Nestartuje po zimě

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Nestartuje po zimě

Příspěvek od Kysi04 »

Ahoj, tak já se přidám s neotřelým tématem "nestartuje". O víkendu jsem udělal veškerý potřebný servis vč. nových svící ;) a před prvním startem jsem si dal tu péči abych nabil baterku (1,5 roku starou) ;) . Baterku vyndám - nabiju. Zandám. Nastavím na PRI, otočým klíčkem a chci nastartovat a motor točí jako kdyby baterka byla vytřískaná :evil: . Tak to chvilku nechám zkusím znova a je to ještě horší k tomu se přidalo postupné zhasínání displeje. Přijde mi divné, že by baterky byla v čoudu, když je 1,5 roku stará a nabíječka mi hlásí "full" po půl hodině dobíjení. Nějaký nápad?
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Fifík »

Tak to, že ti po půl hodině nabíjení hlásí full jasně ukazuje na to, že baterka je ko, ne? Jinak by se nabíjela standardní dobu.
Zkus to roztočit přes kabely z auta a uvidíš hned, jak na tom baterka je. Pak bych případně řešil další věci. Ale na 99% tipuju mrtvou baterii.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od LiborZ »

Mě odešla baterie týden od koupě. Následovala reklamace. Prodejce se divil a trvdil že není možné, aby byla kaput. Pak ji proměřil a bylo to jasné. Reklamace uznána, výměna kus za kus.
Takže 1,5 roku není až tak špatný výsledek :mrgreen:
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od šimi »

Taky záleží jak ses o ní toho 1,5 roku staral.Já ji pravidelně přes zimu v garáži nabíjím jednou - když hodně mrzne i dvakrát - měsíčně a přes sezonu,když stojí cca tři týdny ji dobiju taky.Baterku jsem vyhazoval po devíti letech. ;) V autě mě vydržela skoro 14 let. :o Základní pravidlo je,že se sama nesmí nikdy vybít na doraz.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Kysi04 »

Tak jsem ji ted premeril a ukazuje mi 12.5 V. Zkusom ji tam jeste hodit a natocit. Ale vypada ze baterka je ok podle napeti.
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Fifík »

Může mít 12.5V, ale kapacitu v hajzlu,.. Jak říkám, nejjednodušší je to zkusit přes jinou baterku. Všechny symptomy ukazují na baterku.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Sinner »

Jo, asi baterka. Zničí ji i jediná supermrazivá noc -20 a víc . Udělají se v ní krystalky a ty ji proklemují. A je v háji.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Dave842 »

Jestliže měříš napětí, tak ho změř při startu. Ideálně by nemělo kleosnout pod 10V, pokuď půjde už pod 8V tak je výměna jasná ;)
D@VE
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Kysi04 »

Právě že baterka byla v garáži kde je stálých 16 st. ať je léto nebo zima. Bohužel baterka celou zimu v garáži stála a ani jednou jsem jí nepíchnul na nabíječku.
Ale Dave díky za tip. Dnes to změřím až jí tam budu dávat, kolik napětí dává při startu. Asi jsem narazil na špatného prodejce. Třeba starou baterku jsem měl tři roky přes zimu napíchlou v motorce a držela. Tahle EXIDka nevydržele ani celé dva roky.
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Kysi04 »

Tak baterka přeměřená. V motorce 12.43 V. Při otočených klíčkách 12.32 V. A při pokusu o start to lítalo mezi 8.2 a 9 V. Takže asi zralá na výměnu že? :evil:
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Dave842 »

Tak pokuď ji nabiješ a stejně pak bude to napětí na těchto hodnotách, tak ji raději vyměň. Možná by ještě chvílu vydržela, ale může tě kdykoliv někde nechat.. ;) Vím z vlastní zkušennosti. Šetřil jsem a nakonec jsem roztláčel.. :D
Ale vydržela v tomto stavu ještě cca půl roku ježdění, až pak úplně zdechla. Prvotním špatným znakem je, že při startu ti probliknou budíky a smaže se ti "denní" počítadlo kilometrů - kvůli velkému pokesu napětí.
D@VE
Uživatelský avatar
Kysi04
Příspěvky: 34
Registrován: ned 13. kvě 2012 16:26:29
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje po zimě

Příspěvek od Kysi04 »

To je dobrý info s těma budíkama a počítadlem. Bateku už jsem vyměnil za Exidku AGMku a první start po zimě a naskočila bez škytu na první dobrou. Paráda díky všem moc za info ;-) ... Při nalití kyseliny a sundání nové baterky z nabíječky mi ukázala 13.4 V ;-)
Odpovědět