Lepení šroubků

Povídání o všech motorkách kromě Suzuki Freewind. :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Lepení šroubků

Příspěvek od yuri13 »

Kolegové, kamarádi..

Na Vás se s důvěrou obracím, protože na GSfóru aby člověk rozumnou odpověď pohledal.. Možná trochu teorie protože to není o Freewindu, ale o GS.. Mám R1150GS a klepaly mi škrticí klapky v sání.. Jsou normálně mosazné a uložené v ocelových, zevnitř poteflonovaných pouzdrech (běžná KU kluzná pouzdra).. Řeší se to tak, že se ta pouzdra vylisují a nalisují se nová.. Žádný problém..

A teď v čem je problém, o kterém se chci s někým rozumným poradit..

Na GSfóru mi tvrdí, že dva maličké šroubky (asi M3) se zápustnou hlavičkou na drážku, které spojují kotouček - tedy samotnou škrticí klapku - s její osičkou (oboje z mosazi) nestačí při zpětné montáži pouze zašroubovat, ale je třeba je minimálně zalepit.. Tak.. Ptal jsem se kamaráda, se kterým roky děláme motorky a auta, jestli je to fakt a já to nevím, nebo jak.. A on (stejně, jako já) tvrdí, že se to nikdy nedělalo, nebo že alespoň neví o nikom, kdo by to na jakémkoliv stroji dělal..

Šroubky nešly nijak volně a zatočit zpět šly úplně stejnou silnou, jakou jsem je vytočil.. Tak řekněte.. Fakt to mám zalepit? To pak abych ty hlavičky odvrtával, ne?

Co jsem začal řešit věci kolem GS tam, tak mi přijde, že jsem debil, co nikdy nedržel v ruce šroubovák.. Tady to je snad jediné skutečně funkční a přátelské fórum na celém širém internetu..

Předem díky každému za názor!

P.S.: Nejsem líný to udělat, ale přijde mi to prostě zbytečná komplikace pro příští demontáž.. Freewindům zdar!

P.P.S.: Jinak jako motorka bezva, ale to fórum občas.. Resp. spíš často.. Ouvej, ouvej..
Přílohy
takhle to tam vypadá, závit pro šroubek je z druhé strany v hřídelce, kotouček klapky je vložený do drážky
takhle to tam vypadá, závit pro šroubek je z druhé strany v hřídelce, kotouček klapky je vložený do drážky
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Radek
Big motorkář
Příspěvky: 154
Registrován: pon 26. dub 2010 18:16:23
Bydliště: Široký brod okres Jeseník

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od Radek »

Nevím ale lepidlem asi nic nepokazíš,většinou se to při demontáži nahřeje a mělo by to jít povolit... :lol: mě se to stalo...sice to není GS, ale v sekačce na trávu se mi uvolnil stejný šroubek ,vletěl do sání a zablokoval sací ventil :twisted: .
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od kanko00 »

Nepouzil by som lep, ale tmel. Pouziva sa aj pri RC modeloch. Tam by si zalepenu malu skrutku neuvolnil. Tmel do zavitu a hotovo.

Napr. http://www.rajmodelov.sk/lepidlo-na-srouby-modre-p81926
Ale bacha, lebo napr. http://www.rajmodelov.sk/bsi-lepidlo-na ... 0ml-p61155 robi spoje nerozoberatelne....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od Milanek »

normalne to pojisti zavitovym loctite - jestli nemas tak kup to se hodi na všechno , nejde o to jestli se to musí nebo nemusi ale je to rozhodne lepsi nez aby ti to pak sezral motor :-) a neboj to pak i povols bez odvrtavani hlav :-)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od yuri13 »

Jako, přiznám se, že o tom, že je zakápnu přemýšlím.. Modré lepidlo na závity mám od Würthu.. Včera jsem měl rozebrané pravé těleso, resp. pravou klapku a schválně jsem ty šroubky okukoval a na 100% nebyly ničím zalepené ani rozklepnuté nebo se zdeformovaným koncem závitu.. Prostě jen akurátně dotažené.. Hmpf.. :roll:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od Twin »

Moje zkušenost s lepidlem na závity je taková, že se to povolit dá docela vpohodě.
Jak píše Milánek. Lepší to zalepit než aby ti to nasál motor. Přecijen vibrace tam budou veliké, vyklepat by se to mohlo.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od Milanek »

yuri13 píše:Jako, přiznám se, že o tom, že je zakápnu přemýšlím.. Modré lepidlo na závity mám od Würthu.. Včera jsem měl rozebrané pravé těleso, resp. pravou klapku a schválně jsem ty šroubky okukoval a na 100% nebyly ničím zalepené ani rozklepnuté nebo se zdeformovaným koncem závitu.. Prostě jen akurátně dotažené.. Hmpf.. :roll:
nj jenze když to novy utahovali tak ty sroubky nemeli najeto 3x tolik nez je na tachaci :-D , ne sranda na sroubku co drzi blatnik muzes experimentovat - na sani bych to dal uz jen pro dobrej pocit :-)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od kanko00 »

Spravne. Presne tak - pre pocit a pre istotu!
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepení šroubků

Příspěvek od yuri13 »

Ok, ukecali jste mě.. :D Dneska to rozhodím a zakápnu ty bestie.. Díky! ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Odpovědět