Moto dovolenka Čechy 2017

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od Martin G »

Čaute banda,mám na vás takú prosbu.Tento rok a to vlastne v ten týždeň čo bude freewind zraz by som chcel trocha pojazdiť Čechy a Moravu.A koncom týždňa sa samozrejme zúčastniť free zrazu.

Moja predstava je asi taká že by som vyrazil aj s kamošmi 10.júna sobotu a šiel by som od zaujímavého miesta k ďalšiemu s tým že až bude čas tak na pol ceste by som ešte niečo ďalšie zaujímavé pozrel.Len chcem to robiť tak aby som za jazdy mohol improvizovať podľa počasia a nálady účastníkov.
A práve preto potrebujem od vás cenné informácie ohľadom toho ktoré cesty stoja za zvezenie,kde hľadať ubytko,kemp a podobne.Poprípade po dohode niekoho z vás navštíviť.
Ale môžte mi aj poradiť ktoré miesta navštíviť,napríklad hrady,zámky,kúpaliská alebo prírodné zaujimavosti ako vodopády,priehrady s možnosťou kúpania a podobne.
A najhlavnešia vec,niektorý z dní by som chcel zakončiť napríklad v miestnom malom pivovare s možnosťou exkurzie,degustácie a prespatia. :D

Tak snáď toho na vás nieje moc,za námahu vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od LiborZ »

Ahoj Martine, to jsi dal hodně těžké zadání :)
Máš alespoň hrubý plán, kterou cestou pojedete? Jih, střed nebo sever? Možností je celá řada...
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od Martin G »

Cesta ešte nie je v pláne,bude sa odvíjať od miest ktoré chceme navštíviť.Zatiaľ mám v pláne navštíviť múzeum Olomouckých tvarúžku v Lošticiach alebo pozrieť hrad Bouzov.Záleží od okolností.A potom sa presunuť do Loučny nad Desnou kde je malý súkromný pivovar a penzion v jednom.Tam prespať a na druhý deň ísť pozrieť stesku v oblacích v neďalekej Dolnej Morave.Potom ďalej to moc naplánované nemám ale chcel by som ísť ešte na šumavu,do Prachatíc na Libín do toho lanového parku.Tak Ovin teš sa,prídeme ťa pozrieť.No a ešte by som chcel ísť pozrieť Karlštej.Takže podľa tohodo a ďalších vecí ktoré budú po ceste zaujímavé by som chcel skladať trasu.
A ešte by som rád niečo pozrel aj na Morave takže ten prvý deň naplánujem ešte inak len mi dajte tipy na zaujímavé miesta.
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od Dave842 »

Můžu dát pár tipů z S Moravy, co mě tak napadá.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - nejsem si teď jistej jestli se dá oficiálně vyjet až k horní nádrži, nebo to vozí jen autobusy. Ale rozhodně pro mě to bylo zajímavé, i ten rozhled je krásnej.
Zámek Bruntál + přehrada Slezská harta - tam by se dalo třeba rozbalit bivak na břehu, koupačka.
Třeba jeskyně - Mladečské, Punkevní, zhruba okolí Olomouce.
Hrad Bouzov.

Co mě napadá jako pěkné silnice, tak opět Jeseníky. Třeba trasa z Bruntálu přes Václavov na Rýmářov. Pak dál je pěkná cesta opět z Bruntálu přes Vrbno do Karlovy studánky (lázeňské městečko pod Pradědem). V Jeseníkách se dá najít spoustu tras :)
D@VE
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od LiborZ »

Na jihu M.je také plno možností:
Lednice, Valtice, Mikulov, Mušovské jezera s kempem Merkur (mimochodem za dva tádny se tam bude konat další ročník motorkářské megaakce http://www.eurobikefest.cz/)
vinařské vesnice v okolí Břeclavi a Hodonína (třeba Velké Bílovice s velkým výběrem ubytování)
plno rozhleden a rozhledniček
archeologické naleziště v Mikulčicích nebo v Pavlově
o kousek dál je na jedné hromadě Hrad Buchlov, zámek v Buchlovicích, Velehrad a Archeoskanzen Modrá s rybníkem ve kterém je prosklený tunel jako v některých mořských akváriích
Kroměříž se zámkem rozsáhlými zahradami a hospodou na náměstí s vlastním pivovárkem a ubytováním
Vranovská přehrada, Bítov
Beskydy:
Rožnov pod Radhoštěm skanzen, pivovar s lázněmi a ubytováním (tam jsem zatím nebyl)
Pustevny
Soláň
Kohůtka, na kterou z české strany vede pěkná silnička (povrch dobrý, ale dvě auta si na mnoha místech nevyhnou) a kde vaří vyhlášené borůvkové kynuté knedlíky a lepší brynzové halušky než tam jsem zatím ještě nejedl :D
atd. atd.
PS: stavit se klidně můžete :)
Uživatelský avatar
Martin G
Big motorkář
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01. říj 2008 21:31:52

Re: Moto dovolenka Čechy 2017

Příspěvek od Martin G »

Chlapi ďakujem za tipy,už som niektoré miesta aj zahrnul do trasy ako Lednice alebo propast Macocha.
Ďalej by som potreboval niečo v okolí Humpolca.Kto ste z toho okolia tak napíšte poprípade môžme vás navštíviť.
Odpovědět