Zadní tlumič

martin

Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

Tak jsem si nechal udělat cenovou nabídku v Suzamoto na výměnu oleje v tlumičích, a odpověděli mi, že "Zadní tlumič je nerozebiratelný - olej se tam nemění."
Věděli jste to?
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Rimmerak »

To jsem nevěděl. A kolik by chtěli za výměnu v předních tlumičích?
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
martin

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

Dal jsem si spočítat cenu na víc věcí, přední vidle vycházejí:
- práce 3 hodiny (á 400,- Kč)
- gufera buď originál Suzuki 974,- / pár nebo FSM-061 za 215,- / pár
- olej do tlumičů 945,- Kč
traxxas

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od traxxas »

martin píše:Dal jsem si spočítat cenu na víc věcí, přední vidle vycházejí:
- práce 3 hodiny (á 400,- Kč)
- gufera buď originál Suzuki 974,- / pár nebo FSM-061 za 215,- / pár
- olej do tlumičů 945,- Kč
a ty gufera jsou jako špatný? teče to? a ten olej -to je teda řacha... :roll:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Rimmerak »

Když vidím cenu oleje, tak jsem si přitvrzení tlumičů rychle rozmyslel. Za tu cenu mám tři nádrže benzínu :-D A to je nějakýho ježdění :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
martin

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

traxxas píše:
martin píše:Dal jsem si spočítat cenu na víc věcí, přední vidle vycházejí:
- práce 3 hodiny (á 400,- Kč)
- gufera buď originál Suzuki 974,- / pár nebo FSM-061 za 215,- / pár
- olej do tlumičů 945,- Kč
a ty gufera jsou jako špatný? teče to? a ten olej -to je teda řacha... :roll:
Neteče, ale doporučuje se je měnit při výměně oleje. Olej je "poněkud" dražší, ale vzhledem k tomu, že si do konce února pro motorku i sami zdarma dojedou, tak do toho asi půjdu. Chci taky vyměnit brzdovku v obou brzdách a pár dalších drobností. Nějakou korunu si holka zaslouží.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

martin píše:Dal jsem si spočítat cenu na víc věcí, přední vidle vycházejí:
- práce 3 hodiny (á 400,- Kč)
- gufera buď originál Suzuki 974,- / pár nebo FSM-061 za 215,- / pár
- olej do tlumičů 945,- Kč
Proc si to neudelas samYJe to jednoduchy.
Ses zblaznil ne?!Takovy prachy dat za vymenu oleje a gufer.

Olej jsem si kupoval Silkolene 17w.
Orygo tam je Nejaka 14w.cca 250kc Dyl vydrzi byt tuzsi gufera GP dvoubritvy jsou lepsi.cca 400kc.Prace cca 3 hodky dohromady den jsem je nechal vykapat.No a co se tyce rozhozeni vydlic ,tak to but potrebujes spesl klic na uchyceni pistu aby se ti neprotocil az ho budes dole povolovat.Nebo pneumaticky razovy utahovak kterym ho povolis aniz by si potreboval ten pist nejak zablokovat.Ale ja radeji volim tu prvni volbu.neni to tak drastycky.Jelikoz bych ti rad pomohl ale ten klic jsem nekomu pujcil a uz nevim komu.Je proste v cudu.Takze si musim obstarat novy.Ten pist je ve tvaru torxu (hvezdicka) cislo sroubu ktery by ho mohl udrzet.No od oka tak 30 az 32mm.Jestli chces vystracham ti vyskozitu a kolik se tam toho leje.Lepsi je ale prihustit.Jo kdyz jsem to tam lil skocil jsem si za skolnikem na zakladku aby mi pujcil odmerny valec z chemie :D :D :D
Bylo to super.Presne to co tam ma byt.Kdyz to prelejes muzes skurvit gufera nebo pistek.A kdyz tam budes mit zase malo budes z toho mit houpaciho kone ktery pujde casto na doraz.MH
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

Ps:Do zadniho tlumice se nepoustej ten jsem jeste nedelal takze ti neporadim.Ale myslim si ze ten olej musi taky nekudy ven.Ale jestli chces aby to bylo stabylnejsi.Tak si do ty bombicky pod sedlem nech misto vzduchu co tam je nacpat dusik.Delaji to zavodnici v moto GP.Je to stara skola.Ver mi nekde mam cilo na typka co se tim zabiva ladi podvozka motorek.

Vzduch se ti ohriva a je tim padem nestabilni.Ale za to dusik je porad stejny.Zeptej se na to v pneuservisu proc si nekteri lide nechavaji plnit kola dusikem.
V zimne ti tlak klesne a v lete zase stoupne teda kdyz tam mas ten vzduch.Ale dusik ti tohle vzivote neudela. ;)
Co je stary,to je dobry ...
martin

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

Marku dík za přednášku a popis, ale sám bych (jakožto stavař) do toho nešel, a krom toho už je v tom servisu. Než abych si na tom rozbil hubu, radši dám nějakou korunu :geek: .
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

Takze aby jste trosku vedeli jak na to.
Přílohy
img041 (Custom) (Custom) (Custom).jpg
img041 (Custom) (Custom) (Custom).jpg (42.09 KiB) Zobrazeno 23962 x
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

Takze jeste vam sem prdnu zadni tlumic ...
Přílohy
img042 (Custom).jpg
img042 (Custom).jpg (58.13 KiB) Zobrazeno 23954 x
Co je stary,to je dobry ...
traxxas

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od traxxas »

Nevím jestli to platí na 100% , ale zadní jednotky jsou koncipovány jako neservisovatelné a tudíž pokud je problém...-...tak výměna... :( ;) dle výrobce a ceny lze upravovat progresivitu , ale to asi je tak vše...tyto jednotky jsou koncipovány jako nerozebiratelné-to ovšem neznají Čechy... :mrgreen: já jsem na tom lépe, můžu nastavit jak předpětí pružiny , tak progresivitu útlumu na zadní jednotce velmi jednoduše.... :lol: za jízdy ne-zastavím si k tomu... :mrgreen: a kolečkem pod sedlem si našteluji předpětí pružiny a na progresivitu mi stačí v tomtéž modu plochý šroubovák a pootočení kuželového šroubu
martin

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

traxxas píše:Nevím jestli to platí na 100% , ale zadní jednotky jsou koncipovány jako neservisovatelné a tudíž pokud je problém...-...tak výměna... :( ;) ...
Vždyť o tom už tady dobrou půlhodinu hovoříme Mlho 8-)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Sinner »

Tak jsem našel ten zadní tlumič

http://www.hagon-shocks.co.uk/main1st.htm

275 Liber, to je asi tak 10000Kč bez poštovného.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Rimmerak »

Tak to je příjemná cena, vskutku :-) To je lepší koupit boračku freewinda za dvacitku a mas to i s motorem :-)
Ale v souvislosti snad se zadnim tlumičem na Cagivu Canyon jsem slyšel o nejaky firmicce, co tohle umi docela kvalitně repasovat. Ale už opravdu nevím kdy a kde jsem to čet.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Dědek

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Dědek »

V domácích podmínkách repas centrálu neuděláš,ale specializovaná firma ti to udělá. Ceny se pohybujou kolem 1500 a víc.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

Muzes vymenit akorat pruzinu za silnejsi a vzduch za dusik.Ale hadal bych se ze ten olej pujde ven taky.
Co je stary,to je dobry ...
traxxas

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od traxxas »

martin píše:
traxxas píše:Nevím jestli to platí na 100% , ale zadní jednotky jsou koncipovány jako neservisovatelné a tudíž pokud je problém...-...tak výměna... :( ;) ...
Vždyť o tom už tady dobrou půlhodinu hovoříme Mlho 8-)
Myslím si, že to pojmenování jsem si od tebe nezasloužil, ale holt si každý své ego pozdvihuje jinak....
martin

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od martin »

Počkej, to ses vážně naštval, nebo si děláš srandu? To je přece citace z "Marečku, podejte mi pero", a Mlha byl ve skutečnosti Plha. Jak bych si moh dovolit zvedat ego vůči našemu techmajstrovi.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Sinner »

martin píše:Počkej, to ses vážně naštval, nebo si děláš srandu? To je přece citace z "Marečku, podejte mi pero", a Mlha byl ve skutečnosti Plha. Jak bych si moh dovolit zvedat ego vůči našemu techmajstrovi.
Já nejsem žádnej "češtin" ale citace vyžaduje uvozovky případně vysvětlující komentář. 8-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od traxxas »

Víš Martine, to, že se jedná o hlášku z Marečku podejte mi pero, mi blesklo hlavou snad během vteřiny a snad mě ani nic jiného na mysl nepřišlo, ale pokud si s někým neplácám po ramenou a netitulujeme se : " ..ty vole.." (třeba)....tak si tohle nedovolím použít (asi mám staromódní názory). Já vím, že někdy moje příspěvky jsou až na hranici tolerance, já už jsem takový=co na srdci to na jazyku, a docela jistě si tak rozšiřuji řady mých odpůrců, ale holt nemám rád faleš a přetvářku. Sinnerovi tímto děkuji za popis úplně základních postulátů v korespondenci...
PS: já se nezlobím, jen mě to docela zarazilo-docela hodně, nejsem vztahovačný (znám to pořekadlo o potrefené kačeně) , ale jen jsem se snažil přispět svojí troškou do mlýna a že to zrovna v tu chvíli vyznělo tak jak to vyznělo-bohužel, to se někdy stane a nikdo nejsme genius....Ve výsledku-proč sem píši a jsem účastníkem tohoto fora? Protože mi spousta lidí byť přes internet, jak se říká, nějak přirostla k srdci a když můžu být jen trošku nápomocen řešení nějakých problémů, tak mě to hřeje u srdce....neosobuji si patent na rozum, ale za ty dlouhé roky, kdyby člověk nic nepochytil a nemohl předat dál, tak by to bylo smutné....tak asi tak....
Takže VŠE OK a už to dál neřešme..... :lol: Vždyť lidi tohoto fóra jsou víc než FAJN.... :P
Takže VESELE VESELE A VESELE vstříc blížícímu se jaru..... :lol:
Dědek

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od Dědek »

DEEP píše:Muzes vymenit akorat pruzinu za silnejsi a vzduch za dusik.Ale hadal bych se ze ten olej pujde ven taky.
Pochybuju,že ten tlumič je nerozebiratelnej (vytéci ti to může kdykoliv i u nový mašiny a dávat nehorýzný prachy za novej tlumič? ... kravina),toto tvrdili i borci na DR.cz a když tam kluk napsal,že mu to repásli v poho,tak se každej divil.
Tek kdo se zabejvá repasema,ti ten repas udělá,osobně bych to dělal až ti centrál vyteče.
Chápu předky,tam to nevýjde na tolik peněz,takže se dělaj častějác.
Já si teď nechal dělat nový péro (delší),protože Big už je z výroby i na stažený pružině měkkej.Jinak pokud někomu nestačí ani stlačení pružiny,doporučuju ještě podložit.
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

Tak panove dneska jsem mel doma navstevu.Kamarada ktery dela v moto HONDA LBC.Resili jsme J-Foxe problem z cvakanim ventylu.A dostali jsme se az na zadni tlumic.Ohledne nadobky na leve strane pod sedlem.DURAZNE MNE UPOMINAL NA TO AT SE DO TOHO NEHRABU!!!Je v tom specialni plyn ktery se pouziva vyhradne pouze do tlumicu.Ten plym nejde normalne sehnat.A jestli se nekomu zda ze mu tlumic spatne funguje at to preda do autorizovaneho servisu.Jinak ten tlumic tim ze ho odplynujete totalne ZNÍCITE!!!
Je tam pry cca 1,5 atmosfery jakyho si plynu ktery ma jeste XRV 750 Africa Tvin.
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od hroch »

DEEP píše:Tak panove dneska jsem mel doma navstevu.Kamarada ktery dela v moto HONDA LBC.Resili jsme J-Foxe problem z cvakanim ventylu.A dostali jsme se az na zadni tlumic.Ohledne nadobky na leve strane pod sedlem.DURAZNE MNE UPOMINAL NA TO AT SE DO TOHO NEHRABU!!!Je v tom specialni plyn ktery se pouziva vyhradne pouze do tlumicu.Ten plym nejde normalne sehnat.A jestli se nekomu zda ze mu tlumic spatne funguje at to preda do autorizovaneho servisu.Jinak ten tlumic tim ze ho odplynujete totalne ZNÍCITE!!!
Je tam pry cca 1,5 atmosfery jakyho si plynu ktery ma jeste XRV 750 Africa Tvin.
nazev plynu?prosim
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní tlumič

Příspěvek od DEEP »

:!: :!: :!: NITROGEN :!: :!: :!:
Co je stary,to je dobry ...
Odpovědět