Chcípání motoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Chcípání motoru

Příspěvek od honza780 »

Zdravím pánové.Potřeboval bych radu od někoho kdo se už hrabal v elektrice.
Dokud jedu,tak dobrý,ale jak zastavím a motor jde na vonoběh (mám 1500 ot.) tak se vypne motor.Brnknu na startér a zase dobrý.
Svíčky,baterka a asi ani cívka to není,protože se vypne i tachec jako bych odpojil baterii (mám vynulované denní počítadlo).Začalo to dělat už loni v zimě,asi tak jednou za tři měsíce.Posledních 14 dní mi to dělá denně.Dnes jsem skusil na další křižovatce po chcípnutí brnkat do plynu a dobrý.
Nechci do toho lézt naslepo.Jestli někdo ví co s tím dejte vědět.DÍKY.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od yuri13 »

Hele, pro začátek zkus vyměnit úplně všechny pojistky.. Mě se totiž stalo, že mi motor takhle zničehožnic chcípnul, ale už nešel natočit.. Skouknul jsem pojistky a zdály se ok, ale po chvíli rýpání jsem zjistil, že jedna z nich je u nožky ulomená, takže tam ztrácela kontakt, ale nešlo to pořádně vidět ani když jsi ji vyndal a vzal do ruky.. Až když jsem s ní zahýbal a zajiskřilo v ní.. :D :ugeek:

Třeba je to ale nesmysl.. Motorka startuje dobře? Studená i teplá..
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od Dave842 »

Takže jestli to chápu správně, tak když někam dojedeš, přejdeš do volnoběhu, tak to zdechne. A při tom když to zdechne se vypne display? Jako by jsi dal klíček do polohy OFF, nebo odpojil baterku?
Takže potom kliček vypneš, zapneš a v klidu nastartuješ a vše je OK.
Nemáš třeba opravdu někde povolený kontakt? Nebo třeba zlomený drát, vypadlý..apod.?
D@VE
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od honza780 »

Jo tak nějak jenom když znovu startuju tak nevypínám a nezapínám klíček.Chcípne,zmáčknu spojku,startér a jede dál.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
hondzik
Příspěvky: 15
Registrován: ned 14. zář 2014 10:13:53
Bydliště: Chrudim

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od hondzik »

S tím mám taky problém. Když startuju, tak musím lehce vrknout plynem, když se ohřeje a vypnu sytič tak na volnoběh chcípe. Nedělá to vždycky, ale dost často. Jináč táhne pěkně, žádný vynechávání nebo tak...
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od Twin »

Tak divné je to, že se ti vynuluje tachec.
To spíš vypadá na nějaký chvilkový skrat. Ale proč a co by to mohlo způsobovat netuším.
Zkusil bych začít od nejjednodušších. zkuntroluj jestli nemáš někde prodřený kabely, pujč si od někoho jinou baterku, pak regulátor, možná ty pojistky, fajfky na svíčkách....
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od Sinner »

šel bych po kontaktech baterky, a te velké pojistky na levé straně pod podsedlovým plastem, potom k přpojení pojistkové skřínky a když nic tak bych se vydal pátrat v okolí spínačky. Buď prodřený kabel, nebo vadná spínačka. Také bych nevynechal bočí stojan a jeho spínač. Tenera mi dělala to samé a byl to ten bočák + vadné pojistkové pouzdro.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od honza780 »

Tak vypadá to že vyřešeno.Ještě mrknu pro jistotu na na pojistovou skřínku a ten bočák.
Včera,než sem jel do práce,sem upadl do "mikrospánku".Probudil sem se s leknutím a :idea:
Skřínka by taky mohla být problém spíš než bočák.Když mě prsklo přepákování tak zadní kolo na několika místech prodřelo blatník.Sice sem to zasilikonoval,ale někde to mohlo chytit i drát.

Měl sem bixenona bez zátěžovýho modulu.Vyměnil sem ho za normálí žárovku a už je to (zatím)dobrý.
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Chcípání motoru

Příspěvek od Honzejk »

Elektrika to je swinstvo..... :)

Revizní technik elektro Honzejk :D
Free Wind
Odpovědět