yuri13

Odpovědět
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Snímek sem, snímek tam, na motorkáři.cz všechny mám.. :) Takže sem vkládám jen ochutnávkový snímeček, jinak mám vše zde. 8-) Tady si také aktualizuji deníček úprav a oprav, tak koukněte.. ;)
Přílohy
Freewinďák, když je full :D
Freewinďák, když je full :D
P1050879.jpg (269.34 KiB) Zobrazeno 20903 x
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Ještě přidám jednu takovou "lepší".. :)
Přílohy
P1060165_6_7_tonemapped2.jpg
P1060165_6_7_tonemapped2.jpg (203.65 KiB) Zobrazeno 20800 x
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Malá ukázka nových řidítek od WRP, která jsem Freewovi přes zimu dopřál.. 8-)
Přílohy
P1060292.jpg
P1060292.jpg (194.22 KiB) Zobrazeno 20786 x
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

V sobotu jsem myl, mazal a trochu tvořil - viz. deník na motorkářích - a tak mi to nedalo a pořídil jsem si pár snímků, protože vím, že čistá mi nevydrží dlouho.. :)
Přílohy
P1060832_3_4_tonemapped2.jpg
P1060852_3_4_tonemapped.jpg
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

A taky mi to nedá nerozdělit se o takový nápad.. Možná, že jsem to už někde dokonce zahlédl.. Nevím, jak Vám, ale mě se to docela zamlouvá.. :D Hell yeah! :twisted: Představivost nebyla dost představivá, tak jsem si to raději nakreslil.. Nebo respektive "nakolážoval".. :ugeek:
Přílohy
vlevo klasika - vpravo drapák
vlevo klasika - vpravo drapák
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

To vypadá pekelně, už jsem nad tim taky přemýšlel, až koupím druhou moto nekdy - silnejší, tak vindík pujde do lehkýho terénu a tahle uprava vypadá super... akorát to bude pekelně cákat na nohy, takže jak je nad kolem ten blatníček, tak bych ho prodloužil a udělal ho jako to maj nějaky Supermotardy :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: yuri13

Příspěvek od kanko00 »

Neblbnite, Freewind je dobry na cestu a lahke sotolinky!

Viem, par ludi so mnou nesuhlasi, na Slovensku dvaja osobne :-) a na stranke sa tiez niekto najde, ze jo! Freewind uz nie je DR 650 RSE....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

Tak on je vlastne DR 650 RSE, a spřidaným rámem vepředu pro kopoty, jinak je to samy ... mozna posledni opravdovy "cestovni" endruro :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: yuri13

Příspěvek od martinbrejcha »

kdybych si nechával XF-ko, vypadalo by tak nějak, jak ukazuje yuri13. Jen by byl celkově o pár desítek cm zvýšenej.
Líbilo by se mi tato úprava, i kdybych jezdil jenom asfalt....
Asi to bude tím, že se mi líbějí motky se zobákem. Na prvním místě je DR BIG. Je to majestát,
když se na tom mastodontu šinete po cestě, dává vám to pocit něčeho úžasnýho 8-)
Hned v závěsu všechny modely BMW GS R1100, pak R1200GS i R 1150GS není k zahození.

Nechci vám to tady zasírat cizákama, ale takhle nějak si představuju svoje enduro...

Maty
XTZ.jpg
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

martin - když se ti to DR 800 big tak libi, proč jsi ho nekoupil ? já ho měl taky v hledáčku :-P
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

DR800 Big není prý nic extra.. :( Taky jsem o něm přemýšlel, ale není o moc výkonnější, zato o 30-35kg těžší.. Zajímaly mě spíš SuperTénérky a Afriky.. Ts.. Ale Freewind je mocný nástroj! Navíc, jako vstup do terénu je pecka a 60% stoupáky, hlína, šotolina, písek, všechno vyzkoušeno k plné spokojenosti.. :)

Ten blatníček by byl cool.. Ale zas nemůžu říct, že by to Freewind k image nezbytně potřeboval.. To bych zatraceně lhal! :D

No a až přijde čas, přidám se k pánům s BMW.. Jejich motorky jsou prostě super! Takové F800GS, nebo R1100GS by nebylo marné.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: yuri13

Příspěvek od martinbrejcha »

DR Big má sice jen o pár kW více, ale úplně jinej průběh výkonu a momentu. Takže si poradí s kopcem daleko lehčeji než XF. Já teda najel na Bigovi jenom pár km, ale učaroval mi ( srdcovka to je teda už 20 let ).
Proč jsem ho nekoupil?? Koukal jsem po nich hodně dlouho a nenašel nic, co by se mi líbilo. Mají najeto hodně ke 100tis km a pokud není jetej opravdu na kvalitní olej + častá výměna tak je to jeho smrt. Dokonce jsem měl nabídku nádhernýho BIGa se zadřeným motorem za 20 tis. To jsem zajásal, že si udělám GO motoru a budu fičet. Ale když jsme to dali s mechanikem do kupy, GO motoru by vyšla bratru skoro na 50 tis. Jenom hlava stojí 25 tis kč. A na 99% je to hryzlý v hlavě, páč hřídel od rozvodů je uložená bez ložisek, přímo v hliníku. Nejsem si jistej, jestli to má XF stejný......
Takže jsem to probíral ze všech stran a nakonec mi to nepřišlo jako dobrej nápad a koupil ST.
Maty
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Tak to je škoda.. Já jsem po něm šel taky, ale odradila mě ta hmotnost.. Ale vzhled i pocit z toho, že bych sedlal největší sériově vyráběný jednoválec by to asi vyrovnal.. Právem se mu říká "kladivo na čarodějnice".. :) Ale rozhodnutí nelituju.. Freewind je bezva..

Navíc jsem teď připojil 2 doplňky.. Kryt spínače bočního stojanu a rozšíření bočního stojanu.. Foto zde, více info na motorkářích.. :ugeek:
Přílohy
hliník.. 1mm tloušťka, 2 vrstvy bezbarvého laku..
hliník.. 1mm tloušťka, 2 vrstvy bezbarvého laku..
dural.. 80mm průměr, 4mm tloušťka..
dural.. 80mm průměr, 4mm tloušťka..
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

Super, vypadá to pěkně, když máš přístup k materiálu :-) já musel řezat a kus navařit :-) ... pochvala, a věčný respekt k tobě.. kam se já hrabu :oops:
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: yuri13

Příspěvek od LiborZ »

martinbrejcha píše:DR Big má sice jen o pár kW více, ale úplně jinej průběh výkonu a momentu. Takže si poradí s kopcem daleko lehčeji než XF. Já teda najel na Bigovi jenom pár km, ale učaroval mi ( srdcovka to je teda už 20 let ).
Proč jsem ho nekoupil?? Koukal jsem po nich hodně dlouho a nenašel nic, co by se mi líbilo. Mají najeto hodně ke 100tis km a pokud není jetej opravdu na kvalitní olej + častá výměna tak je to jeho smrt. Dokonce jsem měl nabídku nádhernýho BIGa se zadřeným motorem za 20 tis. To jsem zajásal, že si udělám GO motoru a budu fičet. Ale když jsme to dali s mechanikem do kupy, GO motoru by vyšla bratru skoro na 50 tis. Jenom hlava stojí 25 tis kč. A na 99% je to hryzlý v hlavě, páč hřídel od rozvodů je uložená bez ložisek, přímo v hliníku. Nejsem si jistej, jestli to má XF stejný......
Takže jsem to probíral ze všech stran a nakonec mi to nepřišlo jako dobrej nápad a koupil ST.
Maty
Čert ví, jak moc jsou pravdivé údaje u tohoto kousku http://www.smoto.cz/motocykly/detail/su ... oFrom=list :?: :?
Na první pohled to ujde...
Omlouvám se za "dočasné špinění" vlákna. Co nevidět to smáznu.
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

LiborZ píše:
martinbrejcha píše:DR Big má sice jen o pár kW více, ale úplně jinej průběh výkonu a momentu. Takže si poradí s kopcem daleko lehčeji než XF. Já teda najel na Bigovi jenom pár km, ale učaroval mi ( srdcovka to je teda už 20 let ).
Proč jsem ho nekoupil?? Koukal jsem po nich hodně dlouho a nenašel nic, co by se mi líbilo. Mají najeto hodně ke 100tis km a pokud není jetej opravdu na kvalitní olej + častá výměna tak je to jeho smrt. Dokonce jsem měl nabídku nádhernýho BIGa se zadřeným motorem za 20 tis. To jsem zajásal, že si udělám GO motoru a budu fičet. Ale když jsme to dali s mechanikem do kupy, GO motoru by vyšla bratru skoro na 50 tis. Jenom hlava stojí 25 tis kč. A na 99% je to hryzlý v hlavě, páč hřídel od rozvodů je uložená bez ložisek, přímo v hliníku. Nejsem si jistej, jestli to má XF stejný......
Takže jsem to probíral ze všech stran a nakonec mi to nepřišlo jako dobrej nápad a koupil ST.
Maty
Čert ví, jak moc jsou pravdivé údaje u tohoto kousku http://www.smoto.cz/motocykly/detail/su ... oFrom=list :?: :?
Na první pohled to ujde...
Omlouvám se za "dočasné špinění" vlákna. Co nevidět to smáznu.
Vpohodě.. Vypadá dobře doktor.. ;) Jen ty "tlumyče".. :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Btw.. Rád bych uvedl na pravou míru, že ne všechno si vyrábím zcela sám.. :) Např. ten rozšiřovák na boční stojan jsem sice navrhnul, ale vyrobil ho defakto táta a jeho kamarád, který je výborný soustružník.. Mají totiž přístup k materiálům a hlavně ke strojům.. Takže u těchhle součástí dělám návrh a pak až dokončení a osazení.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Tak a další doplněk je na místě.. Podpora pitného režimu při cestování a zaplnění nevzhledného "dutého" prostoru mezi levým kufrem a motorkou.. :ugeek:

P.S.: Více mám na profilu na Motorkářích.. ;)
Přílohy
držáky jsou ze 4mm silného duralu, popruhy jsou široké 30mm
držáky jsou ze 4mm silného duralu, popruhy jsou široké 30mm
2 litrová lahev s vodou
2 litrová lahev s vodou
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: yuri13

Příspěvek od šimi »

Zajímavé,to já tam mám kufřík s nářadím a rezervní duši s montpákama a stlačeným vzduchem ve dvou bombičkách.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

šimi píše:Zajímavé,to já tam mám kufřík s nářadím a rezervní duši s montpákama a stlačeným vzduchem ve dvou bombičkách.
Šikovné.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: yuri13

Příspěvek od kanko00 »

Super! ;)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Dnešek byl naplněn dobrými věcmi, i špatnými věcmi.. Dělal jsem si kryt na přepákování (který se celkem vyvedl), ale všiml jsem si, že mi praskl jeden z úchytů levého padáku.. Mno, takže po víkendu jde dolů a bude se vařit.. Tak jsem ho trochu zpevnil, aby se v lomu nehýbal a říkám si, že na něj hlavně nesmím padnout.. Vyrazil jsem na vyjížďku do lehkého offu a vyjel u tankodromu, kde jsem se ve stupačkách parádně vymáz po tom, co mi přední kolo zahučelo do prohlubně s děsným bahnem.. Ale padák dobrý, jen se mi pootočila spojková páčka.. :D Jelito, ale co.. Říkám si, že v terénu se prostě padá a kdo chce něco zkusit a umět, tak holt ne vždycky udrží motku ve vertikálu.. :mrgreen: :twisted: :ugeek:

Jinak, tady je ten kryt.. Je to asi 1 - 1.5mm nerez (víc detailů mám na motorkari.cz).. :idea:
81778.jpg
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

No jo jo.. to sou ty zkurvený předražený nekvalitní padáky od RD moto ... !!! Kdyby jsi si to nechal udělat od Rimmeráka, mšl bys to za 2/3 ceny a fakt kvalitně a houževnatě ;)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od yuri13 »

Tady tě musím zarazit, protože je to nejspíš moje vina.. Levý padák zrovna v tomhle místě moc neseděl, myslel jsem, že se časem usadí stejně jako zbytek trubek, ale byl v tom moc vyhnutý a na krátké páce.. Jinak, tohle se zavaří, držák se trochu přihne, hodím tam podložky s pořádným průměrem pod i nad, delší šroub a bude klid.. Reklamovat je nebudu, musel bych sundavat oba a čekat kdo ví jak dlouho.. :ugeek: Ale sejří mě to.. Spíš kvůli tomu, že jsem to neodhad a teď to budu muset řešit..

Co se týče Rimmerákových padáků, proč ne.. Tehdy jsem ovšem neměl ani tušení, že někdo takový existuje.. ;)

P.S.: Padáky stály 2190,- Kč.. Což mi nepřijde jako taková hrůza..
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: yuri13

Příspěvek od Maxton »

Jasny no, ale když sem na RDmoto padácích na vlastní oči viděl ty sváry, a na fotkách tloušťku trubek... tak se to s Rimmerákovejma nedá srovnat :-) Na to, že to vaří doma "na koleni" má sváry fakt luxusní a pevný ... a myslim, že cena u něj je 1700 kč ;)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Odpovědět