podsviceni budiku

Odpovědět
casio
Motorkář
Příspěvky: 71
Registrován: pon 04. bře 2013 21:51:02

podsviceni budiku

Příspěvek od casio »

Ahoj, vcera jsem zjistil ze mi nesviti budiky. Vse funguje tak jak ma, ukazuji, jen podsviceni nespina. Dnes jsem zkontroloval zarovky - OK, pojistky - hlavni vlevo pod plastem OK, nahore v cerne krabicce pod sedlem OK, jsou pojistky jeste nekde jinde??? spinacka svetel na riditkach OK, taky jsem shodil cely predek a nadrz a zkontroloval kabelaz, nikde nic prodreneho, speceneho apodobne...
drive mi podsviceni obcas probliklo, pak to bylo dlooohou dobu ok, a ted nesviti vubec, takze si myslim ze to bude nekde nejaky spatny kontakt, ale nic nemuzu najit. Nemate nekdo tip ci radu cim by to mohlo byt a kde hledat? pripadne ktery kabl z konektrou to ma na starost? mam ten svazek rozmotany temer az k baterce a nikde nic neni...
taky mam podezreni ze prestali svitit od doby kdy jsem delal kontrolku na olej ale jsem si jisty ze to je zapojene spravne, tak jak to bylo predtim, spis se nekde s necim hyblo...
nebo nekdo ze zlina a okoli kdo by mi byl ochotny pomoct? za lahev neceho dobreho samozrejme ;)
dekuji vsem
zbojnik
Příspěvky: 10
Registrován: sob 04. led 2014 16:44:04
Bydliště: Martin

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od zbojnik »

Ahoj, podsvietenie je napajane sedym vodicom od spinaca svetiel. Skus dat 12V priamo na sedy vodic a malo by svietit. Inac poistka je to c.4. Moze byt este studeny spoj niekde na plosaku, ale skor nie podla toho ako to je kvalitne prevedene. Uz som to nemal dlho rozobrate.
casio
Motorkář
Příspěvky: 71
Registrován: pon 04. bře 2013 21:51:02

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od casio »

Sel jsem po sedem kabelu a stejne jsem nic nenasel... sedy kabel ze spinacky svetel vstupuje do cerneho konektoru, z tama vystupuje a spoji se se sedym kabelem ktery jde ze zeleneho konektoru pripojeneho na spinacku (klicek), od tohoto spoje jde jen jeden sedy kabel az ke konektoru k budikum... nikde zadne poskozeni, nic. asi jsem lempl.... pojistky ok... zarovky vizualne taky ok :(
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od hroch »

myslím že se uklepal nejaký spoj u tištáku.... je to jen moje domnenka ..koukl bych do budíku
x x x jinak to neumim
casio
Motorkář
Příspěvky: 71
Registrován: pon 04. bře 2013 21:51:02

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od casio »

jsou to zarovky nakonec... zrejme nejaky spatny kontakt mezi patici a vlaknem, kdyz je dam do kontrolky blinkru tak obcas blikaji, obcas ne.. tak aspon jsem si overil ze mam jinak vsude elektriku v cajku kdyz uz nic jineho :D
Uživatelský avatar
komcas
Big motorkář
Příspěvky: 151
Registrován: pon 31. srp 2009 1:19:39
Bydliště: Blansko

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od komcas »

Měl jsem před chvílí podobný problém. Nesvítil mi sem tam podsvit tachometru a s ním i parkovací světla (přední a zadní)!
Bylo to spínací skříňkou kam se dává klíč. Tam byl špatný kontakt. Neopravoval jsem to, jen o tom teď vím, že stačí zahejbat klíčem a je to.
r.v.1999; poč.stav: 13300km x 32222km nyní; Pneu Michelin Anakee 2; Motul 5100; NGK CR10EK-22222km; Goldfren AD(vydržely jen 15000km) +seřízení ventylů-24200km
Výlety: Barcelona, Řím; UK
jancco
Příspěvky: 15
Registrován: pon 20. črc 2015 17:34:54

Re: podsviceni budiku

Příspěvek od jancco »

Zdravim aky typ ziaroviek je ako podsvietenie palubovky?
Odpovědět