Progresivní pruziny

Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Ahoj , nezabýval se už tímto někdo ? že bysme po vzoru transalpistu vytvorily vlastní "ceskou" progresivku :-) - cenovka by se podle serie mohla pohybovat kolem 500ky za kus tj. 1000,- (komercni stoji 2500,) http://www.zbozi.cz/hledani/?q=progresi ... nt=nabidky a v zasade by to nebylo az tak slozity - stacilo by sehnat jednu nestrhanou progresivni pruzinu a poslat ji do pruzinarny aby ji "zkoukli" :-)

PS: ze zkusenosti vim ze mezi normalnima a progres je opravdu podstatny rozdil - a to i na silnici ! - motorka daleko lip zehli tu typicky ceskou "hladkost" asfaltu +-2cm :-)
Uživatelský avatar
Pepas01
Příspěvky: 12
Registrován: ned 20. dub 2014 17:23:25
Bydliště: Sněhotice

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Pepas01 »

Mohu také potvrdit že progresivní pružiny jsou lepší a určitě je to poznat na jízdních vlastnostech, sám je na Freewindu mám ;)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

no vyborne ! :-) a co třeba nejaky primereny obulus odmenou za vymontovani na puceni a omereni ?:-) - samozrejme bych to domluvil a zorganizoval tak aby byl prislusny cas co nejratsi :-)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Sinner »

Progresy jsou opravdu výrazné zlepšení. 8-) Doporučuji!!!
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Twin »

Za 1000,- bych do nich šel.
Zbyna
Big motorkář
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 17. dub 2014 21:30:25
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Zbyna »

pokud by se to řešilo taky bych do toho šel
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od kanko00 »

Mam na "progresy" iny nazor. Na asfalte potrebujes podvozok s linearnym spravanim a rovnakou odozvou pocas celej dlzky zdvihu. Toto som diskutoval s clovekom co ladi podvozky moto...a je to jeho nazor a rada.
Problem moto je to, ze ludia nemenia v tlmicoch olej a pruziny po km alebo case. Potom ked je uz fakt problem, tak sa plesknu po vacku a daju progresy a novy olej. Potom chvalia zmenu.... Dalsia vec, nastavit si podvozok podla zafazenia. Ak mam 105 kg (ja) fak to nastavim inak ako 65 kg clovek....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

tvůj názor ti neberu :-) ja se o motorky staram jezdim hodne a dlouhou a podvozky umi precist - a freewind progresy potřebuje - takze schanka po vzorove pruzine trva :-)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od kanko00 »

Milanek píše:tvůj názor ti neberu :-) ja se o motorky staram jezdim hodne a dlouhou a podvozky umi precist - a freewind progresy potřebuje - takze schanka po vzorove pruzine trva :-)
Nenaznacoval som, ze sa nestaras o svoje moto... (prave Ty sa urcite staras) ;)
Freewind sa pri brzdeni ponara a vidla je nenastavitelna. Moj nazor na progresy je jasny kvoli mojmu podvozku na Versyse.... 8-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od yuri13 »

Škoda, že jste s tím nepřišli o měsíc dřív kolegové, to bych je byl bral také.. :D Tehdy jsem zrova vidle dělal, teď už je kvůli tomu znovu rozhazovat nebudu.. Ale nápad je to super! Sám jsem zvažoval "zakázkovou" výrobu pér v pružinárně nedávno, ale to bylo na auto.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

ja vim ted je blba doba a každý chce jezdit a je blbej cas tahat nekomu z vidle pruzinu - ale on cas leti - leto se okuli jak nic a kdoví třeba na podzim uz bude snad jednak dost zajemcu a jednak nejakej nadsenec co ji puci - mam cukani je koupit ale to je jednak 2600 a jednak bych pak uz ty pruziny mel :-D
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Maxton »

Kdyby jsme se vešli do řekněme 1500kč za sadu, tak bych do toho na 100% taky šel ;-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

mělo by to vyjit do 1000ky - ale musim to mit z ceho obslehnout :-(
Alf
Příspěvky: 40
Registrován: pon 19. kvě 2014 10:32:49

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Alf »

Milanek píše:mělo by to vyjit do 1000ky - ale musim to mit z ceho obslehnout :-(
Musíš to udělat typicky českým způsobem - objednat si to na e-shopu, obšlehnout a v rámci 14denní lhůty vrátit :lol: :twisted:
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

to není muj styl :-) vzhledem k tomu ze to není moje primarni moto tak na to nespecham - ale jestli se nikdo nechytne koupim progresivky ze svého a kopie do ceny rozpocitam - i tak to bude + cca 200
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Twin »

To je asi jediné schůdné řešení a cena vychází pořád solidní.
Uživatelský avatar
luze
Příspěvky: 21
Registrován: pon 01. zář 2014 19:44:19

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od luze »

jo jo-taky bych do toho šel ;)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Tak se rok s rokem sešel :-) ale nebojte nespím , originál progresivky jsou doma a pokud s nima budu spokojeny tak napodzim jdou z motorky a pustim se do replik , při dnesni instalaci se ale objevil nemaly problém - jsou jaksi delší :-) , dřív nez to prodejci omlátim o hlavu potrebuju ověřit jestli to nahdoou není schvalne :-D , ale pochybuju prostou vymenou pruziny i trubky jsou zas kratky - jedina snad sance je ze by se mela nejak rezat ta rozperna trubička a nebo to proste nejsou spravny pruziny :-( kdo vi odpovi
Přílohy
20160616_212456.jpg
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od yuri13 »

Takže stará pružina + trubka jsou dohromady delší než tahle nová progresivka, jo? Že je progresivka delší než samotná origo je vidět na první pohled, to jo.. :)

V katalogu HyperPro píšou pro XF650 Freewind typ SP-SU06-SSA032 .. S tím, že tam mají poznámku "97>" .. Ale nemyslím, že by se u Freewinda po faceliftu na vidlích něco měnilo..
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

yuri13 píše:Takže stará pružina + trubka jsou dohromady delší než tahle nová progresivka, jo? Že je progresivka delší než samotná origo je vidět na první pohled, to jo.. :)

V katalogu HyperPro píšou pro XF650 Freewind typ SP-SU06-SSA032 .. S tím, že tam mají poznámku "97>" .. Ale nemyslím, že by se u Freewinda po faceliftu na vidlích něco měnilo..
vidle jsou stejny hrabal jsem se v obou - ale to jsme se moc nepohli :-)
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od hroch »

nemaj se montovat bez ty rozperny trubičky?
x x x jinak to neumim
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

hroch píše:nemaj se montovat bez ty rozperny trubičky?
to zas byli o 15cm kratsi :-) uz to resim s dodavatelem
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Milanek píše:
hroch píše:nemaj se montovat bez ty rozperny trubičky?
to zas byli o 15cm kratsi :-) uz to resim s dodavatelem
Rád bych tohle téma znova otevřel min. pro info - sice to patří spíš do olejů do vidlí ale zachovejme kontinuitu vlákna :-)

Takže : i když prodejce (motodíly havířov) se zdá být přiměřeně solventní a už mi nabídl i peníze zpátky, já chci spíš správné pružiny a tak ho nechávám výměnu za ty správné dál řešit :-) , no to ale teď není hlavní téma - při vyhlídce na několik týdnů rozebranou motorku jsem samozřejmě vyměkl a všechno zase složil postaru , protože ale původní olej (15W) byl i po roce od výměny už hnusný, nalil jsem tam rovnou doporučený pro progresy a to 7,5W s tím že to '"nějak" přežiju než se dočkám těch progresů - jaké bylo mé překvapení když jsem zjistil že motorka se pouhou výměnou oleje za řidší chová PODSTATNĚ LÍP v terénu a na rozbitých silnicích , nekope do řídítek pohlcuje podstatně víc než se starým "mazutem" a nevšiml sem si ani ze by to bylo nějak na skodu stabilitě (odskakování) v zatáčkách , o víkendu bylo přes 35 takže olej byl nejřidší i teplotou a pohoda , takže rozpor s doporučenou viskozitou ? , co se týče mně hustší olej uz tam nenaleju ani kdyby ty progresy nakonec nedopadly

tolik jen pro info a zajimavost

dále : kdo ma opravdu progresy už namontované může mi potvrdit že jsou stejně dlouhé jako originály a vkládají se tam bez uprav rozpěrek ? - jen abych věděl co mam chtít

jo a poslední věc: výměna ložisek v krku řízení , kdo to už dělal tak určitě přisel na to že originál ložisko s rozměrem 30/52/16 je v druhovýrobě nesehnatelné , originál sada nejlevnější stojí 1290kč - za 2 ložiska celkem darda a její dostupnost je dost bídná (čeká se i víc než týden) , vzhledem k tomu že prachovky se dají snadno zachránit vymyslel jsem alternativu :-)
- SKF dělá ložisko 28/52/16 k dostání za cca 220kč/kus , toto se obrousí vnitřním průměrem na brusce na kulato na pr. 30mm a máte za 440kc a flašku vyměněný krk řízení a navíc v SKF kvalitě :-),kdo nezná nikoho na brusce tak kámoš mi to nacenil "komerčně" i s prací na 800kč za obě - tak kdo chce kontakt není problém :-)
Fifík
Příspěvky: 37
Registrován: pon 20. dub 2015 21:04:07
Bydliště: Plzeň

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Fifík »

Milanek píše:... toto se obrousí vnitřním průměrem na brusce na kulato na pr. 30mm ...
Něco mi říká, že solidní ložisko bude mít povrch nacementovaný a když to vezmeš na brusce 1mm na plochu, tak se dostaneš na houževnaté jádro. Pak přijdeš o obvyklou konstrukční sestavu tvrdý - měkký materiál a budeš mít měkký - měkký, což jestli si pamatuju ze školních let nikdy nedělá u zatížených spojení dobrotu.
Milanek
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 250
Registrován: pon 02. pro 2013 14:37:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Progresivní pruziny

Příspěvek od Milanek »

Fifík píše:
Milanek píše:... toto se obrousí vnitřním průměrem na brusce na kulato na pr. 30mm ...
Něco mi říká, že solidní ložisko bude mít povrch nacementovaný a když to vezmeš na brusce 1mm na plochu, tak se dostaneš na houževnaté jádro. Pak přijdeš o obvyklou konstrukční sestavu tvrdý - měkký materiál a budeš mít měkký - měkký, což jestli si pamatuju ze školních let nikdy nedělá u zatížených spojení dobrotu.

no ale rad bych upozornil ze oska v brýlích u tyhle motorky je z duralu, takze i po prebrousení bude mit základní material ložiska jistě navrch :-) , delal jsem to takhle dřív i u jinych motorek a vždycky to skončilo jen na otlacích valecku do valive drahy a nikdy ne v ulozeni
Odpovědět