Padaky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Sinner »

Mám zajímavý zážitek s padákem, šel na reklamaci.
po namontování žádné potíže jen samá krása a elegance. Potom jsem asi po 500 km dotáhl, skoro to nešlo. Byl jsem spokojen.
Ovšem jel Jsem do Rakouska a najedou slyším takové cinkání, nejdříve jsem myslel že jsou to zase ty debilní klíče, ale nebyly. Koukám na padák a co nevidím.... Prdnul padák. Vibracemi a na obou stranách ve stejném místě. Potom jsem si všiml že za jízdy to mlátí jako kráva při otáčkách kolem 3000. Úplně drnčel. Když jsem ho zkusil dotáhnout tak šel o víc jak 1/2 závitu každý šroub než byl "na krev" potom taky přestal vibrovat. Než praskl tak jsem s ním najel asi tak 1500 km.
Přílohy
prdlý padák01.jpg
prdlý padák01.jpg (8.21 KiB) Zobrazeno 20986 x
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Padaky

Příspěvek od šimi »

Sinner píše:Mám zajímavý zážitek s padákem, šel na reklamaci.
po namontování žádné potíže jen samá krása a elegance. Potom jsem asi po 500 km dotáhl, skoro to nešlo. Byl jsem spokojen.
Ovšem jel Jsem do Rakouska a najedou slyším takové cinkání, nejdříve jsem myslel že jsou to zase ty debilní klíče, ale nebyly. Koukám na padák a co nevidím.... Prdnul padák. Vibracemi a na obou stranách ve stejném místě. Potom jsem si všiml že za jízdy to mlátí jako kráva při otáčkách kolem 3000. Úplně drnčel. Když jsem ho zkusil dotáhnout tak šel o víc jak 1/2 závitu každý šroub než byl "na krev" potom taky přestal vibrovat. Než praskl tak jsem s ním najel asi tak 1500 km.
Hm,koukám že se s tím svařováním moc nepárali.Vypadá to na to že je jenom přibodovali - teda aspoň podle toho rovného zlomu.Kdyby to bylo pořádně svařený,tak by to nějaké vibrace neulomily.(Jak my u nás na Moravě říkáme:"Vomlať jim to vo hlavu !!!".)
Tak hlavně s tou reklamací dobře dopadni.
Já už jsem taky koupil materiál na své padáky a tento výkend se do nich se švagrem pustíme.Budou z nerezu a jen tak pro zajímavost,materiál mě stál bez dvacetikoruny osm stovek.Tak až je zmáknem,tak sem přihodím foto.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Vitouš »

Sinner píše:Mám zajímavý zážitek s padákem, šel na reklamaci.
po namontování žádné potíže jen samá krása a elegance. Potom jsem asi po 500 km dotáhl, skoro to nešlo. Byl jsem spokojen.
Ovšem jel Jsem do Rakouska a najedou slyším takové cinkání, nejdříve jsem myslel že jsou to zase ty debilní klíče, ale nebyly. Koukám na padák a co nevidím.... Prdnul padák. Vibracemi a na obou stranách ve stejném místě. Potom jsem si všiml že za jízdy to mlátí jako kráva při otáčkách kolem 3000. Úplně drnčel. Když jsem ho zkusil dotáhnout tak šel o víc jak 1/2 závitu každý šroub než byl "na krev" potom taky přestal vibrovat. Než praskl tak jsem s ním najel asi tak 1500 km.
Mě už taky padák co mám po Hrochovi na jednom místě prasknul.Bylo to ale v místě kde už byl jednou rovnanej a vařenej.Mám jště jeden poznatek kterej mě znervózňuje :!: Od té doby co jsem padák namontoval tak když motorka po jízdě chladne ták se občas ozve tak mohutné kovové prasknutí že se zdá že se přinejmenším láme rám je to dost nepříjemnej zvuk.Asi je tam nějaké větší pnutí :evil:
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Sinner »

Vitouš píše:...se občas ozve tak mohutné kovové prasknutí že se zdá že se přinejmenším láme rám je to dost nepříjemnej zvuk.Asi je tam nějaké větší pnutí :evil:
Mě občas v tom taky podivně práskne a i několikrát a bez padáku, a ten svar byl opravdu jen tak přibodnutej. Nechtěl ho provařovat že by nebyl pěkný :lol: Předělá ho.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Rimmerak »

Mě to taky pracuje, když to chladne. To dělá snad každej motor, nejenom na motorce. Kdybyste jeli někam autem a pak vedle něj seděli na letní zahrádce u hospody, taky uslyšíte praskání. Jenže auto se zaparkuje, a jde se od něj ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:Mě to taky pracuje, když to chladne. To dělá snad každej motor, nejenom na motorce. Kdybyste jeli někam autem a pak vedle něj seděli na letní zahrádce u hospody, taky uslyšíte praskání. Jenže auto se zaparkuje, a jde se od něj ;)
No to samozřejmě vím že při chladnutí motor praská.Já mluvím o tom že mě osobně po namontování padáků tak kromě normálního praskání při chladnutí motoru se ozve třeba po 20 min jednou či dvakrát taková rána jak když přerazíš ocelovou trubku.To sem dříve nezaregistroval. :?
Ram

Re: Padaky

Příspěvek od Ram »

Vitouš píše:
Rimmerak píše:Mě to taky pracuje, když to chladne. To dělá snad každej motor, nejenom na motorce. Kdybyste jeli někam autem a pak vedle něj seděli na letní zahrádce u hospody, taky uslyšíte praskání. Jenže auto se zaparkuje, a jde se od něj ;)
No to samozřejmě vím že při chladnutí motor praská.Já mluvím o tom že mě osobně po namontování padáků tak kromě normálního praskání při chladnutí motoru se ozve třeba po 20 min jednou či dvakrát taková rána jak když přerazíš ocelovou trubku.To sem dříve nezaregistroval. :?
no padaky nemam a z garaze po jizde rana jak svina
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Rimmerak »

Vím, praská to a praská to fakt hodně. Až se občas leknu co se to ozvalo ze dvorku, když jsem vedle na zahradě. Padáky mám kupovaný a dělá to taky. Tyhle rány dělají například spoje motoru s rámem. Něco chladne pomalejš než druhý a jakoby se to po sobě smýkne. A ránu to udělá, protože to dlouho drží třením až to najednou tření neudrží a lupne to rychle. Normálka :-) Ale nepříjemná.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Padaky

Příspěvek od kanko00 »

Tie rany pri chladnuti robi aj mne. Su take, ze kamos odskocil od motorky, lebo si myslel, ze sa zacvakol bocak a moto ide dolu... :lol: :lol: :lol:
Ale rozonancie prestali. Padak si ludovo povedane "sadol". A tie puknutia pri chladnuti neriesim...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Zeusik »

no to maš tak když kdejaky pekař nebo cukrař si uděla rekvalifikaci na svařeni a jak jinak to pak muze dopadnou :D :D uz je slyšim jak se vymlouva na vadu materialu :lol:
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od sandman.21 »

Tak i já se přidám do "praskacího" teamu ...

Když jsem si toho poprvé všiml, myslel jsem že rupl bočák nebo něco, ale po bližším prozkoumání moto jsem na nic nepřišel, tak jsem si to vysvětloval právě chládnutím všech částí. Jak tady psal Rimmer..něco chládne rychleji, něco pomaleji a sem tam to prostě praskne. Dokonce i náš pes se párkrát lekl, od té doby má z mašiny celkem respekt :lol:
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Rimmerak »

Jo to ten náš zlaťák taky. Ochomejtal se kolem motorky na dvoře a když to prásklo, utek :-D
Ale motorky se nebojí. Fascinujou ho točící se kola, takže když člověk jede s kárkou nebo stavebním kolečkem tak okolo běhá a poskakuje jak blázen. Občas ho proženu na motorce po zahrádce (chudák trávník). Rád vedle mě běhá a honí se. No prostě zlatej retrívr.

BTW: Na vadu materiálu se svářeči vymlouvají vždy, když něco prdne :-D
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
xsarkanx
Příspěvky: 24
Registrován: stř 18. bře 2009 22:50:28

Re: Padaky

Příspěvek od xsarkanx »

kde by som kupil padaky ? neviete ?
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od DEEP »

Ty KRAVO!!!!!! neni to nahodou made in THAIVAN :lol: :lol: :lol:
To je sila.By mne zajimalo jak by vypadali kdybi jsi si nekde s nima ustlal.To by asi byla totoalni sebedestrukce na vsechny soucastky :shock: :shock:
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Sinner »

DEEP píše:Ty KRAVO!!!!!! neni to nahodou made in THAIVAN :lol: :lol: :lol:
To je sila.By mne zajimalo jak by vypadali kdybi jsi si nekde s nima ustlal.To by asi byla totoalni sebedestrukce na vsechny soucastky :shock: :shock:
Člověče shodou okolnosti jsem sebou seknul i s těmi popraskanými a bylo to v poho.
ALE NADŠENEJ SEM NEBYL. :(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Vitouš »

xsarkanx píše:kde by som kupil padaky ? neviete ?
Pokud neseženeš někoho kdo by ti je vyrobil tak asi je nejspolehlivější objednat je u Luise za nějakých 145,- euro.
xsarkanx
Příspěvky: 24
Registrován: stř 18. bře 2009 22:50:28

Re: Padaky

Příspěvek od xsarkanx »

a aky typ aku znacku tam maju ? a isti sa to da kupit ? alebo nema niekto na predaj jazdene ?
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od Vitouš »

xsarkanx píše:a aky typ aku znacku tam maju ? a isti sa to da kupit ? alebo nema niekto na predaj jazdene ?
Typ nevím ale koukni se na jejich stránky.Akorát je musíš objednat dodací lhůta asi tři týdny.
xsarkanx
Příspěvky: 24
Registrován: stř 18. bře 2009 22:50:28

Re: Padaky

Příspěvek od xsarkanx »

ja ti to na tej ich stranke nemozem najst, posli mi link presne na ne ak sa ti da. diiiiiik
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: Padaky

Příspěvek od míla3 »

Ahoj! Můžu ti prodat padáky od Luise je to značka HEPCO-BECKER. Dobrou!
xsarkanx
Příspěvky: 24
Registrován: stř 18. bře 2009 22:50:28

Re: Padaky

Příspěvek od xsarkanx »

hm tie sa mi moc nelubia, radsej tie druhe neviem ci su to givi ci ake ? ale aku mas cenu ?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Padaky

Příspěvek od hroch »

nech si je vyrobit ;)
x x x jinak to neumim
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

Re: Padaky

Příspěvek od míla3 »

pro xsarkanx 2300,-
ahoj
xsarkanx
Příspěvky: 24
Registrován: stř 18. bře 2009 22:50:28

Re: Padaky

Příspěvek od xsarkanx »

daj ich za 70euro
Uživatelský avatar
Sepie
Motorkář
Příspěvky: 93
Registrován: stř 01. říj 2008 10:29:18

Re: Padaky

Příspěvek od Sepie »

Nazdar Hrochu,
myslíš, že se nějak dohodneme s těma padákama, jak jsme se bavili u Vitouše? Přes zimu bych ráda motorku hodila do off road verze.
Odpovědět