Porucha rychloměru

Uživatelský avatar
Fernet
Motorkář
Příspěvky: 89
Registrován: sob 01. lis 2008 22:36:41
Bydliště: Praha Žižkov

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Fernet »

Ahoj freewinďáci tak to stále nemám opravené, zdálo se mi že by to mohly být ty kabely tak jsem vyměnil snímač s kabelem a nic. Chová se to dost záhadně zpočátku to funguje normálně až do chvíle kdy to otevřu přes 100 km tak to zažne blbnout - skoky o 20 km nahoru i dolů, když zklidním jízdu třeba neutrál tak se to srovná, blbne to hlavně když držím vyšší otáčky. Ten kroužek mám opravovaný no možná je to přecejen v ňem. Nezjistili ste už někdo jak to přesně funguje? Má to Tři dráty - vstup, výstup, budicí ? Cyklokomputer má jen dva - vstup, výstup, magnet to jen přerušuje. Možná jak předchozí majitel opravil ten unašeč toho kroužku tak nedodržel rozměry, asi koupím nový kroužek.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Popisuješ trochu jinej druh závady než jaký jsme zažili mi ostatní.Pokud mám informace tak všem co nám přestal fungovat rychloměr pomohlo buť komplet výměna snímače.To je ale drahá varianta.Levnější je výměna té vrtulky za nějakých 830,- kč.Pokud ale někdo již dělal do snímače nějaký zaásach tak ...? :?:
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od pind »

niekto kto predava Freewinda, mal asi tiez problemy s displejom a vyriesil to takto

http://www.megainzerce.cz/endura/pardub ... -90208.htm
Přílohy
Freewind_tacho.jpg
Freewind_tacho.jpg (19.41 KiB) Zobrazeno 21008 x
Uživatelský avatar
Fernet
Motorkář
Příspěvky: 89
Registrován: sob 01. lis 2008 22:36:41
Bydliště: Praha Žižkov

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Fernet »

Tak jsem na to KONEČNĚ :oops: přišel a bylo to v tom multikonektoru u tachometru. Náhodou jsem totiž zjistil že je tachometr značně uvolněný (mimochodem ty 4 imusy na něm jsou falešné) tak jsem ho provizorně upevnil a zatlačil jsem ten konektor a je to opravené :D .Ale musím to rozebrat a dotáhnout ten tacho možná je tam vymačkaná těsnící guma - nemáte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od hroch »

tak sy se taky nachytal na imbusy?kdysy jsme to tady resily :lol:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Sinner »

free-k píše: (mimochodem ty 4 imusy na něm jsou falešné)

Jo tak ty tady zkoušeli asi už všichni :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Sinner píše:
free-k píše: (mimochodem ty 4 imusy na něm jsou falešné)

Jo tak ty tady zkoušeli asi už všichni :lol:
Svatá slova opravdu snad všichni :lol:
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od J-Fox »

Tak jsem rozšířil vaše řady.
Ale naštěstí to šlo vyřešit docela snadno.
Ulomily se jen ty výčnělky na kroužku, tak jsem to provrtal a dal tam samořezný šroubky.
Ukazuje stejně jako dřív, pořád o 2km/h víc než navigace. :D
Přílohy
DSC02231.JPG
DSC02231.JPG (129.28 KiB) Zobrazeno 20857 x
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od J-Fox »

Vitouš píše:
Sinner píše:
free-k píše: (mimochodem ty 4 imusy na něm jsou falešné)

Jo tak ty tady zkoušeli asi už všichni :lol:
Svatá slova opravdu snad všichni :lol:
Ještě že kluci jedny japonský měly dost rozumu a udělaly tam jiný rozměr. To by jsme to měly zkurvený všichni! :lol:
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Fernet
Motorkář
Příspěvky: 89
Registrován: sob 01. lis 2008 22:36:41
Bydliště: Praha Žižkov

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Fernet »

PŘÍČINA: byl jsem upozorněn že to lámání kroužku v kole je zaviněno neopatrností při nasazování předního kola (ty dva zuby do toho kolečka) takže pozor na to :ugeek:
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od J-Fox »

free-k píše:PŘÍČINA: byl jsem upozorněn že to lámání kroužku v kole je zaviněno neopatrností při nasazování předního kola (ty dva zuby do toho kolečka) takže pozor na to :ugeek:
Přesně tak jsem si to zkurvil. :( :roll:
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od sandman.21 »

Lidi tak mě to potkalo dnes.... Jedu a najednou vidím že jedu 85 50 68 98 .... a po chvilce vidím že nejedu takže 0 .... Stavěl jsem na kafi a pak se rozjedu a zas jede, do cca 70 vpoho, pak za začne skákat a pak už jen 0. Dokonce jsem tam viděl probliknout i 220 ;-)

Posledních 30 km už nešel vůbec. Co s tím?Problém v kabelu, bo ve vrtulce?Kolo sem měl dole ale to je tak cca 500 km.


díky za rady
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od šimi »

sandman.21 píše:Lidi tak mě to potkalo dnes.... Jedu a najednou vidím že jedu 85 50 68 98 .... a po chvilce vidím že nejedu takže 0 .... Stavěl jsem na kafi a pak se rozjedu a zas jede, do cca 70 vpoho, pak za začne skákat a pak už jen 0. Dokonce jsem tam viděl probliknout i 220 ;-)

Posledních 30 km už nešel vůbec. Co s tím?Problém v kabelu, bo ve vrtulce?Kolo sem měl dole ale to je tak cca 500 km.


díky za rady
Většinou je to v tom kole jak říkají kluci.Mě tam taky lítali všelijaké rychlosti (i nad dvěstě)a sem tam nula,ale stačilo mě sundat přístrojovku a domáčkonout kabely.Dělal jsem to hned měsíc po koupi motorky a už druhý rok jezdím bez problémů.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Vitouš »

Taky už mám výměnu za sebou.Typoval bych to na vrtulku.Tím spíš že jsi měl kolo dole.Pokud tí snímač přesně nezapadne do toho vybrání tak se ojebe.Připrav se na výdaj necelích 900,- kč.Hlavně nekupuj celej snímač :!: Ten stojí okolo 3500,-kč :cry:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Rimmerak »

Sakra, nestraš mě. Já měl kolo dole před 14 dny, když sem si měnil pneumatiku.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od sandman.21 »

Lidi, tož dyť néste úplní debilové ne?! Než tam to kolo dám, tak si tu vrtulku přece natočím, jak potřebuju aby tam sedla.


K mému problému.A musím říct, že je to varování pro každýho.Ti k***ti malí šikmoocí to dělaj tak .....

No prostě se mi kabel od snímače za světlem dostal mezi doraz řídítek a byl štíplej.Opraveno, plně funkční.

Takže bacha na to, raději tam dát jeden stahovací pásek a tím se vyhnete tomu co potkalo mě!

Jinak dík všem za rady ;)
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Mejras

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Mejras »

Lidi, tož dyť néste úplní debilové ne?! Než tam to kolo dám, tak si tu vrtulku přece natočím, jak potřebuju aby tam sedla.

SANDMENE.21, TOŽ DEBILOVÉ NÉSME?! KDYŽ ČISTÍM SVĚTLOMET, TAK HO PŘECE DÁM TAK, ABY SEDL.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od šimi »

Mejras píše:Lidi, tož dyť néste úplní debilové ne?! Než tam to kolo dám, tak si tu vrtulku přece natočím, jak potřebuju aby tam sedla.

SANDMENE.21, TOŽ DEBILOVÉ NÉSME?! KDYŽ ČISTÍM SVĚTLOMET, TAK HO PŘECE DÁM TAK, ABY SEDL.
:lol: :lol: :lol:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od sandman.21 »

To: MEJRAS


Nevím proč narážíš na věci spojené se světlem? Zrovna ty jsi jeden z těch, co jsi ho taky čistil, takže Ti musí být jasný že pokud ho rozděláš, tak nikdy ty šrouby baj oko nenastaviš tak, aby svítilo přesně jak před tím. Lehké doštelování dělal nejspíš každý...

Příště asi takovou větu dám raději do uvozovek, nebo jinak zvýrazním, že je to myšleno jen tak ze srandy. Aby se toho tady "někdo" nechytal....

Netušil sem, že místní lidé (podotýkám někteří, nebo snad jen jeden) nemá/jí smysl pro humor :lol:

HOWG
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Mejras

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Mejras »

Pokud jsem to dobře pochopil, když si si čistil světlo tak si si tam někde skřípnul kabel od tacha to je vše ;)
tak se tu nerozčiluj, reagoval jsem na tacho a na tvou větu ne na světlomet. 8-) 8-)
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od sandman.21 »

Když jsem čistil světlo, tak jsem nikam nic neskřípal....

To byla jen shoda náhos, že zrovna + - v tu stejnou dobu se ten kabel od tacha dostal mezi dorazy.

Já sem kliďas, mě jen tak něco/někdo nerozhází....
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

Taky mi před týdnem po pádu motorky ze stojanu začal resetovat display :arrow: Všechny znaky se ztratily a hned zase objevily.. Nic nepomohlo. Po výměně baterie s nafouklým článkem je vše v pořádku. Tak snad to někomu někdy pomůže :roll:
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od Rimmerak »

Když jsme u tý přístrojovky. Taky se Vám občas stane, že když vám například na sytič při popojíždění po dvoře motorka chcípne, že se smaže denní počítadlo kilometrů? Mě se to stane tak jednou za 10 takovejch nechtěnejch chcípnutí a docela mě to sere... Pak nevím jak na tom sem s kilometrama na nádrž.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
buba
Motorkář
Příspěvky: 83
Registrován: stř 01. říj 2008 7:08:14

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od buba »

Rimmerak píše:Když jsme u tý přístrojovky. Taky se Vám občas stane, že když vám například na sytič při popojíždění po dvoře motorka chcípne, že se smaže denní počítadlo kilometrů? Mě se to stane tak jednou za 10 takovejch nechtěnejch chcípnutí a docela mě to sere... Pak nevím jak na tom sem s kilometrama na nádrž.
taky se mě to párkrát stalo,taky sem počítal spotřebu. :D po příčině jsem nepátral a denní počítadlo jsem začal ignorovat :D spotřebu už neměřím,kilometry přes den nepočítám a mám svatej klid :D
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Porucha rychloměru

Příspěvek od komcas »

Rimmerak píše:Když jsme u tý přístrojovky. Taky se Vám občas stane, že když vám například na sytič při popojíždění po dvoře motorka chcípne, že se smaže denní počítadlo kilometrů? Mě se to stane tak jednou za 10 takovejch nechtěnejch chcípnutí a docela mě to sere... Pak nevím jak na tom sem s kilometrama na nádrž.
Tak se shodneme, že se to stává. (myslím denní kilometrovník). Mám tušení, že je v tom logika! Mám pocit, že když zapneš klíčem zapalování několikrát bez změny kilometrů, tak se to smaže. Ale jenom hádám!
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Odpovědět