Cestovní plexi

traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Není podle těch úchytů na foto stejně vysoké jako origo ??? ;)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Je o trochu vyšší. Když počítáme ten vykouslej kus o origa a nejvyšší kus tohoto, tak to udajně dělá kolem 15cm. Hlavně má ale jinej tvar. Je to vidět i na téhle fotce. Je vyhnuté jakoby ven - zvedá proud vzduchu do větší výšky... Uvidíme :-) To že sem si udělal radost i kdyby to nefungovalo mi nikdo nevezme :-D To moje je docela poškrábaný tak i tak bude změna k hezčímu, když třeba né k lepšímu...
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

jo dělat si radost-to se má.... ;)
remus
Příspěvky: 18
Registrován: stř 01. říj 2008 7:53:49
Bydliště: Orlová

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od remus »

Ahoj-budu si objednávat nové turistické plexi,výška by mněla být 42cm,je možno si vybrat z těchto odstínů:kouřový,modrý,žlutý,čirý,černý
pokud by mněl někdo zájem se přidat-cena je 1250kč
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Taky jeden typ na nákup.ten shop je Pavla-Kokina ze serveru V strom....http://shop.moto-doplnky.cz/motodoplnky/.. ;)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Špíny si nevšímejte - je to po enduro vložce a focený ted večer...
Přílohy
IMG_1398.JPG
IMG_1398.JPG (134.83 KiB) Zobrazeno 19045 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Frostys

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Frostys »

Přesně jak se tady píše....mám kolem 186 cm a jezdím okolo 100-130km/h.Vítr mi fouká směrem na krk....když dám turistické bude mi to foukat na hlavu a když dám to nejvyšší co seženu...bude mi to brát za ramena protože je to plexi je prostě úzké.Já jezdím s Motokrosovou helmou která má plexi a ta má parádní zobák......tím pádem vítr co mi při origo plexi jde na krk je krásně rozrážen.Při opravdu vyšší rychlosti cca140 a vejš mi to jde všechno na tělo a tak se stejně musím držet zuby nechty....Na tohle všechno jsem si ale zvykl ...pravda, delší trasu jsem ještě nejel tak uvidím co přinese rok 2009(v plánu je toho opravdu dost:-D)..... a jak už bylo řečeno kdo má rád rychlost ....měl by si pořídít něco jiného.O koupě plexi jsem také přemýšlel a stále přemýšlím......A otázka zda mi plexi pomůže?.....Já si myslím že určitě nějáké + tam bude...ale nikdy to nebude podle představ :roll:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Tak už jsem něco s novým plexi najel, takže mohu říct prvotní názory. Už mi nefouká na krk - takže nebudu po zimních a letních projíždkách po dešti nemocný... Ted mi fouká na plexi a proud vzduchu se sveze po helmě. Protože jsou studeny silnice, jel jsem zatím nejvíc 110 ale je znát,že je to plexi vyšší. Vítr jde spíš do ramen, než na hlavu, což beru jako zlepšení situace. To foukání na krk a okolo brady spodem do helmy mi fakt vadilo. Navíc širší nemotorkářská veřejnost (mamka, kolega z práce, kamarádka...) mi sdělila, že to ted vypadá lépe :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od traxxas »

Frostys píše:Přesně jak se tady píše....a jak už bylo řečeno kdo má rád rychlost ....měl by si pořídít něco jiného.O koupě plexi jsem také přemýšlel a stále přemýšlím......A otázka zda mi plexi pomůže?.....Já si myslím že určitě nějáké + tam bude...ale nikdy to nebude podle představ :roll:
Pravdu díš, hlavně při delších cestách a za špatného počasí.... ;) Ale tohle moto holt není cesťák, takže když jsem ho měl, řekl jsem si, že se s tím holt musím smířit a když jsem si chtěl sjet trochu rychlejc, tak holt třeba i zalehnout za řídítka..... :mrgreen: Což už teď nemusím a při 160km/hod ani nevím , že je jedu, je to jako na freewu cca 90-100km/hod-myslím nápor vzduchu.... :lol:
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od pind »

Nejaký tip, kde by sa dal kupit deflektor? Tiez som uz zistil ze nad 110 km/h trochu fúka
A otazka pre remus, kde si kupil turisticke plexi za tak prijemnu cenu?
Mne sa ako zaujimavu ponuku podarilo objavit nieco taketo http://cgi.ebay.de/Tourenscheibe-SUZUKI ... 8%20%20%20
remus
Příspěvky: 18
Registrován: stř 01. říj 2008 7:53:49
Bydliště: Orlová

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od remus »

koupeno v D přes internet a kolegu
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

pind píše:Nejaký tip, kde by sa dal kupit deflektor? Tiez som uz zistil ze nad 110 km/h trochu fúka
A otazka pre remus, kde si kupil turisticke plexi za tak prijemnu cenu?
Mne sa ako zaujimavu ponuku podarilo objavit nieco taketo http://cgi.ebay.de/Tourenscheibe-SUZUKI ... 8%20%20%20
na www.rdmoto.cz mají podobných hovadinek jako plexi, šrouby na plexi atd docela dost. Jukni.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
myszo

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od myszo »

Hello, koupil jsem již moto s turistickým plexi, ale je v dolní části naprasklé - přijde mi, že každý rok o něco více, nevíte jak tomu zabránit? A ještě plexi mam průhledné, což není úplně ono, zkoušel jste na ten patvar někdo napáchat fólii? díky za info.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od hace »

Tak folii sem nezkoušel dávat....mam obyč krátký kouřový,a že tam odpor větru je to já vim a při 150 si to vychutnam i stim odporem...jink tu prasklinku lze jednoduše zastavit a to tak,že si vymaš vrtačku,do ní tak 1.25 vrtáček a přesně konec tý prasklinky navrtáš a je po pokračování...takhle se to dělá u aut(jenže oni to vrtaj na dvou místech a stříknou tam ještě nějakej sráč a to se zalepí a hotové)
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Přesně jak píše hace, navrtej konec praskliny malým vrtáčkem a prasklina nebude pokračovat. Pokud bys pak chtěl dát přes prasklinu třeba nálepku s logem suzuki, tak můžeš tu prasklinu nejdřív trošku pomazat toluenem - rozpouští plexi. Trochu to tu puklinu naleptá jak se do ní dostane a když se vypaří, bude to "svařený". Při troše stěstí to ani nebude vidět, když jo, hodíš přes to samolepku :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
myszo

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od myszo »

heh, zni to jako plan, akorat ona je ve tvaru 5ti ramenejch vidli, ikdyz je jen 1 - 3 cm dlouha, abych z toho nemel cednik :-)
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od komcas »

Rimmerak píše:Tak už jsem něco s novým plexi najel, takže mohu říct prvotní názory. Už mi nefouká na krk - takže nebudu po zimních a letních projíždkách po dešti nemocný... Ted mi fouká na plexi a proud vzduchu se sveze po helmě. Protože jsou studeny silnice, jel jsem zatím nejvíc 110 ale je znát,že je to plexi vyšší. Vítr jde spíš do ramen, než na hlavu, což beru jako zlepšení situace. To foukání na krk a okolo brady spodem do helmy mi fakt vadilo. Navíc širší nemotorkářská veřejnost (mamka, kolega z práce, kamarádka...) mi sdělila, že to ted vypadá lépe :-)
Ahoj, já mám problém ten, že mám ulomené středně velké plexi (cca jako ty ted) a chci to nejvyšší. Ale je pravda, že za 1750Kč by mi mohlo stačit i to tvoje. Můžeš sem prosím dodat další fotky toho plexi? Nějakou zepředu a zezadu...
Díky. Komča
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

Ahoj, možná ti více pomůže video než fotky :-) Je tu totiž i vidět, jak plexi obtéká "vzduch", tedy voda.

http://uloz.to/2771061/plexi-test.avi
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od komcas »

nejde to...: "Překročen počet FREE slotů, použijte VIP download01"

Budu muset asi počkat. :x
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Rimmerak »

komcas píše:nejde to...: "Překročen počet FREE slotů, použijte VIP download01"

Budu muset asi počkat. :x
Jo to budeš muset :-) asi někdo ve stejné síti (tj se stejnou IP adresou) zrovna z uloz.to sosá :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od komcas »

tak jsem to video už viděl a nevypadá to věru zle ;) o něco málo vyšší než to moje asi je... hlavně je takové zahnuté dopředu ;)
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
Uživatelský avatar
pind
Big motorkář
Příspěvky: 149
Registrován: stř 11. bře 2009 17:55:13
Bydliště: Piešťany/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od pind »

Este poradte ake cestovne plexi (Givi, MRA, Puig...) kupit.
A hlavne kde. Co som zatial nasiel, zacinalo vsetko na 80€, co sa mi zda dost.
edit:Skidmarx z RDmoto je za 60€, co uz je rozumnejsia cena, zda sa mi ale dost nizke
Uživatelský avatar
sandman.21
Big motorkář
Příspěvky: 113
Registrován: ned 21. čer 2009 9:46:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od sandman.21 »

Lidi taky chci přez zimu pořešit vyšší plexi. Na mou výšku ( cca 175 cm) to snad nebude problém koupit třeba to z RD moto, nebo i tak mi to vzduch posune jen někam trochu výš a nezbavím se ho?????


Prosím o radu, jestli do toho vůbec investovat????
Freewind r.v.1999, modro-stříbrná, najeto při koupi 42tis, teď 48 tis. , vyhřívaný hefty,kufr GIVI, pneu MITAS E08 :-)
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od Vitouš »

sandman.21 píše:Lidi taky chci přez zimu pořešit vyšší plexi. Na mou výšku ( cca 175 cm) to snad nebude problém koupit třeba to z RD moto, nebo i tak mi to vzduch posune jen někam trochu výš a nezbavím se ho?????


Prosím o radu, jestli do toho vůbec investovat????
Já myslím že jo. já mám 185 cm a není to uplně ono.Proud vzduchu se mě přesunul do oblasti hlavy.Ale při 175 cm si myslím že by to mělo svuj efekt.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Cestovní plexi

Příspěvek od kanko00 »

Mne velmi vadi, ze pri mojich 186 cm, mi standardne plexi tlaci vzduch presne na krk pod uroven prilby. Stacilo by, kedy prud vzduchu isiel na prilbu... :cry:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Odpovědět