pneu

Odpovědět
míla3
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01. říj 2008 19:46:32
Bydliště: Třemošná

pneu

Příspěvek od míla3 »

Ahoj! Jezdím i v zimě, když není marast. Jaké jsou podle Vás nejlepší pneu na zimu. Díky. MÍla
martin

Re: pneu

Příspěvek od martin »

Určitě ty co nejměkčí a vesměs tedy co nejnovější - stářím tvrdnou. Jezdím na Metzelerech Tourance i teď, a bez problémů.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

taky touranc bez problemu take jeste jezdim
:)
x x x jinak to neumim
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

mám na stromku jeste origo bridgestony trailwing z fabriky a uz se nemuzu dockat prezuti-mam to uz naplanovane na novou sezonu a budou to opet metzeler tourance, ale ty novejsi EXP. fakt na ty tourancky vzpominam. PS: ty bridgestony vydrzely 17 400 km a jeste bych neco najel, kupoval jsem to pri 14 400km a najel jsem ted za 3 mesice 3 000 km a z toho jsem nemoh skoro mesic jezdit, pac jsem marodil.... :cry: Jinak kdo jezdi pouze silnici, tak jsem si sjel cca 50km na stromku čerstvě obutem na Dunlopech sportmax a byla to parada, janže jim jaksi chybí vzorek...... :mrgreen: na tech neujedes ani kousek po trave... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: pneu

Příspěvek od Meldar »

Budu měnit pneu dám asi Metzeler Tourance ale přemýšlím taky o značce Mitas je levnější.Kdo má tady pneu Mitas?
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Meldar píše:Budu měnit pneu dám asi Metzeler Tourance ale přemýšlím taky o značce Mitas je levnější.Kdo má tady pneu Mitas?

Prave som obul Mitas E08 po referenciach, ze je dobra. A v testoch dopadla celkom dobre. Takze som zvedavy, co to bude zac... 8-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: pneu

Příspěvek od Meldar »

No tak mám jasno dám tam Mitas.Další otázka je prolezu na technický kontrole když budu mýt ve předu Mitas a vzádů Metzeler.chtěl bych si koupit na zadní kolo šíři 140 ale v techničaku mám 130.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Meldar píše:No tak mám jasno dám tam Mitas.Další otázka je prolezu na technický kontrole když budu mýt ve předu Mitas a vzádů Metzeler.chtěl bych si koupit na zadní kolo šíři 140 ale v techničaku mám 130.

Mozes mat pneu od roznych vyrobcov. Ja som teraz jazdil 2 roky v predu pirelku a vzadu dunlopku....
Nedavaj tam dozadu 140.
1. dovod je ten, ze to zhorsi ovladatelnost motorky
2. mozes mat problem na STK. Pisem, ze mozes.... Ale aj na ceste s usilovnejsim policajtom... Pokuta, odnatie osvedcenia....
3. nema to iny efekt iba vizualny....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Meldar píše:No tak mám jasno dám tam Mitas.Další otázka je prolezu na technický kontrole když budu mýt ve předu Mitas a vzádů Metzeler.chtěl bych si koupit na zadní kolo šíři 140 ale v techničaku mám 130.
Na to ti odpovím přesně dělám na STK.První otázka bez problému,druhá otázka záleží na pozornosti a schovívavosti technika měla by tam být 130.
Dědek

Re: pneu

Příspěvek od Dědek »

Své moto jsem koupil s novou Touratanckou,ale ta je už skoro 5 let stará a je to kurva znát,hlavně ted v zimě a na vodě.
Jezdil jsem i E09 a pokud budeš s tím chtít v zimě ve sněhu,tak doporučuju.
Na předku mám teď Mitas E07 a ta je taky dobrá,rozhodoval jsem se mezi 07/08 a vyhrála jednoznačně 07 a to kvůli typu vzorku a taky dle lidí co jezdili 07/08. Smě je to stejná,ale ve všech směrech má 07 navrch
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: pneu

Příspěvek od Meldar »

Díky za radu.Ještě jedna otázka kolik můžu mít min. míru vzorku na zadní kole podle zákona.
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Meldar píše:Díky za radu.Ještě jedna otázka kolik můžu mít min. míru vzorku na zadní kole podle zákona.
a kurňa to bych od tebe nečekal, po dotazech o jiných pneu, než jsou schválené.... :lol: ale jinak nevim, já jezdim nadoraz...= 0mm...ale zákon to určo řeší-typnul bych si 1,5-2mm...ale neznám nikoho, kdo by to při téhle hodnotě měnil a řešil, teda pokud se nechystá na expedici nebo jezdí teren..... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: pneu

Příspěvek od Meldar »

No já dělal na technickou na auto a neprošel jsem kvůli gumám a to jsem si myslel že byli dobrý.Tak jsem takovej opatrnější
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Zaujimalo by ma preco ma Mitas E07 navrch? E08 je viac cestny vzor, silne pripomina jeden nemenovany od ineho vyrobcu. E07 je viac enduro. Pomer medzi cesta/teren je iny. Ale moj nazor jer ten, ze E08 je na cestu - myslim asfalt, lepsia volba.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
rejnok
Příspěvky: 11
Registrován: ned 09. lis 2008 18:19:53

Re: pneu

Příspěvek od rejnok »

a nepremyslel nekdo o ContiEscape od Continentalu? Ja mam na dakarovi TKC80 a jsem s nima desne spokojenej. Zkusil bych na freewinda ty Escape, nevychazeji tak draho.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Meldar píše:Díky za radu.Ještě jedna otázka kolik můžu mít min. míru vzorku na zadní kole podle zákona.
Na to ti také odpovím přesně.Dle zákona motorky kat.L1a L2 to jsou do 50 ccm a skůtry mají mít min.1 mm motorky kat.L 3 tam spadají ty naše min. 1,6 mm.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

mitas klouzou na mokru a za studena ale to muze byt jen pocit .dva kamosi je koupily daly jsme na nich moravu a hned jak prijely domu tak sly dolu :? :? :?
x x x jinak to neumim
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

hroch píše:mitas klouzou na mokru a za studena ale to muze byt jen pocit .dva kamosi je koupily daly jsme na nich moravu a hned jak prijely domu tak sly dolu :? :? :?
už jsem to psal na minulém foru, je to názor spousty lidí-motorkářů o těch Mitasech, já je tedy nikdy nejezdil, dal jsem na zkušennosti jiných, někteří je i chválí ( ale těch je dost málo), ale většinou by bylo dobré, kdyby měli srovnání z vlastní zkušenosti s jinými osvědčenými ( když ozkoušíš lepší, tak na horší si ne a ne zvyknout, jako jsem tady psal o Metzelerech Tourance-které se stávají už pomalu legendou a měl jsem je na freewu a rozdílu co mám teď obuté Bridgestone Trailwing)
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Tak tohle by snad neměl být PR článek.....jde sice o hodnocení pneu pro větší stroje než je freew, ale drtivá většina z toho platí i pro rozměry na freewa :lol: :lol:

TEST PNEUMATIK PRO MASTODONTY - Autor: Klasika

Něco málo už jsem na pár pneumatikách různých značek i dezénů najela, tak snad můžu něco málo napsat pro ty, kteří třeba právě teď váhají, co obout.
Předesílám, že jde pouze o mé osobní zkušenosti a pocity, které mohou být velmi subjektivní a mohou se člověk od člověka diametrálně lišit.

Uváděné pneu byly/jsou použité na BMW R 1100GS o rozměru kol 110/80-19 a 150/70-R17.
Continental TKC 80
Asi nejrozšířenější „drapák“ pro naše mastodonty. Bezdušovka. vypadá velmi cestovatelsky a pokud si kupujete novou motorku a máte přání obout ji na hrubý vzorek, dají vám právě TKC. Osobně nechápu proč. Horší gumu do terénu neznám. Velké a hustě osázené špalky se v momentě zalepí trávou, bahnem, pískem, čímkoli. V té samé chvíli přestanou brát a začnou klouzat. I v místech kde ostatní na jiných drapácích projíždějí „s prstem v nose“.
TKC jsou ideální gumy na silnici. Nehučí, drží i ve vysokých rychlostech, můžete se na ně 100% spolehnout. Poměrně dobře se s nimi jezdí i na suchých šotolinkách, polních cestách, gruntovkách ze vsi do vsi. Ale tráva, písek, nedejbože mokrá tráva a bláto jakékoli konzistence znamenají pro TKC konečnou. Pokud jezdec aspoň trochu umí, dostane se i přes tyhle pasti, ale nadře se.
Životnost TKC je –z vlastní zkušenosti- cca 10tis Km. Poslední 3 tis km už ale nemůžeme mluvit o špuntech....
Cena u nás se pohybuje kolem 7tis Kč za sadu.
Metzeler Karoo
U nás poměrně málo známé špunty. Taktéž bezdušovka, špunty jsou očividně mnohem lépe seřazeny než u předcházející pneu a už od pohledu je jasné, že v terénu budou brát. A taky že berou. Suché polní a lesní cesty jedete jak po asfaltu. Na písku, sypké šotolině, jehličí, všude tam, kde potřebujete aby guma zabrala, tak zabere. Ani v blátě a na mokré trávě se neztratí, je na ni spolehnutí.
Bohužel má i své nevýhody . Ta první: vlní se. Vzhledem k cik-cak uspořádání špuntů máte pocit, že sedíte na užovce. Vlní se hrozně. Ze začátku, než špalky trošku sjedete a hlavně – než si zvyknete. Ta druhá: padá do zatáček. Kvůli poměrně velké mezeře mezi špunty na bocích gumy Vám padne do zatáčky tak, že by se jeden lek... I na to si po čase zvyknete. A zvyknete si i na třetí nevýhodu: na hukot. Že špunty hučí, to je fyzikálně vysvětlitelný jev. Ale jak hučí Karoo, to se jen tak neslyší. Do 98km/h skoro nic, ale jakmile se rafička tachometru usadí na 100Km/h, máte pocit, že za Vámi přistává letadlo :-).
Ale i přes tyto nevýhody je Karoo velmi dobrá guma.
Životnost Karoo je + - 8tis Km, když je sjetá do mrtva, cca 5tis do sjetí špalků.
Cena u nás se pohybuje kolem 6000Kč za sadu.
Mitas E09 Dakar
Vůbec se nebudeme bavit o obyčejné E09, ta pro naše tlusté kluky není...
Byl by to nejlepší drapák ze všech, kdyby: se nedělal jako dušový a kdyby se dělal ve větším rozměru, ne pouze 140/80 -17. Proto ti, kdož chtějí jezdit velmi dobré špunty za velmi nízkou cenu a nemají přitom v garáži Afriku nebo Biga, jsou nuceni obout nižší rozměr, než je výrobcem předepsán. Světlou výšku motorky to sníží asi o 1cm, zadní kolo opticky zúží asi na polovinu :-) a vyžádá si výměnu ventilku.
Přes to všechno je Dakar jedna z nejlepších pneu se špunty, kterou jsem jezdila a tento názor se mnou sdílí mnoho jiných motorkářů. Na silnici vydrží nepředstavitelné náklony, nevlní se tak jak Karoo, hučí podstatně méně a v terénu je na tom stejně dobře, ne-li lépe.
Ovšem pozor, všechen tento chvalozpěv patří pouze zadní pneu. Předek stojí za... kulový. Po pár stech Km jsou špunty oskákané a po třech tisících km už je celá pneu zralá na výměnu.
Hodně motorkářů proto volí směs: dopředu TKC nebo Karoo a dozadu E09 Dakar.
Cena u nás se pohybuje kolem 2 500Kč za sadu + cca 300Kč za duše.
Životnost Dakaru je cca 7tis Km do mrtva, 5tis Km do sjetí špuntů.

(na fotografii je obyč. E09. Verze Dakar se odlišuje zlatým pruhem na levé straně pláště).
Metzeler Tourance
Jestli hodláte projezdit sezónu jen po silnici, nechcete myslet na přezouvání a dřete rádi kolenem asfalt v zatáčkách, je Tourance ideální volba. Pneu Vaši motorku v jakýchkoli náklonech a při jakékoli příležitosti drží jak přibitou k silnici. Dojedete na ní do Španělska a nepoznáte, že jste něco sjeli.
Oproti všem pneu se špunty se na ni můžete (za jízdy při zachování zdravého rozumu) spolehnout i na mokru. Na suchých šotolinkách se s ní taky svezete, samozřejmě v rámci jejích možností. Přece jen – její hlavní poslání je poskytnout Vám všechen komfort na silnici.
Není výjimkou najet na Tourance 20tis Km. Na přední pneu ještě i více.
Cena se u nás pohybuje kolem 6500Kč za sadu.

Avon Distanzia
Méně používaná, leč stejně dobrá pneu jako Tourance. Vydrží skoro stejně kilometrů při stejném způsobu jízdy, pěkně sedí na silnici, dovolí slušné náklony, za mokra nechystá nepříjemná překvapení.
I s ní samosebou můžete sjet z asfaltu na polní cestu, ale platí to samé co u Tourance. Projedete, ale chce to um nebo opatrnost.
Cena u nás se pohybuje okolo 6000Kč za sadu.
Michelin Anakee
Pneu na silnici velmi dobrá, krásně drží za sucha i za mokra. Jen nezkoušejte sjet mimo asfalt. O této pneu je známé, že na prachu klouže, a to tak že hodně. Nevím, nezkoušela jsem osobně, cituji jen mého kamaráda, který s touto gumou v terénu zkoušel jezdit, projel, ale málem umřel :-).
Životnost této pneu je něco kolem 8tis Km.
Cena u nás se pohybuje okolo 6 500Kč za sadu.


Tourance Exp - nová „Metzelerka“ pro cestovní endura
Katalog motocyklů » Články » Příslušenství » Tourance Exp - nová „Metzelerka“ pro cestovní endura

Tourance Exp - nová „Metzelerka“ pro cestovní endura
14.06.2007 - Václav Soukup
Především pro jízdu po silnici s minimem výjezdů do nezpevněného terénu je určena nová pneumatika Metzeler Tourance Ex.
Především pro jízdu po silnici s minimem výjezdů do nezpevněného terénu je určena nová pneumatika Metzeler Tourance Ex.
Není lehké vyrobit pneumatiku, která by vyhovovala všem jízdním režimům, kterým jezdci vystavují svá cestovní endura. Musí vydržet nasazení stokoňových motorů s odpovídajícím zrychlením. Zároveň musí odolat zatížení nejen samotného, mnohdy více jak dvěstěkilového stroje, ale musí strpět i další zátěž jezdce společně se spolujezdcem a jejich mnohdy expediční výbavy. A to jsme ještě nezmínili choutky majitelů velkých endur, vydat se s takto naloženou motorkou mimo asfaltovou cestu, kde si podvozek musí poradit s ostrými kameny, blátem, trávou apod. Mnozí cestují také bez ohledu na počasí a samozřejmě očekávají, že se budou moci na své pneumatiky spolehnout i na mokré vozovce. Přitom stejně vysoké nároky jsou kladeny na vlastní kilometrovou výdrž pneumatik.

Technici Metzeleru jsou si těchto požadavků velmi dobře vědomi, vždyť značka již v roce 1980 dodávala pneumatiky s označením Enduro 1 jako sériové obutí pro BMW řady GS a vývoji off-road pneumatik se věnují více jak 30 let. Pro letošní rok připravil Metzeler novinku a nazval ji Tourance Exp. Je určena pro ty majitele strojů typu Honda Varadero či BMW 1200 GS, kteří vyjíždí do terénu jen výjimečně. Režim použití pro Tourance Exp je proto doporučen v poměru 90% asfalt a 10% terén.

Technologie „0 stupňů“ poprvé použita u přední pneumatiky typu enduro
Tourance Exp byla vyvinuta pro jezdce, kteří občas vyjedou na dálnici, jindy jezdí po okresních silnicích či po zakroucených horských silničkách. V tomto režimu jízdy je velmi důležitá stabilní přední pneumatika se zřetelnou zpětnou odezvou. Stavba přední pneumatiky Metzeler Tourance Exp je proto řešena patentovaným způsobem uložení ocelových plástů v úhlu 0 stupňů. Poprvé tak bylo toto řešení použito také u přední pneumatiky typu enduro. Řešení „0 stupňů“ přináší vylepšenou stabilitu v přímém směru, vyšší přilnavost v zatáčkách, více stability při brzdění, účinnější přenos brzdné síly na vozovku i lepší absorpci nárazů a to i při plném zatížení.

Krátký čas pro zahřátí, komfortnější provoz
Velká endura používají mnozí majitelé také pro cesty do zaměstnání. V každodenním shonu není mnoho času na kvalitní prohřátí pneumatik, které jsou vystaveny rozličným nástrahám hustého provozu velkoměst. Tourance Exp je proto složena z nejmodernějších polymerů, díky kterým není pneumatika příliš tuhá ve studeném stavu. U zahřáté pneumatiky pak polymery přináší více tuhosti, což má velký přínos pro stabilitu jízdy.
Vnější část pneumatiky je tvořena měkčí směsí na rozdíl od vnitřní tuhé části (technologie Cap & Base). Malé rázy tak tlumí vnější vrstva a teprve prudší rázy převezme vnitřní část pneumatiky. Takovéto řešení přináší opět vyšší stabilitu i komfort pro jezdce a spolujezdce.

Technické údaje
Pneumatiky Metzeler Tourance Exp jsou nabízeny v rozměru 110/80 R19 (hmotnost 5,15 kg, maximální zatížení 234 kg) a 150/70 R17 (hmotnost 6,64 kg, maximální zatížení 325 kg).
Uživatelský avatar
sonyk
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: pát 07. lis 2008 18:34:10
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od sonyk »

Cuss neco sem taky hodim.

sice cena u mitasky je hodne lakava, lae muj nazor je zivot je drazsi nez usetrena castka na gumach. A chtej nebo ne Guma na motorce je to jediny co nas muze zachranit.

Koupil sem na bandasku Continental Conti Road. sou taky z tech levnejsich ale na suchu me v klidu dovoli brousit stupacku(vetsinou to ale ani nechci) proste sedej. Najel sem na ni na zadku neco pres 3000km a ubytek vzorku minimalni.

To co pisete o mitaskach sem cetl na spistech for i na badnit foru. a mluvil i s lidmi kteri maj zkusenosti s temito pneu.

Ja myslim ze continental je rozumnej kompromis. Na bandita aspon jo. Nevim jak je to s endurama ale tusim ze bracha koupil pecka gumu na zadek tusim za 2800 nebo tak a je to tusim Metzeler tourance a je taky max spokojenej. Mozna bych na ne dokazal sehnat i nejakou slevu.

Proste na gumach se nevypalti setrit. Ta kdyz selze je to spatny ;) To je asi to co sem chtel rict.
Kawasaki z750
buba
Motorkář
Příspěvky: 83
Registrován: stř 01. říj 2008 7:08:14

Re: pneu

Příspěvek od buba »

já mám mitas 07,na suchu i v chladu v pohodě(dnes bylo od 5 do 9 stupňů) ale jak je mokro tak kloužou.výrazně zpomalím ale i tak se stane že to jede jinam než bych potřeboval... šotolinka a suchý lehký terén taky v poho..
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Mam taky vodojem :lol: , ze kazda pneu sa za mokra sprava inak ako za sucha. Nechcem brat nikomu jeho zaluzie :lol: , medzi pneumatikami su rozdiely, ale aby niektore drzali ako zuvacka tam, kde sa ine smykaju? Tomu neverim. Pojazdim na Mitas E08 a dam info o pocitoch a zmene oproti scorpiokam a dunlopkam, co som mal.

Kazda guma ma vlastny kompromis medzi parametrami a vlastnostami, ktore su svojou podstatou protichodne a od vyrobcu zalezi, ako ich naladi.

p.s.: Pneu prinasa pocit aka je dobra niekedy podla znacky a povesti, tak isto ako u niekoho zimne gumy na aute pocit, ze neplatia fyzikalne zakony.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

sonyk píše:Cuss neco sem taky hodim.

sice cena u mitasky je hodne lakava, lae muj nazor je zivot je drazsi nez usetrena castka na gumach. A chtej nebo ne Guma na motorce je to jediny co nas muze zachranit.

Koupil sem na bandasku Continental Conti Road. sou taky z tech levnejsich ale na suchu me v klidu dovoli brousit stupacku(vetsinou to ale ani nechci) proste sedej. Najel sem na ni na zadku neco pres 3000km a ubytek vzorku minimalni.

To co pisete o mitaskach sem cetl na spistech for i na badnit foru. a mluvil i s lidmi kteri maj zkusenosti s temito pneu.

Ja myslim ze continental je rozumnej kompromis. Na bandita aspon jo. Nevim jak je to s endurama ale tusim ze bracha koupil pecka gumu na zadek tusim za 2800 nebo tak a je to tusim Metzeler tourance a je taky max spokojenej. Mozna bych na ne dokazal sehnat i nejakou slevu.

Proste na gumach se nevypalti setrit. Ta kdyz selze je to spatny ;) To je asi to co sem chtel rict.
tak teď jsem mi kalkulátor ukázal, že pokud koupíte sadu pneu o 1 000 Kč dráže, tak při předpokládané životnosti 15 000 km (třeba tourance) to vychází 6,6 haléře na km vyšší náklady a to si myslím je úúúúplně směšné....
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Na nasu XF 650 s jej super-mega parametrami tocaku a vykonu je kupa pneumatik lahsia alchymia ako napr. na brachovu GSXR 1000 K4.
Bavime sa o tom, ci na Skodu 105 l dame Barumy alebo Michelin... Mat tak S 120 l, tak by som skor spekuloval a prerataval naklady... :D ;)
Mne tie E08 pri 7 stupnoch Celzia sedeli dostacujuco. Ak bude prsat a bude chladnejsie, tak moje PC v hlave mi vyhodnoti a da signal, ze treba skludnit. A signal od zadnice da potrebne korekcie.

p.s.: Viezol som tu GSXR zo servisu predvcerom a verte mi, ze ta extra sportova a draha pneu moc nedrzala... Zadocek som mal stiahnuty pri kazdom otoceni plynu... Aj podradeni...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Meldar píše:Budu měnit pneu dám asi Metzeler Tourance ale přemýšlím taky o značce Mitas je levnější.Kdo má tady pneu Mitas?
Ahoj. Já mám Mitas E-08, už jsem na nich najel skoro 6000km a jsem spokojen. Na silnici v pohodě, i na mokru to neni nejhorší. Neubývají i drží dobře stopu. Náklon jde až na hranu. Jediná slabina těhle gum je tráva a bláto. V mokrý trávě si s nima člověk užije kopec srandy. Ale nedám na ně dopustit. Teď sem jednou nohou přestěhován na "pravý venkov" takže si možná dozadu koupím E-07 a budu mapovat místní polní a lesní cesty. Lesy a pole sem s E08 projezdil taky, ale ta sedmička se na to hodí víc. Takže pro mě Mitas - jasná volba díky poměru cena/užitná hodnota.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět