Lakování plastů

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Lakování plastů

Příspěvek od JirkaS »

hace píše:Máš to pěkný,taky sem o tom přemejšlel,mam tam pár oděrek.Mam dost lakýrnickejch zkušeností,ale s plastama to neni vždycky to pravý.Ty si to stříkal barvou na plasty??Jinak ty samolepky sou bomba...
Dovolil jsem si na toto téma založit nové vlákno....

Se stříkáním plastů mám drobné zkušenosti... Pokud budete stříkat novou barvu na již nabarvené plasty tak není třeba nanášet nějakou speciální vrstvu, stačí pouze dobře očistit a jemným smirkem (cca 1000 až 1500 gr) zdrsnit povrch a na něj nanést akrylátovou barvu (pokud se jedná o malé plochy jako jsou na moto používám spreje zn. DUPLICOLOR, je to pohodlnější).
Pokud se při opravě oděrek probrousíte na plast tak používám "Primer plast" od MOTIP je to taková vodička ve spreji která se nanese na plast a vytvoří vněm mikropóry, na takto upraveném povrchu barva bez problémů drží. Tento přípravek je dobré použít ještě před případným tmelením oděrek...
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Lakování plastů

Příspěvek od kanko00 »

Duplicolor su velmi dobre spreje. mam s nimi iba dobre skusenosti. Kupujem s oznacenim Duplicolor Rally lak.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Rimmerak »

Já stříkal mašinu Motip - ColorWorks (což je myslím nějaká odnož DUPLICOLOR) a šlo to krásně. I jejich žáruvzdorná černá na výfuku stále drží :-) A hlavně jsou dost levný. 400ml metalízy za 150kč je paráda.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od hace »

No jasný že na plastu to bude držet ted...ono se to projevuje nejvíc po zimě...mluvim o autě,z mojí zkušenosti.A ty si to stříkal pistolí nebo sprejem??
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Rimmerak »

Sprej ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Zeusik »

čeče no nevim chci to střiknout pistoli tak jestli mužete doporučit něco? V zimě budu parkovat ve studene garaži tak at mi to nepopraska.a v jednom mistě je to prošouple až na plast ale ne moc. dikm za rady
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od hroch »

davam to lakyrovi ten vy nejlip jak to udelat a hlavne to pak i pekne vypada ,zadny kapky ,stejkance, prach atd
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Zeusik »

jjj to je fakt :lol: ale ja se tim obcas zivim ale jen plechy domichvace a cisterny ale plasty jsem jeste zadnou specialkou nedelal. :(
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Rimmerak »

Stačí mít pořádně odmaštěný povrch a nepospíchat na to a jde to v pohodě. Taky nemám s lakováním téměř žádný zkušenosti a žádný stékance, nerovnoměrnosti ani nic na tom laku nemám a všichni mi to zatím chválili.
Odmastil jsem ty plasty perchlorem (u čehož jsem málem chcíp) a pak už to šlo samo. Nakonec jsem to přestříkal ještě do nezatuhlý barvy bezbarvým lakem, který tomu dal hloubku a odolnost.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Vitouš »

Zeusik píše:jjj to je fakt :lol: ale ja se tim obcas zivim ale jen plechy domichvace a cisterny ale plasty jsem jeste zadnou specialkou nedelal. :(
Já mám s domácím stříkáním špatnou zkušenost.U staré Hondy jsem stříkal plast normálním autolakem a všechno mě popraskalo. :cry: Dal jsem to lakýrovi a ten mě řekl že musel všechno zbrousit že by se to nespojilo.Atolaky a lak na motorku (plast)mají jiné tužidlo nebo co to tenkrát říkal.Pravda je že tenkrát se ještě nepoužívali vodou ředitelné autolaky tak nevím. :?:
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Zeusik »

Vitouš píše:
Zeusik píše:jjj to je fakt :lol: ale ja se tim obcas zivim ale jen plechy domichvace a cisterny ale plasty jsem jeste zadnou specialkou nedelal. :(
Já mám s domácím stříkáním špatnou zkušenost.U staré Hondy jsem stříkal plast normálním autolakem a všechno mě popraskalo. :cry: Dal jsem to lakýrovi a ten mě řekl že musel všechno zbrousit že by se to nespojilo.Atolaky a lak na motorku (plast)mají jiné tužidlo nebo co to tenkrát říkal.Pravda je že tenkrát se ještě nepoužívali vodou ředitelné autolaky tak nevím. :?:
vodou reditelne laky bych asi ani nechtel jeden mechanik co dela rovnani a pripravuje lakyrnikovy rikal ze na plasty prave davaj do barvy spel tuzidlo.slibyl ze se ho zepta a da mi tak vedet cim vic skusenosti tim driv se vyhnu pruseru :D
jinak dik
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Rimmerak »

Já slyšel od lakýra že vodou ředěný laky od Dupli jsou skvělý... Ale jak tam není nějaký svinstvo, tak tomu nevěřím, že to drží :-) Mám špatný vzpomínky na balakryl :-D
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Vitouš »

Díky evropské unii se dnes v servisech nesmí používat jinej autolak než vodou ředitelné.Lakýrové si stěžují že se jim teď hůře chytaj odstíny při míchání barev.Jinak jak psal Zeusík na plasty se přidává spešl tužidlo což jsem tenkrát nvěděl viz vyše.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Rimmerak »

Vitouš píše:Díky evropské unii se dnes v servisech nesmí používat jinej autolak než vodou ředitelné.Lakýrové si stěžují že se jim teď hůře chytaj odstíny při míchání barev.Jinak jak psal Zeusík na plasty se přidává spešl tužidlo což jsem tenkrát nvěděl viz vyše.
No jestli to lakýrny dodržují, tak jsou to machři. Mamča ťukla dveře na Clio, zlatozelená metalíza a v lakovně po vyklepání a vytmelení stříkli ty dveře naprosto dokonale, úplně na chlup stejnej odstín, možná je to trošku hladší a hezčí než origo :-D Ani za to dle mýho nechtěli moc. Vyklepání dveří, tmelení, krycí lišty, lakovna, práce - vše za 6000kč.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:
Vitouš píše:Díky evropské unii se dnes v servisech nesmí používat jinej autolak než vodou ředitelné.Lakýrové si stěžují že se jim teď hůře chytaj odstíny při míchání barev.Jinak jak psal Zeusík na plasty se přidává spešl tužidlo což jsem tenkrát nvěděl viz vyše.
No jestli to lakýrny dodržují, tak jsou to machři. Mamča ťukla dveře na Clio, zlatozelená metalíza a v lakovně po vyklepání a vytmelení stříkli ty dveře naprosto dokonale, úplně na chlup stejnej odstín, možná je to trošku hladší a hezčí než origo :-D Ani za to dle mýho nechtěli moc. Vyklepání dveří, tmelení, krycí lišty, lakovna, práce - vše za 6000kč.
No já dělám na STK které je spojeno s konsesovaným Renault servisem tak že ty to opravdu dodržují.Nevim ovšm jak to dodržují když nedělaj pro Renaulta. :?:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Meldar »

Rád bych věděl jetli máte někdo zkušenosti s korekční tužkou.
http://www.dmail.cz/prodotto.php?cod=22 ... _smart+pen
Matla77
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03. bře 2012 21:55:27
Bydliště: Praha 9

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Matla77 »

Jednou jsem jí zkoušel,výsledek špatný :x asi byla ta tužka stará(dostal jsem jí k svátku)nebo na bílou nefunguje. :shock: :)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Sinner »

taky jsem ji měl, je to na hovno. vyhozený peníze.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování plastů

Příspěvek od Maxton »

Moc koukáte na televizi !! tam to funguje :lol: :lol: :lol:
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Odpovědět