Porucha rychloměru

Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky ze starého fóra které nadobro opustil rychloměr.Tak doufám že se Jirkovi podaří stáhnout údaje ze starého fóra nebóť jsem si nepoznamenal č. dílu ( vrtulka snímače rychloměru ) tak že nevím co mám objednat.Pokud si někdo pamatuje a nebo přímo pisatel prosím pomozte a napište údaje.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Sinner »

Musím už jít chrnět, ale zejtra se ti po tom podívám. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Tak díky Mirku a krásné sny.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Household »

Vitouš píše:Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky ze starého fóra které nadobro opustil rychloměr.Tak doufám že se Jirkovi podaří stáhnout údaje ze starého fóra nebóť jsem si nepoznamenal č. dílu ( vrtulka snímače rychloměru ) tak že nevím co mám objednat.Pokud si někdo pamatuje a nebo přímo pisatel prosím pomozte a napište údaje.
Tu zistíš podľa roku výroby TYP V,W,X, K1, ....: Xf 650 História

A tu si stiahni obj. čísla originál dielov: Download

Potom by sa ohla vytvoriť zase sekcia s dokumentami. ;)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Díky za radu.Ale obávám se že to nepůjde protože na Wětráka se dodávaj jen celé snímače a ta vrtulka byla z jiné Suzy ale šla tam jak někteří z majitelů Freewindů už vyzkoušeli.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Sinner »

Vitouš píše:Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky ze starého fóra které nadobro opustil rychloměr.Tak doufám že se Jirkovi podaří stáhnout údaje ze starého fóra nebóť jsem si nepoznamenal č. dílu ( vrtulka snímače rychloměru ) tak že nevím co mám objednat.Pokud si někdo pamatuje a nebo přímo pisatel prosím pomozte a napište údaje.
Je to v pr...nemůžu to najít, když zbude čas zajedu do Vbovky, mám to kousek a poptám se v Suzuki. :(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od kanko00 »

Ak sa nemylim bolo to z DR 650RSE.... Podla toho by Ti to mohli v predajni najst.

Ze som si ja clovek nestastny neokopiroval zaujimave a dolezite veci zo stareho fora do svojho PC. Stacili aj blbe subory *doc.........
Ani emailove kontakty nemam.....
Maknite na spristupneni starych prispevkov.....
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Sláva je to dobré.Našel jsem lísteček kam jsem si to zapsal.Pro informaci ostatním (né že bych to na ostatní přivolával)Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Vitouš píše:Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky ze starého fóra které nadobro opustil rychloměr...... ( vrtulka snímače rychloměru ) .....
Ak som spravne pochopil, zlomila sa ti vrtulka... Ako sa to prejavovalo? Ukazovalo ti to nulovu rychlost a nepocitalo kilometre?

Tiez mam problem s rychlomerom... :cry:
Tacho ukazuje normalne udaje, ale ked prudko pridam plynom, tak rychlost zacne skakat, napr: 130 - 0 - 60 - 13 kmph, potom sa ustali. Ak plynom pridavam jemne, je to OK. Skusal som aj prudsie brzdit - vtedy je to tiez OK. Snimac na prednom kolese som pre istotu rozobral, vycistil som ho, nic v nom nebolo poskodene a vrtulka sa otacala lahko.
Na 5ke, pri prekroceni 5000 otacok, to ukazovalo uz len depresivnu nulu (otacky motora ukazovalo dobre) :(

Vecer skusim prejst kabelaz (spoj pod nadrzou, konektor na display), ci nieco nie je uvolnene...
Ale mam podozrenie, ze tu nejak bude suvisiet s otackami a napatim :(
Nejake dalsie napady? :?: :?:

Ma to aj jedno pozitivum - cesta do prace sa mi skratila z 55 na 50km :lol:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Tak to vypadá taky na tu vrtulku.Mě to dělalo to samé co tobě až to přestalo fungovat uplně.Nejde ani rychloměr ani neukazuje ujeté km.Alespoň doufám že to bude ono soudě podle zkušeností co psali takto postižení nesšťastníci džíve.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Household »

Vitouš píše:Sláva je to dobré.Našel jsem lísteček kam jsem si to zapsal.Pro informaci ostatním (né že bych to na ostatní přivolával)Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.
Strana 25 toho dokumentu čo je hore a čo bol kedysi zvesený na fóre ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Ja dufam, ze to bude len nejaka banalita :roll:

Prave som v manuali nasiel postup na premeranie snimaca...
Ale v nizsich rychlostiach snimac funguje korektne, tak myslim, ze aj meranie podla manualu by snimac vyhodnotilo ako dobry.
Mal som tu vrtulku von - zdalo sa mi, ze je cela z bakelitu. Je v tom bakelite este nieco zaliate (nejaky magnet)?

Ako vlastne funguje ten snimac? Teoria mi je jasna, ale prakticku realizaciu na XFku som nateraz nepochopil :shock:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Já jsem to ještě neměl rozebrané.Ale myslím si že to musí být na podobné bázy jako ciklokompjůtr.To znamená magnet a nějaký snímač.Ale třeba... ?
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Takze vyzera to na poskodeny kabel. Pri prudsom pridani plynu sa predna vidla odlahci, a tym sa 'predlzi'. Tachometer zblbol aj na zeleznicnom priecesti, pri konstantnej rychlosti, pri miernom 'prelete', kedy sa predna vidla tiez odlahcila. Ak prudko pridam a hned aj pribrzdim prednou brzdou, tak tachac nabehne a ukazuje realne udaje - hned, ako sa vidla trochu stlaci. Dal som moto na provizorny stojan a skusal tocit prednym kolesom - display ukazoval '0'. Tak som s kablom trosku pokyval, skusil sa previest a rychlost ukazuje uz lepsie. Takze caka ma pitva/vymena kabla. Kabel je s najvacsou pravdepodobnostou prelomeny na mieste, v ktorom je prichyteny k vystuzi (je o nu uchyteny aj blatnik) tlmicov.

@Vitouš: Mal som pocit, ze ta vrtulka je cela z bakelitu, ziadne magnety...
Snimac rychlosti (XF 650)
Snimac rychlosti (XF 650)
snimac.jpg (44.12 KiB) Zobrazeno 31295 x
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Uz to je opravene :D
Stacilo vymenit kabel :lol:

Ked bola moto na stojane a tocil som kolesom, tak tachac pekne ukazoval:
12.....11....10....9....8...7....6....5....4.....0. Zarazil ma vsak skok medzi 4 a 0 km/h, ze vobec neukazalo rychlosti 3, 2, 1km/h. Neviem, ci to tak robilo aj pred poruchou, lebo predtym som si to nevsimal. Ukazal vam tachac niekedy rychlosti 3, 2, 1km/h pripadne moze to niekto vyskusat?
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

To jsi šťastný človek.Mě to teprve čeká .Já se ale obávám že to bude snímač.Ať tahám za kabel jak chci tak nic je to mrtvé.Jedině co mě napadá nechal jsem si seřizovat ventily a mám pocit že mě to od té doby začalo blbnout až to přestalo fungovat uplně.Jedině jestli neni uvolněn nějakej spoj .To ale znamená sundat plasty,nádrž atd.Asi až bude čas tak se do toho pustím.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Skusim este raz...
Nemoze niekto z vas skusit tu najnizsiu (nenulovu) rychlost, co ukazuje tacho? Staci aj na stojanie, lebo tak pomaly sa hadam ani ist neda... :lol:
Ci uz mate zazimovane? ;)
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Household »

palciatko píše:Skusim este raz...
Nemoze niekto z vas skusit tu najnizsiu (nenulovu) rychlost, co ukazuje tacho? Staci aj na stojanie, lebo tak pomaly sa hadam ani ist neda... :lol:
Ci uz mate zazimovane? ;)
Máš pravdu 3,2,1 to nezobrazuje. ;)

Teoreticky to môže byť tak, že to dokáže zachytiť frekvenciu 1Hz čo vlastne zodpovedá 1 otáčke kolesa za 1 sekundu.
Opticky by to sedelo.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od J-Fox »

Tak jsem se došel podívat a je to v pořádku. Taky mi to měří až od 4 km/h.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Fernet
Motorkář
Příspěvky: 89
Registrován: sob 01. lis 2008 22:36:41
Bydliště: Praha Žižkov

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Fernet »

Dobrý den, jsem čerstvý majitel Freewindu a taky mě zlobí náhon tacho (občas funguje a občas ne). Vím, že se to řešilo na starém webu. Matně si vzpomínám, že problém je ve vnitřním otáčivém kroužku a že je to údajně stejný systém jako u cyklocomputeru s magnetem ale to se mi nezdá, rozebral jsem to a ta trubička co se otáčí (asi je to rotor) je celá magnetická - tak mi připadá, že je to spíš generátor napětí. Předchozímu majiteli kroužek praskl a on si nechal vyrobit jiný. Možnost že by to bylo vadným kabelem je lákavá ale moc se mi nezdá - spíš uvažuju s ohledem na opravu kroužku zda to není vysunuté od snímače. Odstranění závady komplikuje, že nevím jak to PŘESNĚ funguje. Dříve byly názory, že se ten kroužek sehnat nedá a někdo říkal že dá. Takže ví to někdo jistě zda se dá koupit a kde? Jinak ten Freewind se mi fakt moc líbí.
Uživatelský avatar
palciatko
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: stř 01. říj 2008 10:15:43
Bydliště: Sabinov (Slovensko)

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od palciatko »

Caf

Skus lepsie popisat, kedy ti to funguje a kedy nie...

Ked si freewinda kupoval, tak to este fungovalo? Byvalemu majitelovi to fungovalo?
Ked si to mal rozobrate, nebolo vidiet mechanicke poskodenie tela snimaca? Pozri si este miesto, kde kabel vstupuje do snimaca - nevidiet tam nejake poskodenie alebo zasahy?

Vitouš spominal, ze kruzok sa zohnat da...
Vitouš píše:Sláva je to dobré.Našel jsem lísteček kam jsem si to zapsal.Pro informaci ostatním (né že bych to na ostatní přivolával)Rotor snímačena xf 650 č.dílu 34983 - 04F00 cena okolo 830,-kč.
Skus este pozriet aj konektor pod nadrzou a takisto aj pokyvat a pohybat s kablom (a tocit prednym kolesom a sledovat tachac), ze ako sa to chova.
V servisnom manuali najdes postup na premeranie snimaca.
BTW, otacky na displayi ti ukazuje dobre?
DanS

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od DanS »

Zdarec Všem Větrákům!Jsem rád že forum zase jede. ;) Jak vidím tak problem se senzorem nemám jen já ale je to jedna z těch závad která potká většinu majitelů Freewinda.Ten můj kousek se tak omlátil že z něho zůstal jen ten prstýnek.Platit cca 850Kč za kus plastoferitu se mě nechtělo takže došlo na improvizaci.Krátký návod...Stačil kousek duralového plechu síly 2mm,4ks vrtáku průměr 1mm,sekundové lepidlo a nějaké to nářadí.Zbytky původních křidélek obrousit pryč.Na čelo kde ty výstupky původně byly nalepit ten plech.Opracovat do tvaru.Po 90 stupních vyvrtat jedničky diry a ten vrták zarazit opačnou stranou do těla senzoru.Bude fungovat jako kolík.Zabrousit.Druhou stranu senzoru/tam kde je malý radius cca 2mm/ obrousit o tlouštku přidaného plechu a znova ten náběh vytvořit.Senzor musí mít délku jako před úpravou!Opravený senzor funguje stejně jako ten původní.Jen je mnohem pevnější.Mám na něm zatím najeto 500km.Není to moc ale věřím že to v poho bude fungovat dál.Fotky řeknou víc.Na fotkách je senzor před konečným napasováním do těla náhonu a obroušení.Ted jsou ty křidélka menší aby to prošlo přes gufero. Omlouvám se za kvalitu fotek. :D
http://img373.imageshack.us/my.php?imag ... 011cs7.jpg
http://img222.imageshack.us/my.php?imag ... 022co6.jpg
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od kanko00 »

Tak poviem len: Iny majsterko. 8-) Zlate rucicky. Daj info aku to ma trvacnost.... Ak je to dobre spravene, malo by to vydrzat dlllho, predlho....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Tak jsem zaplatil 830,-kč a tacháč zase funguje.Znova blahořečím kolegovi kterej dal typ na tu vrtulku a že nemusíme kupovat celej snímač za 3800,-.I když jak tady čtu jsou tu šikulové kteří to dokážou i levněji.Gratuluji to bych asi nesvedl.
Filda

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Filda »

ahoj, já jsem to vyřešil takhle... ze silonu jsem si vyrobil dva obdelníčky a ty zapustil do těla prstenu na místo paciček a zalepil kvalitním lepidlem (dvousložkové, nedo vteřinovku Loctite)... najeto přes dva tisíce a drží:)
Přílohy
Obraz047.jpg
Obraz047.jpg (13.29 KiB) Zobrazeno 30362 x
Odpovědět