Ladeny vyfuk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

jahodak píše:Nevíte náhodou někdo(třeba Vitouš 8-) ) jak to je stou homologací.Já tam mám skorpiona a zespodu mám tohle.Nejspíš stejně vyměním na cestu ven za origo :? .A jestli při zpětné montáži musím štelovat směs :oops: .Dík za radu
Štelovat směs nemusíš, pokud nepojedeš nějak extrémně daleko. S originálním výfukem budeš mít bohatší směs, což "nevadí" pokud se na to nenalítají tisíce kilometrů. Opatně by to bylo horší - s nastavením pro originální výfuk jezdit s laďákem = chudá směs, špatné chlazení ventilů, pístu atd.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od hroch »

ja bych to presteova je to na 5 minut
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Plukovník
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 299
Registrován: pát 21. led 2011 22:04:23
Bydliště: Řitka

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Plukovník »

Spoj se s Deepem...a nalad origoš....bude to hafo km.....a pošli vitoušovi sz...třeba bude tušit jestli můžeš ven
Když ji miluješ není co řešit
protože stojí podnikání za ho....tak jsem byl donucen ( nechtěně) přesedlat na upravenou Afriku od Afrika quenss.....KTM byla a je a bude BOŽÍ motorka !!!! ale peníze se neválej na zemi...howg
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od TommyMe »

Ahojte, tady borec prodává Scorpiona za slušné prachy.
Psal mi, že to je univerzál,ale že ho měl na Hondě CB 1300 a že výfuk je homologovaný s vyjímatelnou vložkou.

Mohu se setkat s nějakými problémy s tímto laďákem ?
Je mi jasné, že budu muset nechat vyrobit svody.

http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra ... 62034.html


Díky za Váš help
TommyMe
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Vitouš »

TommyMe píše:Ahojte, tady borec prodává Scorpiona za slušné prachy.
Psal mi, že to je univerzál,ale že ho měl na Hondě CB 1300 a že výfuk je homologovaný s vyjímatelnou vložkou.

Mohu se setkat s nějakými problémy s tímto laďákem ?
Je mi jasné, že budu muset nechat vyrobit svody.

http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra ... 62034.html


Díky za Váš help
TommyMe
Škorpiona jsem měl na svém starém wětráčku a byl v pohodě s krásným zvukem.S tou homologací je to trochu pofidérní.Většinou je vymyšlená.Pokud tam necháš vložku tak by jsi u nás neměl mít problém.(Jiné by to bylo třeba v Rakousku)Jak jsi již psal tak tě čeká výroba svodů.No ale zase cena je rozumná.Přeju mnoho šťastných km. :P
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od TommyMe »

Ahojte,
borec prodává laďák z DRka. Myslíte, že bych ho mohl trefit bez problému na Freewinda? že bych nemusel řešit ani svody?

http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra ... 90833.html

Díky za rady
TommyMe
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Rimmerak »

Čistě teoreticky, krhavým okem Kašparovic krávy to podle fotky vypadá, že by mohl jít na freewinda nasadit, akorát ten držáček vypadá jinak. Nějaké malé úpravě by ses asi nevyhnul... Pokud znáš někoho s TIG svářečkou, tak by to asi neměl být moc problém.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od styxo »

Chlapi, ide ma drbnut, mam Creptus ladak, striela jak vzor 58., nastavujem zmes od 4-5, stale velmi striela, samozrejme mam vybraty dB killer, s nim to je ako vysavac,
nemate niekto skusenosti s tymto typom ladaku a kolko mu nastavit otacok.

farba sviecok je nasledovna...pri 5 otackach.
resized_20140817_200805 (1).jpg
resized_20140817_200656 (1).jpg
teraz som to nastavil na 4,5 tak potom pridam fotky tak po 50km
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Já mám Creptus.Tlumící vložku tam mám,ale vyvrtal sem do ní 13mm díru kvůli hlubšímu zvuku.Bohatost mám na 3,5,ale mám odpojenej magnetickej ventil,takže karburatory jdou současně.Střílet ti to bude pořád,jenom se bude posouvat podle nastavení bohatosti.Ted' mě to myslím střílí kolem 3,5 ot.Jinak,střílí to i do originálu,jenom to není tolik slyšet.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od styxo »

Hlavne mi ide o to aby sviečky, teda zmes bola v poriadku, Honzo tu dieru si kam vyvŕtal ? Zvuk to ma aký ?
To s tým magnetickým ventilom to netuším ako ani čo :)
Dík
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

tlumítko.jpg
Zvuk ti pošlu mailem.Na youtube neupínám.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
styxo
Příspěvky: 46
Registrován: pon 16. čer 2014 14:08:20

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od styxo »

OK, dohodnute. Podla zvuku to upravim aj ja. Ked to bude taky zlaty stred tak to bude spica :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od yuri13 »

honza780 píše:Já mám Creptus.Tlumící vložku tam mám,ale vyvrtal sem do ní 13mm díru kvůli hlubšímu zvuku.Bohatost mám na 3,5,ale mám odpojenej magnetickej ventil,takže karburatory jdou současně.Střílet ti to bude pořád,jenom se bude posouvat podle nastavení bohatosti.Ted' mě to myslím střílí kolem 3,5 ot.Jinak,střílí to i do originálu,jenom to není tolik slyšet.
Karburátory jdou vždycky současně.. Kdo na to vlastně kdy přišel? :D Ten ventil je předřazený před oba karburátory, je to vidět jak na schématu podtlaků, tak i v reálu na motorce.. Jeho odpojením se nestane skoro nic, jen má CDI možnost v určitých situacích karburátory "zavřít" (uvozovky pro to, že tím se jen uzavře palivo, vzduch bude do motoru proudit dál).. :ugeek:

Ale musím uznat, že jsem si také myslel, že je tam na odpojování jednoho karbce kvůli úspoře paliva.. :)

P.S.: Někdo tu mě na nastavování bohatosti směsi takovou pěknou tabulku.. Nevím kdo, ale přikládám ji sem, aby byla snáze na očích.. :)
Přílohy
stelovani-karburace.jpg
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Přelož a prostuduj si pořádně manuál.Magnetickej ventil ovládá pouze pravý karburátor.Senzor klapek na pravým karb.dá signál cdi a to sepne magnetickej ventil.Tento pustí tlak(podtlak) do pravýho karb.a začne se hýbat membrána na keré je šoupátko!Po odpojení jdou oba karburátory(šoupátka) od počátku současně.Ten rozdíl v živosti a akceleraci je markantní.Kdyby tam rozdíl nebyl nedělal bych to.Ta 1,5 sekunda v rozdílu v reakci mi už párkrát zachránila kůži.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od yuri13 »

honza780 píše:Přelož a prostuduj si pořádně manuál.Magnetickej ventil ovládá pouze pravý karburátor.Senzor klapek na pravým karb.dá signál cdi a to sepne magnetickej ventil.Tento pustí tlak(podtlak) do pravýho karb.a začne se hýbat membrána na keré je šoupátko!Po odpojení jdou oba karburátory(šoupátka) od počátku současně.Ten rozdíl v živosti a akceleraci je markantní.Kdyby tam rozdíl nebyl nedělal bych to.Ta 1,5 sekunda v rozdílu v reakci mi už párkrát zachránila kůži.
Kolego, klídek.. Já tě tu nijak neurážím, tak se na to podívejme, protože já si myslím, že to tak, jak říkáš, není.. Ale třeba se pletu.. Mrkni na tenhle obrázek, určitě ho dobře znáš:
Bez názvu.jpg
Vyznačil jsem tam trasu hadiček, které vedou skrze solenoidový ventil do karbců a je tam jasně vidět, že "řídí" oba současně.. Vyplývá to i z popisu ve schématu podtlaků o pár stránek v manuálu vedle.. Ale nejsem zastánce absolutních pravd, tak by mě zajímalo, jak jsi ke svému závěru došel ty? ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Já sem ten ventil studoval skoro 3/4 roku.Než sem to úplně odpojil zajel sem si na terasy(Čenovické terasy brno)a odpojil sem hadičky od ventilu.Víc jak 80 sem z toho nedostal.Neměl št'ávu.Před tím odpojením sem to probíral i mechenikem,hlavně kvůli spotřebě,a ten mi potvrdil,že rozdíl je zanedbatelný(+- 2 deci na sto při zachování bohatosti).Skus to a uvidí sám jak se svezeš.
kar 1.jpg
kar 2_0002.jpg
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od yuri13 »

No, vždyť na tom obrázku je přeci zřetelně vidět, že karburátory jsou propojené přímo a před ně je předražený ten solenoid + V.T. ventil..? S tou funkcí co popisuješ - reakce na prudké otevření/zavření plynu - souhlasím, ta je v manuálu jasně popsaná.. Zmínka o druhém karburátoru (#2 carburetor) předesílá, že zdrojem podtlaku je právě on, ale solenoid řídí současně oba ventily regulace zdvihu (strana 4-5, položka č. 38).. Takže jo, vliv jaký popisuješ to určitě mít může, to neříkám nic, ale není to o "odpojování" jednoho, ale obou karburátorů současně..

Přemýšlím proč to tam vlastně je, když to zhoršuje vlastnosti.. Asi ekologie.. Do válce by šlo při takovém rázu příliš paliva, které by se špatně spálilo a zvýšilo by to emise.. :)

Hele, ale si dobrej, že jsi se tímhle vůbec zabýval a vyzkoušel to.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Maxton »

Já to schválně zítra vyzkouším, a skusím natočit zrychlení pohud to pujde... Nebylo by přesný schéma, nebo obrázky co a jak odpojit ? ;)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Jak je ta šipka.Jenom odpoj pak je zas zapojíš,ale napřed si je označ.Nesmíš je přehodit.
hadičky karbec.jpg
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Maxton »

Opravdu stačí odpojit jen ty dvě ? A nemusím nic ucpávat nebo tak, na motorkari.cz toho máš víc... Jinak jsem to zkoušel a na zrychlení ani zátahu mi nepříšlo že bych to poznal... V jaký situaci se to nejvíc projeví ?

Díky
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Stačí.Jde o to,že víc jak 80 z toho nedostaneš.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od Maxton »

Odpojil jsem to, a jelo to uplně normálně, pravda, ucpal jsem tu hadičku co přicpávala vzduch. Mě by spíš zajímalo nějaký schéma zapojení, aby to jelo pořád na oba karbce, jako to máš ty, ten rozdíl jsem chtěl porovnat...

Díky

MAxton
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od honza780 »

Pošli email.Já to zatím rozkreslím.Dokonce sem našel "Popis vynálezu" zapojení elektromagnetického ventilu z roku 1979.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od yuri13 »

LADĚNÝ VÝFUK SCORPION

Technologie Scorpion, vata, kterou používá firmou Akrapovič.. Parádní zvuk, kvalitní materiál, pevné závěsy a účinná vložka.. Bez ní je to roura jak na krosku.. :D Jsou na něm i držáky na originální kryt výfuku, takže je od původního laufu pro neznalé oko k nerozeznání.. Homologační značky nese též, takže není co řešit..

EDIT (15.9. 2015): Už jsem s ním najel cca 6000 km a vše drží, zvuk se usadil, motor šlape, spotřeba je tak nějak stejná jako dřív, žádné brutální výkyvy.. Bohatost jsem doladil na začátku a od té doby na ni nesáhl, nebylo třeba..
Přílohy
DSC_0624.jpg
DSC_0623.jpg
DSC_0622.jpg
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
trewis
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. dub 2014 17:25:24

Re: Ladeny vyfuk

Příspěvek od trewis »

moooc pěknééé !!! :shock:
Odpovědět