Cestovní plexi

Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Nejdřív jsem si říkal, že se pochlubím, až se dílo podaří, ale nedalo mi to a hodím to sem už teď.
Trošku mě štve, že při rychlosti nad 90km/h při mých 180cm už to docela fouká. Nejdřív jsem chtěl koupit cestovní plexi štít ale vzhledem k ceně 2200kč + doprava a dle fotek stále nedostatečné výšce sem se rozhodl, že se pokusím vyrobit si své.
Zatím to beru jako "hru" s nejistým koncem. Ale jsem kutil, takže věřím, že se dílo podaří a bude k nerozeznání od kupovaného plexi a to za náklady přibližně 200kč za kus kořového plexiskla.

Udělal jsem si otisk do písku, odlil ze sádry skořepinu, tu vylil betonem a mám kopyto s přesným vnitřním tvarem "stock" plexiskla. Ještě sem zahladil nerovnosti sádrou, vše vybrousil a vyhladil. Teď plánuju koupit 3mm kouřové plexisklo a dle tohoto kopyta horkovzdušnou pistolí vytvarovat plexi nové, s přídavkem na zvýšení hořejšku. S tvarováním plexi zkušenost mám, jde to lehce.
Teď už se jen rozhodnout pro tvar hořejšku a jeho výšku, aby to vypadalo cool a hlavně to fungovalo jak potřebuji. Jako konstrukční drobnost, kterou sem ještě nedořešil je to uchycení. Nepředpokládám, že by se mi povedlo ohnout kraje tak, aby vypadali jako na originále a udělali se do nich jen ty díry. Ale budu Vás informovat a zásobovat fotkama...
IMG_0939.JPG
IMG_0939.JPG (278.54 KiB) Zobrazeno 28191 x
IMG_0940.JPG
IMG_0940.JPG (272.69 KiB) Zobrazeno 28182 x
IMG_0943.JPG
IMG_0943.JPG (294.21 KiB) Zobrazeno 28134 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od šimi »

Abys nebyl zklamaný,já mám sice 193 cm a turistické plexi.Ale nad devadesát fouká i na mě,do 110 se to dá vydržet ale když jedu víc tak je to nepříjemný.Nejedná se ani tak o hlavu,ale ty plexi jsou dost úzké a mě to pěkně lomcuje s ramenama.Když jedu po dálnici těch 130-140 tak je to spíš utrpení než pohodová jízda.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Přeji hodně štěstí a jsem zvědav na výsledek-fakt ;) Jenom dotaz, není rozdíl v lámání -tříštění toho kouřového plexi a origo polakyrboše?? Já jen, aby sis nevyrobyl nějakou nebezpečnou věcičku.. ;) Vím jen, že jsem kdysi někde četl porovnání origo plexi s jinými výrobci a při malém mrazu (myslím -5°C) už tam byly velké rozdíly-v podstatě praskaly velice snadno-ty náhražky...
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Uvidím no. Právě proto si s tím radši pohraju téměř zadarmo, než vyhodit 2200 a zjistit, že na mě stejně fouká...
Traxxi, to já jsem zvědav taky, jak to dopadne. Plexi se dá koupit jak extrudovaný (to obyčejný) i lité... to je pevný a netříští se. Ale nevím na kolik vyjde. Aby už fakt nebylo výhodnější koupit origo plexi.

Uvidíme. Poptám se tady na Kladně v kšeftu s plexisklama.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Hele řekl bych, že Šimi má v tomhle velkou pravdu, ono nezáleží pouze na výšce, ale i na ostatních rozměrech a tvarování.....na Vstromku jsou mnozí zhýčkaní a nespokojení-přál bych jim to srovnat s freewem-a taky vymýšlejí a není plexi jako plexi.....velká rada-lépe než budeš vyrábět nové plexi-zkus deflektor....za pár kaček a většinou funkce daleko lepší...není to z mojí hlavy....jednu vadu to má..mě se to nelíbí...a ten deflektor zmákneš levou zadní....zrovna ty!!! ;) a funguje to i u nízkého plexi, jen to chce mít kloub na nastevení sklonu, maximálně ti zbydou dírky v plexi... :lol:
Přílohy
snmek035-r5j1.jpg
snmek035-r5j1.jpg (9.8 KiB) Zobrazeno 28091 x
snmek036-jb51.jpg
snmek036-jb51.jpg (8.98 KiB) Zobrazeno 28068 x
variotour.jpg
variotour.jpg (12.08 KiB) Zobrazeno 28067 x
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Taky mě deflektor napadnul. Ale zavrhnul jsem to, protože se mi to vůůůůbec nelíbí :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Sinner »

Já si prostě zvykl a vyšlo to nejlevněji. A taky to nevypadá špatně. :lol:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Sinner píše:Já si prostě zvykl a vyšlo to nejlevněji. A taky to nevypadá špatně. :lol:
jo jo, zvyknout se dá i na horší věci... :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Dneska jsem našel na polským aukru (allegro.pl) cestovní plexi na freewinda v přepočtu za 594kč. Akorát ten člověk neposílá do zahraničí :(:(
Takže dnes zkusím naohýbat plexi na to kopyto a uvidí se jestli začnu vyčleňovat dva litry na koupi :-D
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

tak za 2 litry je to ještě laciný, na stromka větší než tam je stojí 3.800,-Kč..... :lol:
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od JirkaS »

Zkus to udělat z plexi které se používá na sprchové kouty, to bývá většinou "netříštivé" (a některé jsou pěkně vzorované :lol: ).

Nad zvýšením plexi jsem taky přemýšlel, chtěl jsem udělat něco jako je to přídavné u V-Stroma, jenom ne polohovací. Napadlo mě, jenom ohnout pásek plexi do požadovaného oblouku a svrtat se stávajícím štítkem.... Akorát jsem pořád nenašel odvahu nato, prohnat vrták tím origo plexi... ;) :D
Není rum není šturm
tom

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od tom »

JirkaS píše:Zkus to udělat z plexi které se používá na sprchové kouty, to bývá většinou "netříštivé" (a některé jsou pěkně vzorované :lol: ).

Nad zvýšením plexi jsem taky přemýšlel, chtěl jsem udělat něco jako je to přídavné u V-Stroma, jenom ne polohovací. Napadlo mě, jenom ohnout pásek plexi do požadovaného oblouku a svrtat se stávajícím štítkem.... Akorát jsem pořád nenašel odvahu nato, prohnat vrták tím origo plexi... ;) :D
Když jsem koupil svého winda, tak předchozí majitel mi dal takový docela pěkně udělaný nádstavec z plexi, který se nastrčí na původní plexi a utáhne se to šroubky, ale nic není vrtané skz původní plexi. Prakticky jsem jej použil pouze jednou, když jsem jel na východ. Při pomalé jízdě to bylo příjemné, v horku jsem měl zvednutý štítek od přilby, ale do tváře nefoukalo, ani mě neohrožoval hmyz. Horší to bylo při větší rychlosti, to začalo i původní plexi trochu vibrovat. Myslím si, že to původní plexi je uděláno tak akorát. Je fakt, že při rychlosti od 120 km nahoru to ale již není ono.
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

JirkaS píše:Zkus to udělat z plexi které se používá na sprchové kouty, to bývá většinou "netříštivé" (a některé jsou pěkně vzorované :lol: ).

Nad zvýšením plexi jsem taky přemýšlel, chtěl jsem udělat něco jako je to přídavné u V-Stroma, jenom ne polohovací. Napadlo mě, jenom ohnout pásek plexi do požadovaného oblouku a svrtat se stávajícím štítkem.... Akorát jsem pořád nenašel odvahu nato, prohnat vrták tím origo plexi... ;) :D
Ten deflektor prý pomůže bombasticky-nevím-nemám-ale tvrdí to.....ještě daleko víc, než očekáváš..... :mrgreen: ale to polohování je nutné-musíš vychytnout to správné nastavení...vrtání bych se nebál, stačí 4-5mm dírky, ale vrtat vrtákem na plasty, na kov bych se do toho vůbec nepouštěl....takže třeba kuželový stupňovitý nebo předvrtat 2-3mm a vykružovákem na LEXAN.... :mrgreen:no a pokud ho sundáš, tak tam zůstanou 2 malé dírky ( můžeš zašpuntovat)-no a co-jsou daleko horší vady na moto... :mrgreen:
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od šimi »

Já bych to neřešil vůbec.Jestli chceš jezdit rychle tak prodej enduro a pořiď si něco silničního.Mé plížívé a pohodové jízdě ten můj brouček bohatě stačí. :P :P :P
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Sinner »

šimi píše:Já bych to neřešil vůbec.Jestli chceš jezdit rychle tak prodej enduro a pořiď si něco silničního.Mé plížívé a pohodové jízdě ten můj brouček bohatě stačí. :P :P :P
No, když jsem to pral kolem Vídně na plnej plyn po dálnici, tak bych ho asi uvítal, jsou místa kde je škoda času jezdit pomalu. :) Nyníje otázka zda jezdím často tak rychle aby se mi do toho vyplatilo vůbec nějak investovat. :?
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Vitouš »

Mirku promlouváš mi z duše.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Freewinda bych rozhodně neměnil. Spíš chci co nejméně násilnou cestou snížit odpor vzduchu při rychlostech kolem 80kmh.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Vitouš »

Člověče okolo 80 km/h ? :o To bychřekl že je v pohodě.Já osobně to začínám vnímat jako nepříjemné tak až od 110 km/h a vejš.Měřím 185 cm.Pravda namontoval jsem si to střední turistické plexi a jak to bylo s origoš plexi si už nepamatuji. :?: Jinak držím palce.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Od týhle rychlosti už to prostě fouká, mě akorát pod helmu na bradu a krk. Docela sem z toho věčně nachcípanej, i v létě. Před pár minutkama sem se dozvěděl, že bude zaměstnavatel štědrý a dá nějaké prémie, takže si to plexi asi koupím tak jako tak. Líbí se mi to vysoký.

Tohle to http://www.bikez.com/pictures/suzuki/19 ... roufim.jpg
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od kanko00 »

Mam taky vodojem, ze mozes byt prekvapkany z toho, co sa za tym vysokym plexi bude diat pri rychlosti 100 km/h a vyssie.
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Vitouš »

Rimmerak píše:Od týhle rychlosti už to prostě fouká, mě akorát pod helmu na bradu a krk. Docela sem z toho věčně nachcípanej, i v létě. Před pár minutkama sem se dozvěděl, že bude zaměstnavatel štědrý a dá nějaké prémie, takže si to plexi asi koupím tak jako tak. Líbí se mi to vysoký.

Tohle to http://www.bikez.com/pictures/suzuki/19 ... roufim.jpg
Nevím kolik měříš ale radil bych ti koupit to nejvyšší plexi.Mě po namontování středního turistického plexi se proud vzuchu přesunul do oblasti hlavy a to je možná ještě horší než když ti to cloumá tělem.Tak že se teď při vyšší rychlosti buť krčím nebo se naopak vytáhnu aby se proud vzduchu přesunul do oblasti krku kde mě to tolik nevadí.Jde o tvoji výšku.Jinak si myslím, že to vyšší plexi je lepší než origo.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od hroch »

mam turisticky a do 100 dobry ale pak je to spis horsi
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Měřím 180 cm. Chtěl bych to nejvyšší. Uvidím za kolik a kde ho seženu. Možná bych do něj šel :-) Ale nejdřív si koupím asi pořádnou bundu.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Sinner »

Jo jak jsi psal, že nevíš jak s těmi dírami tak někde jsem čet, že vlastně celý tvar v četně děr se udělá ještě na naohýbaném plexisklu. Asi jsem si vzpomněl ale s křížkem po funuse. :(
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Myslím že je jasno. Včera jsem zkoušel obyč plexi omotat okolo kopyta a ten tvar je tak komplikovanej, že sem se na to vysral. Dneska sem našel na foru dr-big.cz takovej krásnej link, kde jsem našel barevný za 1760 a čirý za 1600kč. Tak už jen poptat, jestli je to na rok 1997 a asi do něj půjdu. :-)

http://www.rdmoto.cz/eshop/Suzuki/XF650 ... evne/10014
plexi-XF650-freewind-flip_45.jpg
plexi-XF650-freewind-flip_45.jpg (48.46 KiB) Zobrazeno 27787 x
edit: Tak a je vymalováno, objednal jsem si ho ;) Až přijde, nafotím ;)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Odpovědět