zvýšení řidítek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Swifter
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. kvě 2016 14:23:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

zvýšení řidítek

Příspěvek od Swifter »

zdravím, chtěl bych se zeptat jakým způsobem zvyšujete řidítka na freewindu? Měřím 190 cm a při stání na motorce musím být dost v předklonu.

Zajímá mě jestli je lepší koupit vyšší řidítka nebo ty mezikusy pod řidítka. Popřípadě, zda by je někdo dokázal vyrobit za nižší peníz.

Díky.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Dave842 »

Jáměřím necelý 2 metry.. :D Mám řídítka zvednutý "podložkama" o 2,5cm, což je hranice napjatosti lanek.

Jako určitě je to lepší než předtím. V sedě si akorát musíš zvyknout na vyšší držení ruk. Ve stoje je to opět lepší, ale stejně to promě není ideál. Ty jsi ale o něco menší, takže by to mohlo být ok.

Toto jeurčitě jednodušší cesta než nová řídítka. A ty by jsi stejně asi o moc víc nezvedl. Výhodou by bylo, že by se ti nedostaly trochu dozadu, tedy k tobě.

Ty "podložky" jsem tehdy koupil od někoho tady z fóra myslím za 300,-
D@VE
Uživatelský avatar
Swifter
Příspěvky: 21
Registrován: stř 25. kvě 2016 14:23:20
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Swifter »

tři stovky je dobrá cena.

přijímám nabídky na výrobu :-)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Sinner »

Jo byli ode mně, ale bacha, já je kupoval někde na motorkářích. Bohužel jsem uplně zapoměl že nesedí díry, na wětráku jsou trohu zešikma, a tak se musí ty klemy doupravit. Tenkrát když jsem je drodal Dejvovi tak jsem na to uplně zapoměl. A pak měl špatné svedpomí, kdž mě kvuli tomu kontaktoval. :(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Dave842 »

Joo, to máš pravdu. Bylo to potřeba pak upravit ten sklon těch děr. Ale nakonec se povedlo, i když vrták nebyl nadšen z bočního záběru.. :D
D@VE
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Fifík »

Já to mám takto. Zvýšení je opravud hodně markantní a i vliv na posez a celkové cestovní pohodlí. Nemusím se se svými 195cm hrbit, můžu stát ve stupačkách když je třeba bez ohýbání. Nevýhodou je, že je to docela páka, takže řídítka jsou poněkud gumovější a víc to vibruje, ale to bude daň vždy, když to člověk nějak přizvedne výš. Vzhledem k tomu, jak to mám vyklopené dopředu, aby řídítka zůstávala při posunutí nahoru v podobné pozici jako origo, tak na lanka to nemá skoro vliv.
Mám tam teď nějaké podložky navíc, neboť je to stále ve stádiu vývoje, zkoušení a optimalizace. Není to žádné CNC, ale klasická soustružničina a podle toho to taky vypadá. Další už snad budou i nějak vypadat. :D
P1180663.JPG
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od kanko00 »

Ta paka voci sposobu uchytenia vo mne vzbudzuje dojem rizika a znizenia prvnosti vo velkej miere. Navyse v pripade kolizie mas, predpokladam, velky problem s poistovnou. Ku kontrole na STK sa snad vyjadria ini.
Mladenci, toto samodomomontazne zlepsovaky su fakt riziko!
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od Fifík »

kanko00 píše:Ta paka voci sposobu uchytenia vo mne vzbudzuje dojem rizika a znizenia prvnosti vo velkej miere. Navyse v pripade kolizie mas, predpokladam, velky problem s poistovnou. Ku kontrole na STK sa snad vyjadria ini.
Mladenci, toto samodomomontazne zlepsovaky su fakt riziko!
Tak nejsem zas tak blbý, abych si nedokázal vypočítat sílu na páce a podle toho nadimenzovat jednoduchou věc namáhanou jen na ohyb a tah. Průřezově to teď udrží o něco víc, než originál.
S pojišťovnou můžu mít problém akorát když mi prokážou příčinnou sovislost mezi tímto a nehodou. Já to riziko akceptuji a jsem s ním srozuměn. ;)
A co padáky, neorigo hlavní stojan, blastery, držáky kufrů (a kufry).. dle dnešního pohledu vše nedovolený zásah do konstrukce vozidla.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od hroch »

Fifík píše:Já to mám takto. Zvýšení je opravud hodně markantní a i vliv na posez a celkové cestovní pohodlí. Nemusím se se svými 195cm hrbit, můžu stát ve stupačkách když je třeba bez ohýbání. Nevýhodou je, že je to docela páka, takže řídítka jsou poněkud gumovější a víc to vibruje, ale to bude daň vždy, když to člověk nějak přizvedne výš. Vzhledem k tomu, jak to mám vyklopené dopředu, aby řídítka zůstávala při posunutí nahoru v podobné pozici jako origo, tak na lanka to nemá skoro vliv.
Mám tam teď nějaké podložky navíc, neboť je to stále ve stádiu vývoje, zkoušení a optimalizace. Není to žádné CNC, ale klasická soustružničina a podle toho to taky vypadá. Další už snad budou i nějak vypadat. :D
Příloha P1180663.JPG je dlouhodobě nedostupná.
nic ve zlým ale do toho bych nešel.....
když už tak takhle
Přílohy
gen__vyr_83leh_00_039_170_s_1_20-20 (1).jpg
gen__vyr_83leh_00_039_170_s_1_20-20 (1).jpg (4.89 KiB) Zobrazeno 10919 x
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: zvýšení řidítek

Příspěvek od šimi »

hroch píše:
Fifík píše:Já to mám takto. Zvýšení je opravud hodně markantní a i vliv na posez a celkové cestovní pohodlí. Nemusím se se svými 195cm hrbit, můžu stát ve stupačkách když je třeba bez ohýbání. Nevýhodou je, že je to docela páka, takže řídítka jsou poněkud gumovější a víc to vibruje, ale to bude daň vždy, když to člověk nějak přizvedne výš. Vzhledem k tomu, jak to mám vyklopené dopředu, aby řídítka zůstávala při posunutí nahoru v podobné pozici jako origo, tak na lanka to nemá skoro vliv.
Mám tam teď nějaké podložky navíc, neboť je to stále ve stádiu vývoje, zkoušení a optimalizace. Není to žádné CNC, ale klasická soustružničina a podle toho to taky vypadá. Další už snad budou i nějak vypadat. :D
P1180663.JPG
nic ve zlým ale do toho bych nešel.....
když už tak takhle
:idea: Ty mám taky :idea:
Nedávno jsem s nima byl na technický,chlapík na ně koukl a řekl že je má na motorce taky,bezproblémů prošli ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Odpovědět