Světlomet - mléčné zabarvení

Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

To mě to fakt nenapadlo...připadalo mi to jako celej kus a vůbec bych neřek že to můžou dělat ty štelováky paraboly...no nic...jinak máš pěknej lauf ;)
Frostys

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Frostys »

Kdybych to světlo neotevřel...tak bych na to asi nepřišel :lol: ...ale jak jsem to rozdělal ,okamžitě jsem viděl příčinu...a to asi každej ...a ani si to nemusel číst :geek: ....čím a proč to je. :idea:
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Vitouš »

Tak jsem se o víkendu pustil taky do čištění mého mléčného světla.Jé měl dokonce jeden štelovací šroub uklepanej.Tavná pistole to zachránila.Alespoň doufám že to vydrží.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od kanko00 »

Prave mam svetlo na stole. Plne bieleho prachu.
Chcel som ho iba vyplachnut bez rozoberania, ALE zistil som ze parabola tam volne beha, t.j. jedena skrutka je vyklepana rezonanciami vom.
Takze ide sa na to, teplovzdusna pistol a tavna pistol... :D Hehehe, sama pistol okolo mna. Dufam, ze to zvladnem, lebo potm bude uz iba tretia pistol! :lol:


Please hodte niekto na net ten povodny postup co pisal Hroch.... Nech vidim ako na to...
Tento navod co tu je mi dako nestaci...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Sinner »

Já ten původní nemám, ale myslím že ten co je tady je lepší než ten před tím. Už si ale moc nevzpomínám. :|
A ještě znovu upozorňuji, nezapomeň seřídit před nahozením plastů, nebo to budeš zase rozebírat jako já. :twisted:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Sinner »

Vitouš píše:Tak jsem se o víkendu pustil taky do čištění mého mléčného světla.Jé měl dokonce jeden štelovací šroub uklepanej.Tavná pistole to zachránila.Alespoň doufám že to vydrží.
Já oba dva, z toho u jednoho úplně ulomenej držák. :evil: Teď mám ty štelováky natvrdo zabalené do Silikonu, už s nima nejde hnout. 8-)
O to větší zábava byla je seřídit. :P
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Vitouš »

Tak jsem se taky zařadil mezi hrdé majitele Fréwa s čisťounkým světlometem.Ještě jednou dík průkopníkovi této opravy Hrochovi a taky Foxovi za jeho podrobný popis opravy doplněné o detailní fotky. :lol:
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od kanko00 »

Svetlo ako cisto neve je na stole a len sa tak leskne. Vdaka za navody obom Freewindakom.
Mam ale este dva dotazy:
1. Tie cerne plastove matice su teraz natvrdo prilepene o parabolu. To by malo byt OK. Nie je ale riziko pri rezonanciach, ktore XFko ma, ze bude nejaky problem so samotnou parabolou alebo halogenom H4?
2. Ako hlboko maju byt pred nasadenim pritiahnute tie stelovacie skrutky? Je tam jeden pevny klbik a dva tieto stelovaky. Ako sa maju silno pritiahnut a zakladna poloha? (ide mi o to, ci ta H4 je vzdy spravne v ohnisku paraboly?)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Vitouš »

Jestli vybrace budou mít vliv na žárovku to se ukáže.Nejdéle to má Hroch a zatím si nestěžoval.Co se týče štelovacích šroubků tak já jsem si kužel světla námaloval před rozebráním na vrata a po smontování světla jsem podle označení světlo zase sešteloval.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od kanko00 »

Vitouš tak ja som si nepoznacil nic! :o Skor som to myslel tak, ze ked to montujem dokopy (parabolu do svetla) ako to mam silno pritiahnut = aby som to nepritiahol silno a neutrhol drziaky...
Ja som taka technickomontazna pololama... :lol: :lol: :lol:

Nastavovat to budem az na masine...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Tak jak to mám na fotkách co jsem sem hodil, je tam i detail toho přisilikonování, tak takhle dlouhý byl přečnívající kousek šroubu a tak jsem to i zase slepil, od oka a světlo svítí krásně, možná ještě v lepším směru než předtím. Štelování je ale znemožněno, zaplácal sem to tím silikonem jak to jen šlo ;)

Já to mám opravené od podzimu, takže jsem najel nějakých 400km, takže o životnosti nemůžu ted mluvit. Ale mám tam H4 od benzínky za 70kč, takže jestli odejde, nemůžu to házet na vibrace. Pak tam půjde nějaká lepší philipska.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od kanko00 »

Rimmerak píše:Tak jak to mám na fotkách co jsem sem hodil, je tam i detail toho přisilikonování, tak takhle dlouhý byl přečnívající kousek šroubu a tak jsem to i zase slepil, od oka a světlo svítí krásně, možná ještě v lepším směru než předtím. Štelování je ale znemožněno, zaplácal sem to tím silikonem jak to jen šlo ;)

Já to mám opravené od podzimu, takže jsem najel nějakých 400km, takže o životnosti nemůžu ted mluvit. Ale mám tam H4 od benzínky za 70kč, takže jestli odejde, nemůžu to házet na vibrace. Pak tam půjde nějaká lepší philipska.


Preco Ti to nejde stelovat? Vsak mne parabola vo vnutri pekne chodi podla toho, ako pritahujem alebo uvolnujem tie dva stelovaky...
Nastavit sklon nie je problem. Skor ma zaujimalo ako je to s polohou paraboly voci tomu klbiku vo vnutri a dvom stelovakom.
Vcera vecer pri Ryzlingu rynskom (kabinet r 2005) som zaostril svoj zrak a zistil, ze H4 je vzdy v ohnisku paraboly, nakolko je na nu pevne zaistena.
Takze moja dilema je iba ta, aby stelovaky moc netahali za tie uska prilepene tavnou pistolou lebo treti bod (ten klbik) je pevny!
Takze ako zistim po zlozeni svetla, kolko mam tie stelovaky pritiahnut? :?
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
traxxas

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od traxxas »

Rimmerak píše:Tak jak to mám na fotkách co jsem sem hodil, je tam i detail toho přisilikonování, tak takhle dlouhý byl přečnívající kousek šroubu a tak jsem to i zase slepil, od oka a světlo svítí krásně, možná ještě v lepším směru než předtím. Štelování je ale znemožněno, zaplácal sem to tím silikonem jak to jen šlo ;)

Já to mám opravené od podzimu, takže jsem najel nějakých 400km, takže o životnosti nemůžu ted mluvit. Ale mám tam H4 od benzínky za 70kč, takže jestli odejde, nemůžu to házet na vibrace. Pak tam půjde nějaká lepší philipska.
Dovolím si jednu malinkatou připomínečku..... :mrgreen: v podpisu máš "bez závad".... :mrgreen: :lol: to jen takový popíchnutí... :lol: já jen, aby to bylo aktuališe.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Mléčný světlo beru jako vlastnost, nikoliv závadu :-D
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od traxxas »

Aha, tak to jo...já jen aby řeč nestála...já to beru jako nevychytanou opakující se závadu-mouchu výrobce, jako třeba snímač rychlosti apod... :mrgreen: Ale fakt z legrace...nemyslel jsem to nijak špatenka... ;)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Vitouš »

(guote = Kanko00 )...



Vcera vecer pri Ryzlingu rynskom (kabinet r 2005) som zaostril svoj zrak a zistil, ze H4 je vzdy v ohnisku paraboly, nakolko je na nu pevne zaistena.
Takze moja dilema je iba ta, aby stelovaky moc netahali za tie uska prilepene tavnou pistolou lebo treti bod (ten klbik) je pevny!
Takze ako zistim po zlozeni svetla, kolko mam tie stelovaky pritiahnut? :?[/quote]

Ty štelovací šrouby budem muset risknout.Taky se mě to př tom štelování nezdálo a přitahoval jsem s obavami.Ale inspirován tebou jsem si nalil tentokrát červené vínko a hned jsem se stal otimistou.
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od pind »

Tak som sa tiez pustil do vycistenia svetlometu. Isiel som podla navodu a tak v demontazi nebol ziadny vacsi problem.
Vsetko vycistene a namontovane naspat. Svieti jasnejsie.
100_6968x.jpg
100_6968x.jpg (165.88 KiB) Zobrazeno 17480 x
Problem je iny. Parabola je naspodu od toho "suseneho mlieka" totalne vysuchana a strieborna reflexna vrstva prakticky zmizla.
Da sa ta parabola kupit ako samostany nahradny diel? Kolko to asi kostuje? Alebo existuje aj iny sposob ako ten plast znovu postriebrit?
100_6964x.jpg
100_6964x.jpg (121.8 KiB) Zobrazeno 17413 x
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od pind »

Samotne rozobratie, vycistenie a zlozenie svetlometu bolo celkom bez problemu, nervy mi zozrala ina zalezitost. Asi 2 hodiny som zabil nastavovanim svetlometu a aj tak nie som spokojny. Bud svieti prilis nakratko, do zeme alebo ked ho nastavim vyssie, svieti mi prilis doľava a za cely cas sa mi nepodarilo, aby svietil dostatocne a zaroven v priamom smere predo mňa.
Nejake tajne tipy ako na to?
A co robit pri vymene ziarovky? ako ste to riesili? Rozobrat prednu masku, alebo sa to da vymenit aj bez rozoberania?
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hroch »

jak ho stelujes :?: z boku te kapotaze jsou takove podlouhle diry tam se to steluje velkym krizovim sroubovakem.ja to mel za 5 minut
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Rimmerak »

Samozřejmně se dá postříbřit nově. Prodává se na to speciální sprej. Je to přímo barva na světlomety. Zejtej se v lepších barvách,lakách. BuĎ tomu říkají barva na zrcadlo, nebo na světlomety. Světlo koštuje asi 10000kč, parabola nevím jestli se prodává samostatně, ale spíš ne.

Štelování jsem neřešil, tak jak jsem zalepil ty matky tavičkou, tak jsem světlo zase složil dohromady a s tím jak svítí jsem spokojenej.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od pind »

hroch píše:jak ho stelujes :?: z boku te kapotaze jsou takove podlouhle diry tam se to steluje velkym krizovim sroubovakem.ja to mel za 5 minut
Steloval som to tymi 2 srobmi samozrejme, este teraz ma bolia zapastia od 2hodinoveho krutenia srobovakom. Len sa mi to proste nepodarilo tak, aby som bol spokojny. Svieti mi to trochu dolava, ale mozno to tak bolo aj original a ja som len hnidopich :oops:

10.000 Kč za svetlo urcite nedam, skusim to s tym sprejom. Najjednoduchsie by ale asi bolo sa na to vykaslat, aj tak to svieti lepsie nez predtym.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od hace »

já sem ted opravoval ty světla dvě...moje a pétovo...jak sme se bavily jak dloho to vydrží když se to jenom vymeje bez opravy tak je to 5 měsíců a 4000km...né že by to bylo jako předtim ale už to bylo ve fázi kdy se mi to zase přestávalo líbit...a ten prach nedělaj jenom ty dva štelováky ale taky ken kulovej kloub co drží parabolu nahoře v rohu-je tam takovej vrouteček a ten byl vyjodlovanej jako kráva...

je fakt že péta má asi o 12 000 km víc a taky to bylo znát v opotřebovanosti tý paraboly,měl už pěkně namále chyběl mu slabej 1mm a konec
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Household »

Pozrel som do ceníka. Originál SUZUKU svetlomet, komplet stojí 180 Eur ;)

+ môj zisk a poštovné :lol: :oops:


Novšie čo mám Ja s tou priezračnou optikou, stojí už 255 Eur ;)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od kanko00 »

Household píše:Pozrel som do ceníka. Originál SUZUKU svetlomet, komplet stojí 180 Eur ;)

+ môj zisk a poštovné :lol: :oops:


Novšie čo mám Ja s tou priezračnou optikou, stojí už 255 Eur ;)

Ze moj zisk! Odpadnem z tohoto cloveka! Dako sa pokazil na moravskoceskom vzduchu! :D :shock:
Nespekuluj a pripravuj sa na 6.6.2009.

p.s.: Moje svetlo svieti teraz o nieco vyssie ako predtym a uz sa mi ho nechce stelovat! :lol:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Mejras

Re: Světlomet - mléčné zabarvení

Příspěvek od Mejras »

čau tak zejtra na to jdu také tak mě držte palce :ugeek: :idea:
Odpovědět