mi Masa stoji plus minus v 15 stupnove teplote.Mam taky spesl nabijecku na baterku.A ta ji kazdopadne neublizi ba na opak.Je jeste origo.
http://www.optimate.cz/
Asi nejlepsi na trhu si myslim.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Household »

Deep dobrý ;)

Našiel som ju aj pre Sk bojovníkov.
Optimate 4
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od sonyk »

jak zazimuju? az bude opravdu po posledni vyjizdce, umeju pekne do cista jarem, silichromem vemu vsecky kovovy casti. Vycistim retez a pekne namazu. Pak postavim v garazi na hlavni stojan. vyndam baterku, do vejfuku nacpu hadr. tot asi vse. Na jere nandam baterku(samozrejme ji nejdriv dobiju) pak prepnu kohout paliv ana PRI nekolik minut pockam, plnej sitic a tocime tocime ale ja na rozdil od vas tocim 4 valce takze me to trva nez se chytne. A nesmite zapomenout vyndat hadr z vejfuku. :D
Kawasaki z750
traxxas

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od traxxas »

sonyk píše:jak zazimuju? az bude opravdu po posledni vyjizdce, umeju pekne do cista jarem, silichromem vemu vsecky kovovy casti. Vycistim retez a pekne namazu. Pak postavim v garazi na hlavni stojan. vyndam baterku, do vejfuku nacpu hadr. tot asi vse. Na jere nandam baterku(samozrejme ji nejdriv dobiju) pak prepnu kohout paliv ana PRI nekolik minut pockam, plnej sitic a tocime tocime ale ja na rozdil od vas tocim 4 valce takze me to trva nez se chytne. A nesmite zapomenout vyndat hadr z vejfuku. :D
a ktereho bandoura mas ?? karbec nebo novejsi typ K8???? Ty starši na to startovani trpely. Jo hele a s tim hadrem ve vyfuku, ja bych ho tam nedaval, proc ho tam mas? :P neni to spis na skodu? at vetra kondenzat, pokud mas v garage zimu, ne... :P
traxxas

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od traxxas »

Tak já bych k tomu zazimovaní dodal ještě asi toto: poradne dofoukni kola a pokud ti utikaj, tak bud obcas dofouknout nebo na spalky, fakt se deformujou,pokud chceš můžeš pneu natřít glicerinem nebo stříknout silikonem, nic nezkazíš, vstřebá se a omezí stárnutí pryže. Potom hodně důležitá -asi nej, je baterka, nová klasika má samovybíjení 1% denně, nová gelovka cca 0,5%denně ( po 3 měsících nemáš v klasice skoro nic, čím nižší teplota uložení baterie-tím nižší samovybíjení, ovšem uložit nedostatečně nabitou baterku v prostředí s teplotou blízkou 0°C je risk, může ti jí to roztrhnout), takže si můžeš odvodit, kdy bys jí měl zapnout na nabíječku-ne až na jaře, to je pozdě-ona se sice vzkřísí, ale dobře jí to nedělá, jsou na trhu hodně laciná udělátka=tzv kondicioner baterie, já ho používám-zapneš ho a jdeš pryč-doplnuje ti do baterky pouze to, co ztrácí samovybíjením. Pokud máš origo vzduchový filtr, tak ho můžeš vyprat a znova stříknout olejem na filtry-lépe ti ochrání spalovaci prostor před vlhkostí. Jak píší ostatní, je dobré třecí části -kluzáky vidlic a chromované díly stříknout nějakým konzervačním sprejem, můžeš i ostatní díly. Řetěz pokud byl mazaný, tak mu odstávka vůbec neublíží. Nějaký prach neřeším, ale můžeš motku přikrýt plachtou-pozor musí být prodyšná, aby ti pod ní nekondenzovala vlhkost. Je dobré vyčistit některé díly od nánosů maziva a prachu, třeba zadní ráfek. Výměnu kapalin je lepší dělat až při zahájení nové sezony (brzdovka , olej ). V nádrži je nejlepší mít tak rezervu, na jaře natankuješ čerstvý benál a pokud bys jí chtěl přes zimu demontovat z nějakého důvodu (opravy, tuning) tak jí máš lehkou. Přes zimu nebo na jaře je dobré zkontrolovat dotažení šroubových spojů, ale většinou je to zbytečné, protože Suzuki skoro vše jistí lepidlem závitů. Jinak spoustu z těchhle věcí já dělat nemusím, protože mám motorku ve vytápěné garáži u rodinného domku, takže to mám o to snazší a když se udělá v zimě "hezky" tak si klidně vyjedu....
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od šimi »

mám starší model r.v.1998.Tady jsem tu mou barvu ještě u nikoho neviděl.mám oranžové blatníky a stříbrnou nádrž.jak budu mít čas tak ji vyfotím a dám sem někam foto(ještě budu muset nastudovat jak).
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od kanko00 »

šimi píše:mám starší model r.v.1998.Tady jsem tu mou barvu ještě u nikoho neviděl.mám oranžové blatníky a stříbrnou nádrž.jak budu mít čas tak ji vyfotím a dám sem někam foto(ještě budu muset nastudovat jak).

Presne tu mam aj ja. Len som si ju trosku upravil. Vyzera teraz takto.
Foto je z mobilu a dake nafetovane.... :-)
Přílohy
Motorka2.jpg
Motorka2.jpg (46.43 KiB) Zobrazeno 17974 x
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od šimi »

kanko00 píše:
šimi píše:mám starší model r.v.1998.Tady jsem tu mou barvu ještě u nikoho neviděl.mám oranžové blatníky a stříbrnou nádrž.jak budu mít čas tak ji vyfotím a dám sem někam foto(ještě budu muset nastudovat jak).

Presne tu mam aj ja. Len som si ju trosku upravil. Vyzera teraz takto.
Foto je z mobilu a dake nafetovane.... :-)
Ano to je ona,přesně takovou mám já.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Sepie »

Tak jsem se snažila dostat motku na hlavní stojan... Chvíli jsem s ní hopsala jak opice a pak došla k závěru, že bude jednodušší někdy večer do garáže nalákat nějakého chlapa :-D
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od kanko00 »

Inak uuuplne najlepsie riesenie by bolo, mi ten stojan ponuknut na odpredaj..... :D :roll:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
traxxas

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od traxxas »

Sepie píše:Tak jsem se snažila dostat motku na hlavní stojan... Chvíli jsem s ní hopsala jak opice a pak došla k závěru, že bude jednodušší někdy večer do garáže nalákat nějakého chlapa :-D
pokud máš origo, tak i 50kg dáma by to měla zvládnout jako fík, jde jen o cvik a mít ten grif......rukama nemusíš vůbec tahat, jen šikovně šloupnout a rukama podržíš trošinku balanc=co kdyby.......ale ten chlap v garáži bude určitě LEPŠÍ řešení.... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Sinner »

Sepie píše:Tak jsem se snažila dostat motku na hlavní stojan... Chvíli jsem s ní hopsala jak opice a pak došla k závěru, že bude jednodušší někdy večer do garáže nalákat nějakého chlapa :-D
Jo taky jsem na ní chvilku cvičil, ale pak sem se na to naučil správně hupnout a ono se to zhoupne úplně samo. :) viděl sem to dělat i opravdu drobounké holky. Ale než se to naučíš, tak toho chlapa nalákej, už jen pro to aby tě z pod ní vytáhl, kdyby se něco náhodou nepovedlo. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od šimi »

Sinner píše:
Sepie píše:Tak jsem se snažila dostat motku na hlavní stojan... Chvíli jsem s ní hopsala jak opice a pak došla k závěru, že bude jednodušší někdy večer do garáže nalákat nějakého chlapa :-D
Jo taky jsem na ní chvilku cvičil, ale pak sem se na to naučil správně hupnout a ono se to zhoupne úplně samo. :) viděl sem to dělat i opravdu drobounké holky. Ale než se to naučíš, tak toho chlapa nalákej, už jen pro to aby tě z pod ní vytáhl, kdyby se něco náhodou nepovedlo. ;)
Sinner si myslím má pravdu.Já mám sice 120 kg-takže su pořádný mamlas-ale když si stoupnu na tu kolíbku,tak se motorka postaví sama.Rukama jen přidržuji balanc.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od šimi »

DEEP píše:Hm me to chyta stejne jako v lete.Asi taky proto ze mi Masa stoji plus minus v 15 stupnove teplote.Mam taky spesl nabijecku na baterku.A ta ji kazdopadne neublizi ba na opak.Je jeste origo.
http://www.optimate.cz/
Asi nejlepsi na trhu si myslim.
Dík za typ.Už nějakou dobu jsem se poohlížel po nabíječce.Už kvůli autu,mám v něm baterku 6 let a ještě jsem na ni nesáh.včera jsem ji objednal,tak snad do konce týdne přijde. :P
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Sepie »

šimi píše:
Sinner píše:
Sepie píše:Tak jsem se snažila dostat motku na hlavní stojan... Chvíli jsem s ní hopsala jak opice a pak došla k závěru, že bude jednodušší někdy večer do garáže nalákat nějakého chlapa :-D
Jo taky jsem na ní chvilku cvičil, ale pak sem se na to naučil správně hupnout a ono se to zhoupne úplně samo. :) viděl sem to dělat i opravdu drobounké holky. Ale než se to naučíš, tak toho chlapa nalákej, už jen pro to aby tě z pod ní vytáhl, kdyby se něco náhodou nepovedlo. ;)
Sinner si myslím má pravdu.Já mám sice 120 kg-takže su pořádný mamlas-ale když si stoupnu na tu kolíbku,tak se motorka postaví sama.Rukama jen přidržuji balanc.
Tak jsem to vyřešila po elegansku. Sjela jsem včera za známým, aby mi udělal komplet servis a vypadá to, že už si ji tam rovnou nechá ve vyhřívané garáži přes zimu :D
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od Meldar »

No vidíš a máš to vyřešený.Já mám taky vyhřívanou garáž a neznam slovo zazimovat motorku.
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od sonyk »

Tak mam model rok 2003 cili karbec. Startovani azdnej trabl ani s 97 co sem mel predtim jen to trvalo nez se tam nacucalo to palivo a nez sly vsecky valce(5-10minutú ale pak jel jak das, 2003 zazije u me prvni zimu:-)ú kupoval sem v unoru a hned sem jezdil :-)

a hadr? aby me tam nelezli mysi: ba ne kvuli vlhku do vnitr. Jinak v garazi uplna zima neni tech 10 - 15 tam je de vo to jestli neposlu zenu s garazi k vode to pak bude stat nekde venku asi
Kawasaki z750
traxxas

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od traxxas »

sonyk píše:Tak mam model rok 2003 cili karbec. Startovani azdnej trabl ani s 97 co sem mel predtim jen to trvalo nez se tam nacucalo to palivo a nez sly vsecky valce(5-10minutú ale pak jel jak das, 2003 zazije u me prvni zimu:-)ú kupoval sem v unoru a hned sem jezdil :-)

a hadr? aby me tam nelezli mysi: ba ne kvuli vlhku do vnitr. Jinak v garazi uplna zima neni tech 10 - 15 tam je de vo to jestli neposlu zenu s garazi k vode to pak bude stat nekde venku asi
přesně jak píšeš-to jsem měl na mysli, musí mu člověk dát 5-10 minut čas....klučina se musí vzpamatovat a pak bere jak o život..... :lol:
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od sonyk »

jj po zime to je horsi , ctyri valce sou ctyri valce. Ale pak to jede jak das.
Kawasaki z750
traxxas

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od traxxas »

sonyk píše:jj po zime to je horsi , ctyri valce sou ctyri valce. Ale pak to jede jak das.
kolik těch válců se ti po zimě chytne po nastartování (myslím bez problema... :mrgreen: )... :mrgreen: nové stříkačky už to nedělají.. :lol: ale zase to kouzlo karburátorů!!!!!!
I když jak jsem poznal, jakákoliv změna v motormanagementu jde u stříkačky daleko snáze a rychleji a v mém případě i daleko laciněji než u karbeců.... ;)
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava na zimu

Příspěvek od sonyk »

u toho co mam ted nevim, ale u staryho sli tri, ctvrtej se chytil dyl ale nebyla tam uz dobre svice asi
Kawasaki z750
Odpovědět