Ladeny vyfuk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Je to možný. 1 otáčka je docela malej kousek, ty šroubky mají jemný stoupání, takže pokud se jim šroubek "nepoved" tak je o otáčku klidně kratší ta jeho špička a stačí ty dvě a 3/4 otáčky. Pokud je svíčka zlatohnědá, tak bych to tak nechal.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Mám dotaz na majitele laďáků z Rožmitálu. Taky vám fouká kouř z výfuku v napojení kuželové části na válec směrem od svodů? Jak sem měl sundaný plasty, všimnul jsem si toho. Fičí to tam hodně, akorát do místa, kde přítelkyni v létě strašně pálilo lýtko a kotník (takže si nevymýšlela).
Otázka je co s tím, roznýtovat a nějak ten spoj utěsnit? Nebo tenhle spoj svařit tigem a udělat ho nerozebíratelný? Půjde pak vata měnit jen jednou stranou?

Nemám teď po ruce žádnou lepší foto (lenost zapnout notebook).
lauf.jpg
lauf.jpg (72.73 KiB) Zobrazeno 18250 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od hroch »

taky fouka ale malo a ja to pres zimu utesnim ;)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

hroch píše:taky fouka ale malo a ja to pres zimu utesnim ;)
Mno vzhledem k tomu že nemám ani se mi nechce schánět takhle malý a navíc antikorový nýtky, tak se na to prozatím vykašlu :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Vitouš »

Já jsem si ničeho nevšiml.Pravda je že jsem to nijak nezkoumal tak že až přijedu na chalupu tak se kouknu. :?:Tady je vidět že se člověk nemá zbytečně v motorce šťourat.Potom objeví různé neduhy :lol:
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Fouka jo,Hm to je divny mam tam bejt napechovana vata.ja bych to odvrtal z obou stran.Proste to rozebrat.
skusil bych nacpat vic vaty .Jo a jeste jedna vec.Kdyz jsem rozebral ten ladak na mojem Free od RP poklicky byli podmazly zaruodolnym silikonem.No a vy ho dam asi nemate.Proto vam to trosku fouka.Nekomu rosku vic.
Ps:Mne nefoukalo nic ;)
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Díky Deepe, až to bude foukat ještě víc, dám se do výměny vaty. Anticoro nýty se dají koupit asi v železářství nebo ve Fabory ne?
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

myslis jako nerezovy nejty?Ty snad koupis vsude.Ale nez je budes kupovat tak si zmer hlavicku jak jsou siroke.
Co je stary,to je dobry ...
Mejras

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Mejras »

Klucí vy mě pořád strašíte přečetl jsem všech 12 stránek a poctivě a v průměru jsou 3 stránky co mě děsí a 4 stránky co se ze mě stává dítě a chci hračku. šrouby mám odvrtané od bývalého majitele takže půl práce je hotovo, 5000kč mám také, ale děsí mě jak tu píšete že v napojení je to málo utěsněné a pálí to batužka do nohy. 5000kč není moc ale při přectavě že za půl roku to budu sundavat a rozebírat to není valná představa.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

Mejras píše:Klucí vy mě pořád strašíte přečetl jsem všech 12 stránek a poctivě a v průměru jsou 3 stránky co mě děsí a 4 stránky co se ze mě stává dítě a chci hračku. šrouby mám odvrtané od bývalého majitele takže půl práce je hotovo, 5000kč mám také, ale děsí mě jak tu píšete že v napojení je to málo utěsněné a pálí to batužka do nohy. 5000kč není moc ale při přectavě že za půl roku to budu sundavat a rozebírat to není valná představa.
Ale prosim te nebud ze vseho hned vyprdlej. ;)
Neznamena kdyz to dela jednomu ci dvema lidem ze to bude delat vsem.
Treba Vitek ten nic nerikal,no.
Si tam nech nacpat vic vaty.Treba ...
Co je stary,to je dobry ...
Mejras

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Mejras »

Tak zejtra bude bublavej zvouček ;)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Mejras píše:Tak zejtra bude bublavej zvouček ;)
Paráda, jakej budeš mít lauf? Ten jako my z Rožmitálu nebo jinačí?
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Mejras

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Mejras »

JJ ten samej, děkuji pěkně HROCHU ;)
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od J-Fox »

Tak to už nás s pořádným zvukem bude docela dost...
To bude na srazu rachot. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Mejras

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Mejras »

Ten vejfuck byl tak krásnej a lesklej a po hodinové jízdě :o :o
http://mejras.rajce.idnes.cz/18.03.10._Ladeny_Vyfuk/
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Mejras píše:Ten vejfuck byl tak krásnej a lesklej a po hodinové jízdě :o :o
http://mejras.rajce.idnes.cz/18.03.10._Ladeny_Vyfuk/
Neboj, na to si zvykneš. Já už na něm zevnitř zapékáním bahna vyrábím domácí keramiku :-P PS zevnitř ho stejně nemá cenu mýt. Možná v létě, až budou dlouhodobě suchý silnice. PS ani sůl mu nic nedělá, ani na svárech, takže se není čeho bát.
Jak jsi nastavil bohatost? Já měl nejdřív 5 otáček, pak 4,5 a teď v zimě sem koukal na svíce a byly černý, tak sem dal jen 4 otáčky a jede to skvěle bez střílení.

Takže vítej tedy v klubu chuligánů !

PS Kdybych si včera nerozmlátil nehet na prostředníčku kouslým prknem na cirkulárce, což způsobilo nemožnost nasazení rukavice a taky stisk spojky, tak sem byl teď v práci na motorce :x :x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Frostys

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Frostys »

Tak a baterka je nová a Freewind pořád né a né pořádně nahodit. Jak stojí víc jak týden tak to nechce vůbec chytit. Nedávno jsem to zkoušel a chytil až na čtrnáctý pokus. Baterka určitě pomohla, ta stará byla už slabá a na odpis , ta by s tím protočila dvakrát a byly by tu problémy které jsem už popisoval dříve. Proto jdu teď nastavit karburátory na 4 otáčky. Mám je nastavené na 4,5 otáčky a když jsem to šteloval (už nějáký ten měsíc) tak se mi to zdálo v pořádku ale poslední dobou se mi zdá že to čím dál tím víc střílí. Trochu to rozjedu pustím plyn a to je kanonáda jak prase. Proto vyzkouším ty 4 ot. Možná to bude střílet ještě hůř ale aspon aby to chytalo. Freewinda mám stále v teplé garáži. Tak snad se zadaří :-)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Divnota. Já dneska jel do Raichu, tak jsem nahodil origo výfuk a vůbec sem se směsí nehýbal a taky v pohodě. Ani se vnitřek neočoudil. Na 4 otáčky v pohodě. Spotřeba 4,5 na těch 260km co sem ve dvou najel. Akorát tedy, origo výfuk je podle mě slušnej žrout výkonu. Je to znát. Musí se to víc točit aby to jelo stejně. A pěkně se ohřeje. Po hodince jízdy měl tak 150 stupňů. Když sem na něj plivnul, kulička sliny z něj sleja jak kapka z plotýnky kamen. Na laďáku se udrží ruka.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Mejras

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Mejras »

Rimmeráku říkáš 4,5l
otázka kolik tak jezdíš km/h ja se pořád divim že to moc žere.
Já jezdim z 90% ve douch a taham za to co to jde spíš jede. jezdim s klukem co má gsr 600 takže se pořád snažim ho dohánět což je logické a taky jsem mladej a blbej. mam tam 4 otáčky a včera jsem to natočil na 4,5.
Frostys

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Frostys »

Tak jsem dal 4 otáčky a s tlumivkou to střílí pořád stejně :?: Na dvojku a trojku stejně. Rozjedu na 6000 ot. a zavřu plyn rána jedna kolem 5 tis. ot. pak od 4 - 2900 tis.ot. jedna za druhou a níž už jen bublá. Na místě se to opravdu nepozná :P na neutrál když za to vemu na 6500 ot. a pustím tak jen zabublá a je zase na volnoběhu:-) Dneska už jsem neměl čas nic zkoušet, tak zítra vyzkouším o nějákou tu 1/4 ot. přidat:-) Jinak s origo výfukem si bral kolem 5 až 5,5 l/100km a s laďákem si bere 4,6 -4,9 Max. při těch 4,5 ot. na štelovacích šroubech směsi.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od hroch »

strileni neresim mam 4,5 a po zime po 4 mesicich chytla na 3 otoceni vydel bych problem jinde
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Sám jezdím trošku z ostra, ani né tak rychlostně, jako akcelerací. Těch 4,5 ve dvou bylo tahání po kopcích v Krušných horách + cesta tam a zpět. Tam přes vesničky, polňačky, zpátky pořád 120-130 z Mostu až do Kladna.
Sám sem se nikdy nedostal nad 5 ani když sem se vyloženě snažil kravit co nejvíc.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Frostys

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Frostys »

hroch píše:strileni neresim mam 4,5 a po zime po 4 mesicich chytla na 3 otoceni vydel bych problem jinde
Taky bych to střílení neřešil ale když nechce chytat tak nevím kde jinde by to byla chyba. :?:
Frostys

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Frostys »

Tak dneska jsem to byl projet bez vložky na 4 ot. A jedna rana zadruhou od 6000 - 4000 a pak klid pak jsem tam dal 4.5 ot. uplně to samé . Tak jsem to nechal , dal tam vložku a ejhle, zlepšení ;) moc jsem toho teda nenalítal (asi 20 km) ale určitě je to lepší. Zajímavé když je to stejně natočený jak předtím a s vložkou jak předtím. Ovšem tentokrát mám šrouby natočený stejně :?: . Takže asi já magor měl předtím o půl otáčky jeden jinak. ( doufám , pokud to nemám teď o půl otáčky vedle) :lol: :lol: A to střílení může být, také tím, že to může někde nasávat vzduch. Mezisvod mi dělal právě borec v Mezu .
Odpovědět