Ladeny vyfuk

Odpovědět
Stefo

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Stefo »

ahojte,chcem sa spitat,mam tak isto ladák, a ked jazdím a pustím plin tak to striela každú sekundu,a ked idem z kopca so zaradenou rýchlostou , tak to striela non stop,každu sekundu.Ale motorka ide pekne a žere tak isto do 5l.
Može to byt nastavením bohatosti? Nepokazím nič ked dám na 4,5? A da sa to nastavit aj bez toho aby som daval dole kabce?
vdaka za odpoved:)
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od sandman.21 »

No já bych tu směs určitě obohatil, tím si myslím že nic nezkazíš. Ale počkej spíš na názor jiných, někdo to tady ladil i s informacema na papírku, při jakých otáčkách na šroubu se jak chová...
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Vitouš »

Stefo píše:ahojte,chcem sa spitat,mam tak isto ladák, a ked jazdím a pustím plin tak to striela každú sekundu,a ked idem z kopca so zaradenou rýchlostou , tak to striela non stop,každu sekundu.Ale motorka ide pekne a žere tak isto do 5l.
Može to byt nastavením bohatosti? Nepokazím nič ked dám na 4,5? A da sa to nastavit aj bez toho aby som daval dole kabce?
vdaka za odpoved:)
Teď záleží na tom čemu řikáš že ti to střílí.Pokud to jen tak poprdlává tak to je normální.Pokud ti to opravdu vydává detonace při brždění motorem tak to je špatně.Já osobně jsem měl naštelované karburátory na 4 ot. zkoušel jsem zhruba od 3,5 - 4,5 ot. nakonec jsem zůstal u kompromisu na těch čtyřech otáčkách.Chce to trpělivost a zkoušet.Hlavně aby byli oba šroubky stejně :!:Jinak karburátory nemusíš dávat dolů ale musíš mít velmi krátkej šroubováček a trpělivost ;)
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Chlapi,

rozhodl jsem se, že si na Freewind pořídím laďák. Zaujala mě a na motorkářích mi byla doporučena firma Creptus. Prosím o info, zda má s tímto laufem na freewovi někdo zkušenosti a jaké. Moc by mi to pomohlo. Už jsem se pár věcí dozvěděl a nic moc.

Děkuji
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Vitouš »

guffy píše:Chlapi,

rozhodl jsem se, že si na Freewind pořídím laďák. Zaujala mě a na motorkářích mi byla doporučena firma Creptus. Prosím o info, zda má s tímto laufem na freewovi někdo zkušenosti a jaké. Moc by mi to pomohlo. Už jsem se pár věcí dozvěděl a nic moc.

Děkuji
Ahoj min.5 znás Freewinďáku si nechalo udělat laďák ve firmě Kovo Květoň.Je to Scorpion a svody ti udělali na počkání.Cena byla v mém případě 5500,-kč i s poštavným za origo výfuk kterej mě poslali zpátky poštou.Nevím zda to ještě funguje ale myslím že za pokus to stoji.Adresa je Kovo Květoň Rožmitál pod Třemšínem ulici si najdi na jejich webu.Tel. 318 665 165.Tady je ještě číslo na svářeče 606817790 nevím ale jestli tam ještě pracuje.Odkaž se na nás že nám dělali nejméně 5 Scorpionků.
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Díky moc,

a jak je to s homologací, katalyzátorem a potřebou karburátorového kitu kvůli ztrátě výkonu???
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Ještě něco,

nebyly by nějaké fotky a video se zvukem?????
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

guffy píše:Díky moc,

a jak je to s homologací, katalyzátorem a potřebou karburátorového kitu kvůli ztrátě výkonu???
Homologační číslo na sobě má, ale jen pro efekt. Pro uznatelnou homologaci by stejně musel být výfuk přímo určen pro Freewinda. Přiznejme si, že homologaci nemá ani žádnej Creptus, Tenax a podobný český laufy.
Katalyzátor freewind nemá, karburátorovej kit součástí samozřejmně není (kovo Květoň jsou zámečníci). Stačí změnit bohatost směsi z 2,5 otáčky štelovacího šroubku na 4-5 dle uvážení.

PS po cca 8000km mi vylítala většina vaty, tak jsem jí vyměnil, snýtoval ho obyč trhacíma nýtama z železářství a za týden se mi výfuk rozpadnul. Všechny nýty se urvaly. Nevím, jak je to možný, asi rázama od plynů narážejících do tlumící koncovky. Takže tam mám nandanej origoš. Nehodlám se s tím zase srát.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Chlapi,

přímo v Suzuce mi řekli, že bohatost směsi na výkon u laďáků nemůže mít vliv, jelikož se tím šteluje pouze volnoběh a po otevření klapek si jde směs úplně jinou cestou a nic to neovlivňuje. Karburátorový kit je prý také zbytečný.

Tak co teda???
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od LiborZ »

guffy píše:Chlapi,

přímo v Suzuce mi řekli, že bohatost směsi na výkon u laďáků nemůže mít vliv, jelikož se tím šteluje pouze volnoběh a po otevření klapek si jde směs úplně jinou cestou a nic to neovlivňuje. Karburátorový kit je prý také zbytečný.

Tak co teda???
Zdar Guffy,

na výkon to vliv možná nemá, ale na volnoběh a střílení do výfuku po montáži laďáků asi určitě. Když si pořádně projdeš toto téma, tak na to určitě narazíš (namátkou strana 8, 9...)
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Hmmm,

tak uvidím. Tak jsem dlouho bádal a nakonec jsem se rozhodl. I když se mi tu nikdo neozval ohledně Creptusu na Freewovi, rozhodl jsem se že se nezařadím po váš bok a zkusím něco jiného, aby byl v budoucnu větší výběr. Půjdu do plně otevřeného Creptusu s dvěma tlumivkama. Příští týden by měl být hotový, za čtrnáct dní montuji přímo v Suzuce (Triskel Břeclav), tak uvidíme.
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Chlapi,

nevíte někdo, když už jste měli ty origoš laufy dole a v rukách, zda na něm je nějaké homologační číslo. Chtěl bych si nechat na toho Creptuse vypískovat homologační číslo (jen tak na oko) a nebylo by od věci nevymýšlet blud, ale použít to faktické.

Děkuji
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Sinner »

guffy píše:Chlapi,

nevíte někdo, když už jste měli ty origoš laufy dole a v rukách, zda na něm je nějaké homologační číslo. Chtěl bych si nechat na toho Creptuse vypískovat homologační číslo (jen tak na oko) a nebylo by od věci nevymýšlet blud, ale použít to faktické.

Děkuji
Pokud vím tak na origo nic takového není.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Podle mě to tam není. Na origo výfuku to totiž není potřeba :-) Když je motorka homologovaná jako celek :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

HHMMMM

hodilo by se mi nějaké alá homologační číslo, které bych si tam na oko nechal vypískovat.

PS: slyšel jsem, že na štítku na rámu na motorkách bývá označení povolené decibeláže výfuku, podle které to kontrola měřívá. Máte to někdo na Freewovi????
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

guffy píše:HHMMMM

hodilo by se mi nějaké alá homologační číslo, které bych si tam na oko nechal vypískovat.

PS: slyšel jsem, že na štítku na rámu na motorkách bývá označení povolené decibeláže výfuku, podle které to kontrola měřívá. Máte to někdo na Freewovi????
Same bejkarny tady resis!!!
Nech si namontovat vejfuk udelej si bohatost aby jsi nepodpalil sedla i z ventilama.
Jako resis tydy neco co mi nejak neni jasny.Chces srovnat Decibeli otevreny koncovky z oryginalni koncovkou?Tak proc si ho vlastne kupujes?Budes mit ladak kterej bude mit stejnej zvuk co origo?
Trosku divny ne?

Dulezity je Ta bohatost smesi musis to uhasit jeste ve valci ne ze ti to bude hored jeste za motorkou.To je tak 5000km a adios hlava valce.Mrkni se zpet jak to kluci ladili.Ja mel natocenejch 4,5 otacek od dorazu.Nekdo delal na tech Skorpicich i snad 5 otacek.Ja mel Vyfuk od RP.Mel jsem ho i z tlumici vlozkou.
Tady je video pro predstavu:
http://www.youtube.com/watch?v=Er7qEDI_Yps
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od DEEP »

DEEP píše:
guffy píše:HHMMMM

hodilo by se mi nějaké alá homologační číslo, které bych si tam na oko nechal vypískovat.

PS: slyšel jsem, že na štítku na rámu na motorkách bývá označení povolené decibeláže výfuku, podle které to kontrola měřívá. Máte to někdo na Freewovi????
Same bejkarny tady resis!!!
Nech si namontovat vejfuk udelej si bohatost aby jsi nepodpalil sedla i z ventilama.
Jako resis tydy neco co mi nejak neni jasny.Chces srovnat Decibeli otevreny koncovky z oryginalni koncovkou?Tak proc si ho vlastne kupujes?Budes mit ladak kterej bude mit stejnej zvuk co origo?
Trosku divny ne?

Dulezity je Ta bohatost smesi musis to uhasit jeste ve valci ne ze ti to bude hored jeste za motorkou.To je tak 5000km a adios hlava valce.Mrkni se zpet jak to kluci ladili.Ja mel natocenejch 4,5 otacek od dorazu.Nekdo delal na tech Skorpicich i snad 5 otacek.Ja mel Vyfuk od RP.Mel jsem ho i z tlumici vlozkou.
Tady je video pro predstavu:
http://www.youtube.com/watch?v=Er7qEDI_Yps

Melo by to byt na stitku nejsem si jisty ale neco okolo 80-90dB
Co je stary,to je dobry ...
guffy

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od guffy »

Laďák potřebuji utlumit jen na STK samozřejmě. Už to mám pořešené a mám několik tlumivek, se kterými si hraju. Jen pro info origo. výfuk má homologační číslo zepsodu a vy padá jako SN do Windows :lol:

DB na štítku nemám, ale to už je jedno, utlumím to na STK dost
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od jahodak »

Po tom co jsem slyšel u plukovníka ;) ,tak taky přemýšlím o laďáku :idea: 8-) .Tady někde někdo psal že má nějakej doma a montovat ho nebude.Kdyby jste někdo o něčem věděl tak písněte.Dík PS:Vitouši prosím cos to tam měl za laďák :?: :?:
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

To jsem byl pravděpodobně já :-) Ale je potřeba vyměnit uvnitř vata...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Vitouš »

jahodak píše:Po tom co jsem slyšel u plukovníka ;) ,tak taky přemýšlím o laďáku :idea: 8-) .Tady někde někdo psal že má nějakej doma a montovat ho nebude.Kdyby jste někdo o něčem věděl tak písněte.Dík PS:Vitouši prosím cos to tam měl za laďák :?: :?:
Měl jsem tan laďák (teď ho má plukovník)zn.Škorpion.Měl jsem ho včetně výroby svodu s fa.Kovo KvětoňJe to Scorpion a svody mě udělali na počkání.Cena byla v mém případě 5500,-kč i s poštavným za origo výfuk kterej mě poslali zpátky poštou.Nevím zda to ještě funguje ale myslím že za pokus to stoji.Adresa je Kovo Květoň Rožmitál pod Třemšínem ulici si najdi na jejich webu.Tel. 318 665 165.Tady je ještě číslo na svářeče 606817790 nevím ale jestli tam ještě pracuje.Odkaž se na nás že nám dělali nejméně 5 Scorpionků.
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Honzejk »

Takže to byl celý set Výfuk a k němu svody?? ;)
Free Wind
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Honzejk píše:Takže to byl celý set Výfuk a k němu svody?? ;)
Celý výfuk a svodem se rozumí díl od výfuku až ke spojce se svodem. Tj v místě zadních stupaček.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Plukovník
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 299
Registrován: pát 21. led 2011 22:04:23
Bydliště: Řitka

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Plukovník »

jahodak píše:Po tom co jsem slyšel u plukovníka ;) ,tak taky přemýšlím o laďáku :idea: 8-) .Tady někde někdo psal že má nějakej doma a montovat ho nebude.Kdyby jste někdo o něčem věděl tak písněte.Dík PS:Vitouši prosím cos to tam měl za laďák :?: :?:
Ahoj jsem jaksi zaneprázdněn................ :o :( :lol: :lol:
soráč....ale Vítek ti to popsal líp než já......................taky ho kupoval on a ne já.......... :ugeek:

Já si jenom užívám ten krásnej zvuk a libuji si v něm :mrgreen: :mrgreen: a jak víš umím i střílet :lol: :lol:
bez laďáku ani ránu ... :shock: myslím ani km :lol: :lol: je to jak droga...nastsrtovat a kochat se :roll: :D :oops: :lol: :lol: :lol:
Koupi laďáku všem plně doporučuji :mrgreen:
Ahoj
Když ji miluješ není co řešit
protože stojí podnikání za ho....tak jsem byl donucen ( nechtěně) přesedlat na upravenou Afriku od Afrika quenss.....KTM byla a je a bude BOŽÍ motorka !!!! ale peníze se neválej na zemi...howg
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od jahodak »

Nevíte náhodou někdo(třeba Vitouš 8-) ) jak to je stou homologací.Já tam mám skorpiona a zespodu mám tohle.Nejspíš stejně vyměním na cestu ven za origo :? .A jestli při zpětné montáži musím štelovat směs :oops: .Dík za radu
Přílohy
20120423_183942.jpg
20120423_183947.jpg
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Odpovědět